Pożyczka dla zadłużonych

W dzisiejszych czasach problem zadłużenia dotyczy tysięcy osób. Wśród całej rzeszy tych konsumentów panuje błędne przeświadczenie, że nie są oni w stanie pozyskać dodatkowego zastrzyku gotówki ze względu na dotychczasowe zobowiązania. To jednak nieprawda. Prawie cały sektor pozabankowy służy w takich sytuacjach pomocą, oferując wsparcie finansowe w postaci pożyczek dla zadłużonych. Poniżej opisujemy wszystkie szczegóły – wymagania pożyczkodawców, sposób aplikacji i koszty oraz podpowiadamy gdzie zdobyć najkorzystniejsze finansowanie.

Pożyczka dla zadłużonych w Pożyczka Plus – warunki

Pożyczka Plus to pozabankowa firma pożyczkowa, która oferuje chwilówki na kwoty od 300 zł do 15 000 zł(RRSO 312%), choć jeśli posiadasz status nowego klienta, pożyczysz tu maksymalnie 5 000 zł (RRSO 107%). Dopiero gdy spłacisz pierwszą pożyczkę, limit wzrośnie. Gotówkę możesz przeznaczyć na dowolny cel.

Wszystkie zobowiązania udzielane są na 30 dni. Procedurze aplikacyjnej towarzyszy minimum formalności, a na finansowanie mają szansę również bezrobotni czy osoby zadłużone. O tym, czy jako dłużnik otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, ostatecznie zadecyduje jednak wynik badania Twojej zdolności do spłaty nowego zobowiązania.

Na szczęście ocena wypłacalności konsumentów odbywa się w sektorze pozabankowym na dużo łagodniejszych zasadach niż w bankach, a dług nie jest równoznaczny z odrzuceniem wniosku. Zobacz przykładowe parametry chwilówek w Pożyczka Plus wraz z dodatkowymi informacjami przydatnymi dla osób zadłużonych.

KwotaOkresDla zadłużonychKwota do oddania
1 000 zł30 dniWysokie prawdopodobieństwo pozytywnej decyzji kredytowej1 000 zł*   *Jeśli skorzystasz z promocji dla nowych klientów i zwrócisz należność terminowo.
5 000 zł30 dniPrawdopodobieństwo pozytywnej decyzji kredytowej zależne od oceny zdolności kredytiowej5 308,55 zł*   Promocyjna oferta dla nowych klientów
10 000 zł30 dniPrawdopodobieństwo pozytywnej decyzji kredytowej zależne od oceny zdolności kredytiowej. Przy takiej kwocie pożyczki, konieczne będzie również dostarczenie zaświadczenia o zarobkach.11 234,24 zł

Jak złożyć wniosek o pożyczkę online dla zadłużonych?

Weryfikacja online sprawia, że złożenie wniosku o pożyczkę jest całkiem proste, a oczekiwanie na decyzję trwa krótko.

Wniosek w Pożyczka Plus łatwo złożyć przez internet. Wystarczy tylko:

– wybrać kwotę oraz okres spłaty zobowiązania za pomocą suwaków,

– wypełnić formularz rejestracyjny,

– potwierdzić tożsamość za pomocą ekspresowej weryfikacji lub tradycyjnie za pomocą przelewu weryfikacyjnego.

Decyzja o przyznaniu pożyczki zostanie wysłana SMS-em na numer telefonu podany w formularzu rejestracyjnym. Wnioski rozpatrywane są przez całą dobę i 7 dni w tygodniu.

Ile kosztuje szybka pożyczka dla zadłużonych?

Przepisy określają górną granicę wysokości odsetek i kosztów pozaodsetkowych każdej pożyczki pozabankowej. Maksymalna wysokość kosztów dla osób zadłużonych nie może być wyższa niż ta określona w ustawie.

