Pożyczki z komornikiem

Problemy finansowe to często jeden z powodów, który uniemożliwia otrzymanie pożyczki. Z komornikiem i złym BIKiem nie jest łatwo otrzymać wsparcie finansowe. Ciążące inne zobowiązania praktycznie to uniemożliwiają. Niekorzystna sytuacja finansowa może komplikować wiele spraw i w niektórych przypadkach grozić nawet windykacją komorniczą. Co mogą zrobić osoby zadłużone? Czy istnieje możliwość otrzymania pożyczki dla osób z komornikiem?

Co to są pożyczki z komornikiem i złym BIKiem?

Pożyczka z komornikiem od ręki to rozwiązanie, które powstało z myślą o osobach zadłużonych. Opóźnienia w spłacie i nieuregulowane zobowiązania sprawiają, że łatwo trafić do bazy BIK lub innego rejestru dłużników. Taka sytuacja z pewnością uniemożliwia zaciągnięcie kredytu w banku. Niektóre firmy pożyczkowe oferują wsparcie dla pożyczkobiorców z niską zdolnością kredytową czy też złą historią w BIKu. Nie jest to jednak reguła. Taki kredyt dla zadłużonych z komornikiem wiąże się z dużym ryzykiem. Osoba, która raz nie zwróciła pieniędzy, może mieć ponowny problem z terminową spłatą zobowiązania. Nierozważnie zaciągnięta pożyczka może wpędzić w spiralę zadłużenia, z której naprawdę trudno jest się wydostać.

Firmy pożyczkowe z reguły sprawdzają potencjalnych klientów w jednej z baz informacji gospodarczej, np. BIK, KRD, ERIF czy CRIF. Zamieszczone w nich dane mogą, chociaż nie muszą być wyznacznikiem udzielenia wsparcia finansowego. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę warto zapoznać się z kryteriami jej udzielania na stronie pożyczkodawcy.

Pożyczki z komornikiem i złym BIKiem mogą być wyżej oprocentowane niż te standardowe. Ma to związek z tym, że wiążą się z wyższym ryzykiem udzielania tego typu wsparcia finansowego. Nie zawsze jest to zatem najlepsze rozwiązanie dla osób, które miały już w przeszłości problem z terminową spłatą swojego zobowiązania.

Czym jest pożyczka dla zadłużonych z komornikiem na czek GIRO?

Niektóre firmy pożyczkowe reklamują się, że jednym z oferowanych przez nich produktów finansowych są pożyczki z komornikiem na czek GIRO. Historii tego typu rozwiązania trzeba byłoby szukać w czasach, gdy konta bankowe nie były tak popularne, jak ma to miejsce teraz. Jest to zatem produkt finansowy dla osób, które nie mają rachunku w banku lub też jest ono zajęte przez komornika. W tym przypadku pieniądze można odebrać na poczcie. Konieczny jest do tego dowód osobisty.

Pożyczki z komornikiem – zalety i wady

Pożyczka z komornikiem od ręki to rozwiązanie, które ma swoje mocne i słabe strony. Wśród zalet tego produktu finansowego wymienić można:

 • brak konieczności wychodzenia z domu,
 • formalności ograniczone do minimum – procedura starania się o pożyczkę jest taka sama jak w przypadku każdej innej pożyczki online,
 • na dowód, zazwyczaj bez zaświadczeń o dochodach,
 • szybka wpłata gotówki na konto bankowe – na decyzję o przyznaniu (lub nieprzyznaniu) środków nie trzeba czekać długo, może być ona znana nawet w ciągu kilkunastu minut,
 • duża dostępność – o pożyczkę można wnioskować bez względu na miejsce zamieszkania oraz porę dnia.

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem ma jednak wiele wad, które z pewnością należy wziąć pod uwagę, starając się o tego typu produkt finansowy. Są to m.in.:

 • niektóre firmy pożyczkowe wymagają poręczyciela, gwaranta lub innej formy zabezpieczenia zobowiązania,
 • wyższe oprocentowanie niż kredytu w banku, a często i pożyczek dla niezadłużonych (ma to związek z większym ryzykiem udzielenia tego typu wsparcia finansowego),
 • duże ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia – im więcej zobowiązań do spłaty, tym trudniej je uregulować terminowo,
 • pożyczka z komornikiem może zostać przez niego zajęta, gdy pieniądze wpłyną na konto bankowe z zajęciem komorniczym,
 • niewielka dostępność ofert – zdecydowanie większa część pożyczkodawców stawia na odpowiedzialne pożyczanie i pomaga swoim klientom budować pozytywną historię kredytową.

Odpowiednio wykorzystane pieniądze z pożyczki z komornikiem i złym BIKiem z pewnością pomogą spłacić najbardziej obciążające długi. Niemniej jednak pożyczanie pieniędzy po to, aby spłacić jedno zobowiązanie drugim, nie zawsze jest najlepszym wyjściem z sytuacji.

Dlaczego pożyczka z komornikiem nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem?

Zaciągnięcie zobowiązania przez osoby zadłużone może być bardzo trudne. Pożyczki z komornikiem wydają się dla nich jedynym możliwym wyjściem z sytuacji. Ale czy na pewno? Dla wielu osób jest to niestety pierwszy krok ku temu, aby wpaść w spiralę zadłużenia. Pożyczać należy odpowiedzialnie w każdej sytuacji – bez względu na to, czy mamy zadłużenie i zajęcie komornicze, czy też jesteśmy całkowicie wolni od jakichkolwiek zobowiązań. Czasami dodatkowa pożyczka może jeszcze bardziej pogłębić problemy finansowe, dlatego też każdorazowo przed wysłaniem wniosku warto przeanalizować wszystkie za i przeciw.  

Pożyczka z komornikiem od ręki wydaje się ostatnią deską ratunku. Tak naprawdę jednak nieracjonalne pożyczanie może prowadzić do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Wysokie koszty takiego produktu finansowego mogą pogłębić nasze problemy finansowe. Zanim wyślemy wniosek, przeanalizujmy, czy będziemy w stanie terminowo spłacić swoje zobowiązanie.

 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Termin spłaty
Termin pierwszej pożyczki to maksymalnie 30 dni. Dłuższy termin dostępny przy kolejnej pożyczce
5 dni30 dni
 • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.