Pożyczka na czek GIRO z odbiorem na poczcie

Wypłata pożyczki czekiem GIRO nie jest tak popularna jak transfer środków bezpośrednio na konto bankowe pożyczkobiorcy. Nie każdy zdaję sobie bowiem sprawę, że takie rozwiązanie w ogóle istnieje, lub nie wie, jak z niego skorzystać. Czytając poniższy artykuł, poznasz zalety, jakie daje możliwość wypłaty gotówki na poczcie i dowiesz się wszystkiego o specyfice pożyczek na czek GIRO.

Czym są pożyczki na czek GIRO?

Niektóre oferty pożyczek online pozwalają na wybór sposobu, w jaki zostaną wypłacone. Obok wypłat na konto czy dowiezienia pożyczki w gotówce do domu klienta, niektóre firmy udostępniają także możliwość pobrania pożyczonej kwoty z kasy placówki Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. W takiej sytuacji wystarczy okazać w okienku opisywany tu czek GIRO, który najczęściej przybiera formę elektronicznego kodu przesyłanego w formie wiadomości SMS.

Kod jest ważny wyłącznie z dokumentem tożsamości, ponieważ weryfikacji pożyczkobiorcy dokonuje pracownik poczty. Nie odbywa się ona zdalnie przy pomocy przelewu z konta czy połączenia z bankowością elektroniczną za pomocą aplikacji podczas wnioskowania o finansowanie.

Jak zatem wygląda procedura ubiegania się o dodatkowy zastrzyk gotówki, kiedy w grę wchodzi wypłata czekiem GIRO?

Cały proces ogranicza się do rejestracji w serwisie firmy pożyczkowej, wypełnienia formularza aplikacyjnego i oczekiwania na ocenę zdolności kredytowej. Jeśli analiza wniosku jest pozytywna, wystarczy tylko zaakceptować warunki umowy i dokonać realizacji otrzymanego czeku.

W jakich miejscach można zrealizować czek GIRO?

Najpowszechniejszym miejscem realizacji czeków GIRO są wszystkie placówki Poczty Polskiej, które są łatwo dostępne w całej Polsce. Nie można jednak zapominać o dodatkowej instytucji, która również spienięża czeki GIRO – Banku Pocztowym.

Niezależnie od tego, do którego z obsługujących GIRO podmiotów postanowisz się udać, pamiętaj, że czek w formie kodu ma najczęściej 7-dniowy czas na realizację, a dodatkowo jest ona dostępna wyłącznie po okazaniu dowodu tożsamości ze zdjęciem, ponieważ to właśnie przy odbiorze pieniędzy zostaną potwierdzone Twoje dane osobowe.

To oczywiście nie oznacza, że pożyczkodawca w żaden sposób nie sprawdzi wcześniej Ciebie i Twojej sytuacji finansowej. Na pewno dokona analizy Twojej historii kredytowej, korzystając z baz dłużników.

Czy istnieją pożyczki na czek GIRO bez sprawdzania baz?

Każda działająca legalnie (czyli bezpieczna!) firma pożyczkowa sprawdza bazy, co oznacza, że trudno jest otrzymać pożyczki dla załużonych. Niewiele firm korzysta jednak z każdej dostępnej bazy danych. Jeśli martwisz się, że nie otrzymasz pozytywnej decyzji kredytowej, ponieważ posiadasz negatywny wpis — np. w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) — wystarczy, że znajdziesz pożyczkodawcę, który nie współpracuje z tą bazą podczas analizy wniosków. Przykładem takiej instytucji finansowej jest m.in. Pożyczka Plus.

Sprawdzenie przez instytucję finansową bazy informacji o dłużnikach jest nieuniknione, ale nie zawsze staje na przeszkodzie zawarciu umowy pożyczkowej. Oczywiście trzeba także pamiętać, że firmy udzielające pożyczek pozabankowych mają również dodatkowe wymagania, które każdy klient musi spełniać. Ich opis znajdziesz poniżej.