Koszty pożyczki pozabankowej obejmują:

– odsetki – ich maksymalna wysokość wynosi dwukrotność sumy stopy referencyjnej NBP i 5,5%

koszty pozaodsetkowe:

– najczęściej prowizja z tytułu udzielenia pożyczki,

ewentualne koszty dodatkowe:

– odsetki z tytułu opóźnienia w spłacie zobowiązania,

– koszty prowadzonej windykacji.

Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych – gdzie szukać?

Żadna firma pożyczkowa nie daje gwarancji uzyskania pożyczki przed dokonaniem oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Weryfikacja pożyczkobiorcy jest nie tylko obowiązkiem ustawowym, ale również świadczy o odpowiedzialności pożyczkodawcy:

– zapobiega nadmiernemu zadłużaniu wnioskodawcy,

– chroni firmę pożyczkową przed udzielaniem zobowiązań, co do których istnieje wysokie ryzyko braku terminowej spłaty zobowiązania (np. pożyczki dla bezrobotynych nie są dostęne),

– zmniejsza ryzyko prowadzenia działalności pożyczkodawcy.   

Kredyt dla zadłużonych czy pożyczka dla zadłużonych online – co wybrać?

Kredyt to produkt finansowy, który można znaleźć jedynie w banku. Natomiast pożyczka to rodzaj finansowania dostępny w ofercie banków i pozabankowych firm pożyczkowych. Osoby zadłużone mają niewielkie szanse na kredyt gotówkowy. Rozwiązaniem może być jedynie kredyt konsolidacyjny, który ma na celu połączenie kilku zobowiązań w jedno z mniejszą ratą. Jednak ta opcja jest możliwa zwykle jedynie przy kredytach i pożyczkach bankowych, a nie obejmuje zobowiązań zaciągniętych w firmach pożyczkowych.

Pożyczka dla zadłużonych online sprawdzi się natomiast w przypadku posiadania innych zobowiązań zarówno w banku, jak i firmie pozabankowej. Warto jednak pamiętać, że w każdym przypadku wnioskodawca musi posiadać dochody, które pozwolą mu na terminową spłatę zobowiązania.  

Szybka pożyczka dla zadłużonych online – zalety

Zaletami szybkiej pożyczki online jest:

– możliwość otrzymania pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach

– możliwość złożenia wniosku o każdej porze dnia,

– minimum formalności,

– szybki proces weryfikacji,

– szybki przelew pieniędzy na konto,

– możliwość uzyskania pierwszej pożyczki za darmo,

– możliwość refinansowania pożyczki,

– możliwość otrzymania pożyczki bez sprwdzania baz

Pożyczki dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych – czy takie istnieją?

Zła historia kredytowa, a tym samym wpisy do bazy dłużników mogą przekreślić marzenia o dodatkowej pożyczce. Posiadanie zadłużenia, które zostało spłacone z opóźnieniem lub co gorsze, jeśli pożyczkobiorca całkowicie przestał spłacać swoje zobowiązanie, to przesłanka do decyzji o odmowie przyznania kolejnej pożyczki. Natomiast sam sposób weryfikacji wnioskodawcy może być różny. Nie zawsze konieczne będzie wysłanie przelewu weryfikacyjnego. Pożyczkodawcy korzystają również z metod szybkiej weryfikacji takich jak Kontomatik czy Instantor. Przyznanie pożyczki bez potwierdzenia tożsamości wnioskodawcy jest jednak niemożliwe.

Pożyczka online dla zadłużonych – czy to możliwe?

Posiadanie kilku zobowiązań nie przekreśla szansy na uzyskanie kolejnej pożyczki. Wysokie zadłużenie wnioskodawcy, to co prawda dla firmy pożyczkowej większe ryzyko, jednak decyzja o przyznaniu finansowania zależy od kilku czynników:

– wysokości dochodów,

– wysokości innych zobowiązań,

– braku wpisów w bazach dłużników (jednak w niektórych firmach dostęne są pożyczki bez bik)

– wcześniejszej terminowości w spłacie zadłużenia.

Dopiero całościowa ocena da odpowiedź o możliwościach terminowej spłaty pożyczki przez wnioskodawcę i pozwoli na wydanie decyzji.