Pożyczki z komornikiem

Problemy finansowe to często jeden z powodów, który uniemożliwia otrzymanie pożyczki. Z komornikiem i złym BIKiem nie jest łatwo otrzymać wsparcie finansowe. Ciążące inne zobowiązania praktycznie to uniemożliwiają. Niekorzystna sytuacja finansowa może komplikować wiele spraw i w niektórych przypadkach grozić nawet windykacją komorniczą. Co mogą zrobić osoby zadłużone? Czy istnieje możliwość otrzymania pożyczki dla osób z komornikiem?

Co to są pożyczki z komornikiem i złym BIKiem?

Pożyczka z komornikiem od ręki to rozwiązanie, które powstało z myślą o osobach zadłużonych. Opóźnienia w spłacie i nieuregulowane zobowiązania sprawiają, że łatwo trafić do bazy BIK lub innego rejestru dłużników. Taka sytuacja z pewnością uniemożliwia zaciągnięcie kredytu w banku. Niektóre firmy pożyczkowe oferują wsparcie dla pożyczkobiorców z niską zdolnością kredytową czy też złą historią w BIKu. Nie jest to jednak reguła. Taki kredyt dla zadłużonych z komornikiem wiąże się z dużym ryzykiem. Osoba, która raz nie zwróciła pieniędzy, może mieć ponowny problem z terminową spłatą zobowiązania. Nierozważnie zaciągnięta pożyczka może wpędzić w spiralę zadłużenia, z której naprawdę trudno jest się wydostać.

Firmy pożyczkowe z reguły sprawdzają potencjalnych klientów w jednej z baz informacji gospodarczej, np. BIK, KRD, ERIF czy CRIF. Zamieszczone w nich dane mogą, chociaż nie muszą być wyznacznikiem udzielenia wsparcia finansowego. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę warto zapoznać się z kryteriami jej udzielania na stronie pożyczkodawcy.

Pożyczki z komornikiem i złym BIKiem mogą być wyżej oprocentowane niż te standardowe. Ma to związek z tym, że wiążą się z wyższym ryzykiem udzielania tego typu wsparcia finansowego. Nie zawsze jest to zatem najlepsze rozwiązanie dla osób, które miały już w przeszłości problem z terminową spłatą swojego zobowiązania.

Czym jest pożyczka dla zadłużonych z komornikiem na czek GIRO?

Niektóre firmy pożyczkowe reklamują się, że jednym z oferowanych przez nich produktów finansowych są pożyczki z komornikiem na czek GIRO. Historii tego typu rozwiązania trzeba byłoby szukać w czasach, gdy konta bankowe nie były tak popularne, jak ma to miejsce teraz. Jest to zatem produkt finansowy dla osób, które nie mają rachunku w banku lub też jest ono zajęte przez komornika. W tym przypadku pieniądze można odebrać na poczcie. Konieczny jest do tego dowód osobisty.

Pożyczki z komornikiem – zalety i wady

Pożyczka z komornikiem od ręki to rozwiązanie, które ma swoje mocne i słabe strony. Wśród zalet tego produktu finansowego wymienić można:

 • brak konieczności wychodzenia z domu,
 • formalności ograniczone do minimum – procedura starania się o pożyczkę jest taka sama jak w przypadku każdej innej pożyczki online,
 • na dowód, zazwyczaj bez zaświadczeń o dochodach,
 • szybka wpłata gotówki na konto bankowe – na decyzję o przyznaniu (lub nieprzyznaniu) środków nie trzeba czekać długo, może być ona znana nawet w ciągu kilkunastu minut,
 • duża dostępność – o pożyczkę można wnioskować bez względu na miejsce zamieszkania oraz porę dnia.

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem ma jednak wiele wad, które z pewnością należy wziąć pod uwagę, starając się o tego typu produkt finansowy. Są to m.in.:

 • niektóre firmy pożyczkowe wymagają poręczyciela, gwaranta lub innej formy zabezpieczenia zobowiązania,
 • wyższe oprocentowanie niż kredytu w banku, a często i pożyczek dla niezadłużonych (ma to związek z większym ryzykiem udzielenia tego typu wsparcia finansowego),
 • duże ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia – im więcej zobowiązań do spłaty, tym trudniej je uregulować terminowo,
 • pożyczka z komornikiem może zostać przez niego zajęta, gdy pieniądze wpłyną na konto bankowe z zajęciem komorniczym,
 • niewielka dostępność ofert – zdecydowanie większa część pożyczkodawców stawia na odpowiedzialne pożyczanie i pomaga swoim klientom budować pozytywną historię kredytową.

Odpowiednio wykorzystane pieniądze z pożyczki z komornikiem i złym BIKiem z pewnością pomogą spłacić najbardziej obciążające długi. Niemniej jednak pożyczanie pieniędzy po to, aby spłacić jedno zobowiązanie drugim, nie zawsze jest najlepszym wyjściem z sytuacji.

Dlaczego pożyczka z komornikiem nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem?

Zaciągnięcie zobowiązania przez osoby zadłużone może być bardzo trudne. Pożyczki z komornikiem wydają się dla nich jedynym możliwym wyjściem z sytuacji. Ale czy na pewno? Dla wielu osób jest to niestety pierwszy krok ku temu, aby wpaść w spiralę zadłużenia. Pożyczać należy odpowiedzialnie w każdej sytuacji – bez względu na to, czy mamy zadłużenie i zajęcie komornicze, czy też jesteśmy całkowicie wolni od jakichkolwiek zobowiązań. Czasami dodatkowa pożyczka może jeszcze bardziej pogłębić problemy finansowe, dlatego też każdorazowo przed wysłaniem wniosku warto przeanalizować wszystkie za i przeciw.  

Pożyczka z komornikiem od ręki wydaje się ostatnią deską ratunku. Tak naprawdę jednak nieracjonalne pożyczanie może prowadzić do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Wysokie koszty takiego produktu finansowego mogą pogłębić nasze problemy finansowe. Zanim wyślemy wniosek, przeanalizujmy, czy będziemy w stanie terminowo spłacić swoje zobowiązanie.

 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.