Poznaj warunki skorzystania z oferty

Otrzymanie pożyczki na czek GIRO jest możliwe po spełnieniu wymagań, które każdy pożyczkodawca opisuje w regulaminie świadczenia swoich usług. Kryteria te mogą się od siebie różnić w zależności od przedsiębiorstwa i jego polityki, jednak zwykle sprowadzają się do wymagania od pożyczkobiorcy:

  • zamieszkiwania na terenie Polski;
  • ukończenia 18 roku życia i pełnej zdolności do czynności prawnych;
  • uzyskiwania stałego miesięcznego dochodu;
  • posiadania telefonu komórkowego i adresu e-mail.

W powyższych warunkach próżno szukać wpisu o konieczności posiadania własnego rachunku bankowego – to właściwie jedyna różnica między pożyczką na czek GIRO a tą, wypłacaną przelewem. I to właśnie ta cecha sprawia, że świadczenie z wypłatą na poczcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób, które nie mają — na stałe lub chwilowo — dostępu do konta w banku.

Skąd popularność pożyczek na czek GIRO?

Aby pożyczka była korzystnym rozwiązaniem problemów finansowych, musi odpowiadać na konkretne potrzeby danego konsumenta, a jej parametry powinny być indywidualnie dobrane. Dzięki pożyczkom na czek GIRO finansowanie staje się dostępne również dla klientów, którzy:

  • nie posiadają konta bankowego – przyczyną może być na przykład podeszły wiek, brak zaufania do banków czy zajęcie komornicze;
  • nie posiadają żadnych środków na koncie – zdarza się, że potencjalny pożyczkobiorca nie dysponuje nawet symboliczną kwotą, potrzebną, by dokonać przelewu weryfikacyjnego podczas ubiegania się o pożyczkę;
  • są współwłaścicielami rachunku bankowego – współmałżonkowie bardzo często decydują się na wspólne konto w banku, nie zdając sobie sprawy, że zamyka im to drogę do skorzystania z pożyczek pozabankowych i pozytywnego przejścia procesu weryfikacji tożsamości.
  • posiadają niskie dochody – firmy pożyczkowe często oferują pożyczki bez zaświadczeń

Pożyczka na czek GIRO czy pożyczka online?

Jeżeli należysz do jednej z opisanych wyżej grup, wiedz, że pożyczki online z wypłatą na konto mogą być dla Ciebie niedostępne. Z kolei z pożyczki na czek GIRO, która jest udzielana z całkowitym pominięciem konta bankowego, skorzystasz najprawdopodobniej bez jakichkolwiek problemów. 

Wyjątek może stanowić zajęcie komornicze, które obniża zdolność kredytową i sprawia, że nie wystarcza ona, by otrzymać pozytywną decyzję pożyczkową.

Pożyczki z komornikiem na czek GIRO — czy to możliwe?

Osoby, których poprzednie zobowiązania zakończyły się sprawą w sądzie i wnioskiem o egzekucję długu przez komornika, mają z oczywistych względów utrudniony dostęp do kolejnych pożyczek. Choć zdarzają się podmioty, które nie wykluczają klientów z zajęciem i oferują pożyczki z komornikiem (jeśli dochody pozwalają na spłatę dodatkowej raty) – znalezienie ich nie jest proste.

By zwiększyć swoje szanse na współpracę z firmą pożyczkową, najlepiej skorzystać z niezależnych porównywarek ofert pożyczkowych i spróbować złożyć wniosek w serwisach podmiotów o największym współczynniku przyznawalności. To instytucje, w których procent zaakceptowanych wniosków jest bardzo wysoki.

Czy Pożyczka Plus oferuje pożyczki na czek GIRO?

Na platformie Pożyczka Plus nie otrzymasz pożyczki, którą będziesz w stanie wypłacić przy pomocy czeku GIRO, gdyż marka oferuje jedynie pożyczki online.

Za pierwszym razem pożyczysz od 300 do 3000 zł za darmo (RRSO 0%) lub nawet 5 000 zł z rabatem 50% (RRSO 107%), natomiast kolejne zobowiązania zaciągniesz w maksymalnej wysokości aż do 15 000 zł (RRSO 312%).