Pożyczki w domu klienta

Z pewnością wiele osób słyszało kiedykolwiek o czymś takim jak ekspresowe pożyczki gotówkowe w domu klienta. Niegdyś, gdy Internet nie był jeszcze tak popularny, to właśnie tego typu produkty finansowe były najpopularniejsze na rynku. Wraz z rozwojem technologii na znaczeniu zaczęły zyskiwać pożyczki online z przelewem bezpośrednio na konto klienta. Czym właściwie są pożyczki w domu? Czy nadal można je spotkać na rynku usług finansowych?

Czym są pożyczki w domu klienta?

Z pewnością produkty, o których będzie tutaj mowa, nie są na rynku nowe. Pożyczki z dojazdem do klienta to obecnie mało popularna forma uzyskiwania wsparcia finansowego. Dużo większą popularnością cieszą się pożyczki online. Niewiele firm w naszym kraju udziela takich „domowych pożyczek”. Jest to głównie podyktowane tym, że taki produkt finansowy cieszył się niewielkim zainteresowaniem wśród potencjalnych pożyczkobiorców. Pożyczki przez Internet także nie wymagają wychodzenia z domu. Dodatkowo eliminują konieczność wizyty przedstawiciela firmy – co daje pełną dyskrecję.

Ekspresowe pożyczki gotówkowe w domu klienta to zobowiązania, które wymagają wizyty agenta firmy pożyczkowej. Wcześniej należy wypełnić wniosek z deklarowaną kwotą. W trakcie takiego spotkania klient otrzymuje umowę pożyczkową, z którą powinien się zapoznać. Po jej podpisaniu wypłacane są mu pieniądze „do ręki” zgodnie z zapisami zawartymi w dokumencie. W takim przypadku gotówka trafia bezpośrednio do ręki pożyczkobiorcy. Należy liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z wizytą agenta firmy pożyczkowej.

Pożyczki prywatne z podpisaniem umowy w domu jak każde inne wymagają spłaty – co nie powinno nikogo dziwić. Zwrot wiąże się z ponową wizytą przedstawiciela pożyczkodawcy, który odbiera gotówkę od klienta. Jest to pożyczona kwota powiększona o koszty obsługi, prowizję, oprocentowanie itd.

Pożyczka na telefon do domu to produkt, który powstał przede wszystkim z myślą o osobach bez własnego konta bankowego. W dzisiejszych czasach jednak zdecydowana większość osób posiada konto w banku, z którego regularnie korzysta.

Jakie zalety mają ekspresowe pożyczki gotówkowe w domu klienta?

Bez względu na to, czy jest to rozwiązanie stare, czy nowe – pożyczki w domu klienta mają pewne zalety. Wśród nich można wymienić:

 • brak konieczności wychodzenia z mieszkania,
 • brak konieczności posiadania własnego rachunku bankowego,
 • komornik nie zajmie środków, które trafią bezpośrednio do ręki pożyczkobiorcy,
 • rozwiązanie to doceniają osoby, które nie mają stałego łącza do Internetu.

Na tym kończą się mocne strony produktu finansowego, którym są ekspresowe pożyczki gotówkowe w domu klienta. Teraz przyjrzyjmy się bliżej minusom tego rozwiązania.

Pożyczki do domu – jakie ma wady?

Zobowiązania domowe nie są czymś, co można określić jako nowe. Pożyczki z dojazdem do klienta znane są już od wielu lat. Powyżej pokrótce omówiliśmy ich zalety, teraz skupmy się na ich słabszych stronach:

 • wyższe koszty związane z koniecznością dojazdu do klienta oraz zaangażowaniem agenta firmy pożyczkowej w obsługę zobowiązania (nawet o 20-25% w porównaniu do pożyczki online),
 • brak opcji pierwszej darmowej pożyczki – takie promocje dotyczą jedynie produktów finansowych zaciąganych przez Internet przez nowych klientów,
 • pożyczki z komornikiem w domu klienta mogą wpędzić pożyczkobiorcę w spiralę zadłużenia, ponieważ pieniądze np. zamiast na spłatę długów mogą zostać spożytkowane w zupełnie inny sposób,
 • firmy udzielające pożyczki w domu zazwyczaj działają tylko lokalnie, przez co nie są dostępne dla szerokiego grona klientów,
 • niektóre firmy, których ogłoszenia można znaleźć na lokalnych serwisach czy też słupach ogłoszeniowych nie zajmują się pożyczaniem pieniędzy, a tak naprawdę zbieraniem i wyłudzaniem danych osobowych,
 • brak dyskrecji – dla przykładu pożyczki tygodniowe do domu wymagają kilkukrotnych wizyt przedstawiciela firmy pożyczkowej, nawet zobowiązanie spłacane w jednej racie wiąże się z dwoma odwiedzinami agenta – może to wzbudzić zainteresowanie sąsiadów, przez co nie będzie mowy o pełnej dyskrecji, jak ma to miejsce w przypadku pożyczek online.

Nowość: pożyczki do domu? Czy znany już produkt finansowy?

Pożyczki w domu klienta to produkt finansowy, który dostępny jest na rynku już od wielu lat. Z jakichś jednak względów zostały tak bardzo wyparte przez inne produkty finansowe oferowane przez profesjonalne firmy pożyczkowe. Takie pożyczki do domu najczęściej udzielane są przez lokalne podmioty. Tym samym nie można znaleźć o nich tak wielu opinii, jak ma to miejsce w przypadku firm ogólnopolskich.

To zatem nie nowość. Pożyczki do domu znane są od lat. Pamiętajmy jednak o tym, że jest to rozwiązanie droższe z uwagi na konieczność osobistych wizyt agenta pożyczkodawcy. Nie można ich zatem uznać za atrakcyjną alternatywę dla pożyczek online.

Zanim zdecydujemy się na ekspresowe pożyczki gotówkowe w domu klienta, warto spróbować zawnioskować o pożyczkę online. Jest to zobowiązanie, które nie będzie generować tak wielu kosztów, a również można je otrzymać bez wychodzenia z domu. Najbezpieczniej jest skorzystać z oferty firmy, która działa na rynku od lat i cieszy się zaufaniem wśród dotychczasowych klientów.

 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład