Pożyczka w 15 minut przez internet bez zaświadczeń – czy to możliwe?

Zastanawiasz się czy hasło “Pożyczka w 15 minut przez internet bez baz i bez zaświadczeń” to tylko chwyt reklamowy czy realna obietnica? Pożyczkę pozabankową faktycznie możesz uzyskać w ekspresowym tempie i bez większych formalności. Sprawdź jednak ile prawdy kryje się w tytułowym przelewie w 15 minut.  

Pożyczka online w 15 minut w Pożyczka Plus 

Pożyczka Plus to marka w 100% zdigitalizowana i zautomatyzowania. To oznacza, że na platformie firmy nie tylko możesz wnioskować o środki przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, ale również rozpatrywaniem wniosków zajmujemy się bez względu na datę oraz porę dnia czy nocy.

A kiedy już otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, możesz liczyć na przelew środków w czasie od kilkunastu minut do 24 godzin. Dopasuj parametry pożyczki do swoich potrzeb na stronie głównej za pomocą specjalnego suwaka, lub podejrzyj przykładowe  kwoty i koszty w poniższej tabeli.

KwotaOkres trwania umowyKoszty pożyczkiSposób i czas wypłatySposób i czas wypłaty dla klienta Premium
1 000 zł (RRSO 0%)30 dni0 zł*   *Promocja dla nowych klientówPrzelew wykonywany z konta w banku PKO BP, który dociera do odbiorcy niezwłocznie (jeśli posiada rachunek w tej samej instytucji) lub najbliższe 24 godziny robocze (zgodnie z sesjami księgowań międzybankowych).Gotówka przekazywana przez system szybkich płatności – na Twoim koncie w kilkanaście minut od otrzymania SMS-a z pozytywną odpowiedzią na wniosek pożyczkowy.
5 000 zł (RRSO 107%)30 dni308,55 zł* lub 617,12 zł**   *Promocja dla nowych klientów   **Standardowe kosztyPrzelew wykonywany z konta w banku PKO BP, który dociera do odbiorcy niezwłocznie (jeśli posiada rachunek w tej samej instytucji) lub najbliższe 24 godziny robocze (zgodnie z sesjami księgowań międzybankowych).Gotówka przekazywana przez system szybkich płatności – na Twoim koncie w kilkanaście minut od otrzymania SMS-a z pozytywną odpowiedzią na wniosek pożyczkowy.
10 000 zł (RRSO 312%)30 dni1 234,24 złPrzelew wykonywany z konta w banku PKO BP, który dociera do odbiorcy niezwłocznie (jeśli posiada rachunek w tej samej instytucji) lub najbliższe 24 godziny robocze (zgodnie z sesjami księgowań międzybankowych).Gotówka przekazywana przez system szybkich płatności – na Twoim koncie w kilkanaście minut od otrzymania SMS-a z pozytywną odpowiedzią na wniosek pożyczkowy.

Co wpływa na czas otrzymania pożyczki?

Godzina i data otrzymania przelewu pożyczki na konto bankowe zależy od wielu czynników. Wśród nich warto wymienić:  

