Pożyczki bez sprawdzania baz

Pożyczki prywatne bez sprawdzania baz z komornikiem online to jedna z częściej pojawiających się fraz w wyszukiwarce. Osoby, które potrzebują dodatkowej gotówki, a które w przeszłości miały problem z terminową spłatą swojego zobowiązania, szukają wszelkich możliwych rozwiązań. Okazuje się jednak, że nie tylko osoby prywatne udzielają pożyczki bez sprawdzania baz, ale również i firmy pozabankowe. Niektóre nie weryfikują żadnych rejestrów, inne sprawdzają potencjalnych klientów jedynie w niektórych z nich. Jak działają takie pożyczki? Co warto o nich wiedzieć?

Pożyczki bez sprawdzania baz – jak działają?

„Udzielę pożyczki prywatnej szybko i bez sprawdzania” – czasami możemy spotkać się z takimi ogłoszeniami. Korzystanie z tego typu rozwiązań nie zawsze jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Pożyczki pozabankowe udzielane przez firmy dają zdecydowanie większą gwarancję bezpieczeństwa. Ich działanie regulują rygorystyczne przepisy prawne, czego nie można powiedzieć o prywatnych pożyczkach od osób fizycznych.

Alternatywą dla produktu, którym są pożyczki prywatne online bez weryfikacji, jest pożyczka od firmy pozabankowej bez weryfikowania baz. Takie zobowiązania jest łatwiej otrzymać niż kredyty bankowe. Banki dokładnie analizują zdolność i wiarygodność kredytową potencjalnych klientów. W rejestrach dłużników zawarte są informacje m.in. o niespłaconych zobowiązaniach czy też opóźnieniach w regulowaniu rat kredytów. W niektórych bazach można jednak znaleźć pozytywne informacje o spłaconych kredytach i pożyczkach – takie wpisy z kolei podnoszą wiarygodność klienta w oczach pożyczkodawcy.

Pożyczka na już bez sprawdzania baz udzielana jest na takich samych zasadach jak tradycyjna pożyczka. Konieczne jest wypełnienie formularza na stronie pożyczkodawcy oraz wykonanie tzw. przelewu weryfikacyjnego. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze trafiają bezpośrednio na konto bankowe klienta. Różnica polega na tym, że pożyczki bez sprawdzania baz udzielane są bez weryfikacji rejestrów dłużników.

Dla kogo pożyczki prywatne bez sprawdzania baz?

Udzielę pożyczki prywatnej szybko i bez sprawdzania – taka opcja od osoby fizycznej nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Pożyczki pozabankowe bez sprawdzania baz, głównie bez weryfikacji w BIK, to rozwiązanie dla osób, które mają:

 • inne aktywne zobowiązania,
 • negatywne wpisy w historii kredytowej,
 • niską zdolność kredytową,
 • powyżej 18 lat, ale nie więcej niż 73 lata,
 • dowód osobisty i osobiste konto bankowe,
 • adres e-mail,
 • aktywny numer telefonu,
 • dostęp do Internetu, aby wypełnić i złożyć wniosek o pożyczkę,
 • jakiekolwiek źródło dochodu, z którego mogą spłacić pożyczkę,
 • szukają szybkiego sposobu na pozyskanie dodatkowej gotówki na niespodziewane wydatki,
 • nie chcą, aby ich historia kredytowa była zbyt często sprawdzana (wpływa to na scoring kredytowy), ponieważ w niedalekiej przyszłości planują wziąć kredyt na budowę domu lub zakup mieszkania,
 • dla każdego – bez względu na historię kredytową.

Negatywna historia kredytowa nie przekreśla szans pożyczkobiorcy na uzyskanie wsparcia. Banki skrupulatnie weryfikują swoich klientów, jednak w firmach pożyczkowych margines tolerancji jest znacznie większy. Z dużą dozą ostrożności należy jednak podchodzić do ogłoszeń typu „udzielę pożyczki prywatnej szybko bez sprawdzania”, które publikowane są przez osoby fizyczne. Warunki tego typu pożyczek zazwyczaj nie są korzystne i mogą sprawić, że wpędzimy się w spiralę zadłużenia, z której trudno wyjść.

Pierwsza darmowa pożyczka na już bez sprawdzania baz

Czy pożyczki prywatne bez sprawdzania baz z komornikiem online mogą być darmowe? Te udzielane przez osoby fizyczne niekoniecznie. Bezpłatne pożyczki oferują jedynie firmy pozabankowe. Aby skorzystać z tej formy wsparcia, trzeba być nowym klientem danego podmiotu. Ponadto warunkiem koniecznym jest zwrot pożyczonych pieniędzy w terminie. Tego typu oferta ma za zadanie zapoznać pożyczkobiorców z usługami firmy pożyczkowej oraz przekonać ich, jak łatwo skorzystać z pożyczki bez sprawdzania baz. Stali klienci mogą natomiast liczyć na nieco wyższą kwotę pożyczki. Profesjonalna firma pożyczkowa dba o każdego konsumenta – zarówno o tego nowego, jak i o stałego.

Pożyczki bez sprawdzania baz a weryfikacja pożyczkobiorcy

Jedną z najczęściej wybieranych metod weryfikacji potencjalnego pożyczkobiorcy jest sprawdzenie go w bazie BIK. Najczęściej z tego typu rejestru korzystają banki, które chcą zweryfikować, czy osoba chcąca zaciągnąć kredyt nie widnieje w nim jako dłużnik. Firmy pożyczkowe nieco mniej restrykcyjnie podchodzą do weryfikacji swoich klientów. Nawet jeżeli ich historia kredytowa nie jest idealna, są w stanie im pomóc.

Ponadto bazy danych mogą być wykorzystywane do weryfikacji osobowej. Taki zabieg zmniejsza ryzyko podszycia się pod kogoś innego i zaciągnięcia na taką osobę kredytu. Firmy pożyczkowe jednak najczęściej stosują weryfikację tzw. przelewem groszowym. Dane z wniosku muszą pokrywać się z tymi, do którego przypisane jest konto bankowe.

Pożyczki bez sprawdzania baz takich jak BIK mogą być udzielane po sprawdzeniu innych rejestrów, w tym m.in.:

 • Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A.,
 • Krajowego Biura Informacji Gospodarczej S.A.,
 • Platformy Wymiany Informacji Pożyczkowej (CRIF),
 • historii kredytowej posiadanej u danego pożyczkodawcy.

 Z uwagi na nowelizacje ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim i wejściem w życie art. 9a ust 8 niniejszej ustawy Pożyczkodawca ma obowiązek przekazywania informacji o udzielonych po 17 maja 2023 roku kredytach do Biura Informacji Kredytowej.

Pożyczka na już bez sprawdzania baz to rozwiązanie, po które warto sięgnąć w obliczu niespodziewanych wydatków. To szybki i bezpieczny sposób na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Warto skorzystać z oferty firmy pożyczkowej, która daje nowym klientom możliwość zaciągnięcia pierwszej darmowej pożyczki bez BIK.

 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.