 • dzień i godzina złożenia wniosku oraz godziny i dni pracy firmy pożyczkowej – nie wszystkie firmy dają możliwość rozpatrzenia wniosku w dni wolne od pracy lub w godzinach popołudniowych i wieczornych. W takiej sytuacji sam termin wydania decyzji może się wydłużyć np. w razie złożenia wniosku w piątek po południu o dwa wolne, weekendowe dni. 
 • bank, w którym masz konto bankowe – przelewy realizowane w ramach kont prowadzonych przez ten sam bank są księgowane praktycznie tak szybko, jak przelewy natychmiastowe. Zatem, jeśli masz konto w tym samym banku, co pożyczkodawca, możesz liczyć na szybki przelew. Firmy pozabankowe mogą korzystać z kont w kilku różnych bankach, co zwiększa szansę, że jednym z nich jest Twój. 
 • terminy przelewów w ramach systemu rozliczeń międzybankowych Elixir – przelewy są księgowane tylko w dni robocze w ramach trzech sesji. 
 • wybór sposobu potwierdzenia tożsamości – księgowanie tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego zależy od terminów sesji Elixir. W praktyce oznacza to, że przelew zlecony po południu zostanie zwykle zaksięgowany w kolejnym dniu roboczym. Możesz znacznie przyspieszyć cały proces korzystając z systemów do szybkiej weryfikacji danych osobowych Kontomatik, z których zwykle korzystają firmy pożyczkowe.  
 • korzystanie z systemu szybkich płatności: DotPay, przelew ekspresowy itp. – jeśli firma pożyczkowa korzysta z systemu szybkich płatności, wówczas pieniądze otrzymasz szybko. 
 • poprawność złożonego wniosku – błędnie wypełniony formularz pożyczkowy oznacza, że wniosek zostanie odrzucony, co wydłuży cały proces. Chodzi zarówno o podanie prawidłowych danych osobowych, jak i numeru rachunku bankowego potrzebnego do weryfikacji tożsamości. Pamiętaj też, że konto musi być indywidualne, bez współwłaścicieli.  

Pożyczka w 15 minut a dostępność bez zaświadczeń?

Szybką pożyczkę bez bik i bez zaświadczeń możesz otrzymać w Pożyczka Plus. Proces udzielenia pożyczki jest zautomatyzowany i odbywa się w 100% online. Co w praktyce oznacza, że zarówno wniosek, jak i weryfikacja zdolności kredytowej odbywa się bez konieczności osobistej wizyty w placówce pożyczkodawcy. 

Zazwyczaj nie potrzebujesz też zaświadczeń o dochodach od pracodawcy czy innych dokumentów potwierdzających wysokość Twoich zarobków. Jednak w szczególnych sytuacjach Pożyczka Plus może poprosić Cię o przesłanie dodatkowych dokumentów.

Czy pożyczka w 5 minut na konto jest możliwa?

Bardzo teoretycznie i w idealnych warunkach pożyczka przez internet na konto w 5 minut będzie możliwa, ale podobnie jak w przypadku pożyczki w 15 minut gwarancji nie ma. 

Szybką chwilówkę możesz otrzymać dzięki marce Pożyczka Plus. Firma zleca przelew niezwłocznie po akceptacji wniosku. Jednak nie można wykluczyć pojawienia się okoliczności, które opóźnią zaksięgowanie przelewu.

Najczęściej przyczyną będzie rachunek klienta otwarty w innym banku niż ten prowadzony dla firmy pożyczkowej. W takiej sytuacji trzeba będzie czekać na standardowe terminy przelewów w ramach sesji Elixir.

Przeszkody mogą się pojawić również dla realizacji szybkich przelewów np. awaria systemu. Stąd wniosek, że szybka pożyczka przez internet jest możliwa, ale bez gwarancji terminu przelewu. 

Zwiększ szanse na otrzymanie pożyczki w 15 minut

Żadna firma pożyczkowa nie daje gwarancji otrzymania pożyczki w 15 minut, jednak szybki przelew pożyczki na konto zależy też od Twoich wyborów i decyzji.

Możesz zwiększyć szansę na skrócenie czasu wydania decyzji i otrzymanie pożyczki szybciej.

Co trzeba zrobić? To proste:

 • złóż wniosek w godzinach pracy firmy pożyczkowej,
 • przed wysłaniem wniosku sprawdź czy wszystkie dane są prawidłowe,
 • wybierz Kontomatik jako sposób na potwierdzenie swoich danych osobowych,
 • we wniosku do weryfikacji podaj konto bankowe, na które wpływa Twoje wynagrodzenie – w ten sposób ułatwisz ocenę zdolności kredytowej bez dodatkowych dokumentów,
 • wybierz firmę pożyczkową, która ma rachunek w tym samym banku co Ty lub korzysta z opcji przelewów ekspresowych. 
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład