clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Walizka idealna – jaką wybrać?

Nieodłącznym elementem każdej podróży jest pakowanie się. A żeby to zrobić, musimy mieć w co się spakować. W tym celu najczęściej przychodzi nam do głowy walizka. Ale jaką wybrać w zależności od środka transportu? Czy taki sam model równie dobrze sprawdzi się w samolocie, co w samochodzie?

Walizka jest nieodłączną towarzyszką każdej podróży. Dlatego warto poświęcić chwilę uwagi na to, by wybrać taką, która będzie odpowiedzią na wszystkie nasze potrzeby. Te są najczęściej związane ze środkiem lokomocji, na który się zdecydujemy. Z tego względu to, czy zdecydujemy się na walizkę miękką, czy może jednak twardą nie pozostaje bez znaczenia. Bowiem czasami bagaże pasażerów napotykają na swojej drodze różne perypetie, a my powinniśmy być spokojni, że każdej bez problemu stawią czoła.

Walizka idealna do samochodu

twarda walizkaJeżeli chodzi o podróże autem, to w takiej sytuacja nasza walizka jest narażona na takie przygody, jakie sami jej zapewnimy. Podczas podroży samochodem miejsce walizki jest najczęściej w bagażniku. A jak już większość z nas zdążyła się przekonać na własnej skórze – miejsce w nim jest ograniczone i w pewnym momencie po prostu nie jesteśmy w stanie zmieścić więcej. Z tego względu najlepiej sprawdzą się walizki miękkie, które są wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i przetarcia. Są one również elastyczne, a więc zdecydowanie łatwiej będzie je wpasować w wolną przestrzeń.

Walizki miękkie są dostępne w różnych wariantach – możemy wybrać różną wielkość, w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Dostępne są również modele na dwóch, lub czterech kółkach. Jednak w przypadku podróży autem nie ma to większego znaczenia. Bowiem najczęstszą trasą, jaką pokonują tego typu walizki jest odległość od samochodu do miejsca naszego noclegu. A ta zazwyczaj jest niewielka.

Walizka, która sprawdzi się w samolocie

Z kolei w samolocie najlepiej sprawdzi się walizka twarda. Przede wszystkim dlatego, że w tym środku transportu nasz bagaż jest narażony na upadki, uderzenia, czy nawet przerzucanie – dlatego musi się cechować wysoką wytrzymałością. A to cecha właściwa dla walizek twardych. Dobrym wyborem w tym przypadku z pewnością okaże się walizka z poliwęglanu. Jest ona jednocześnie wytrzymała i elastyczna, dlatego nie musimy się obawiać, że w czasie naszej podroży ulegnie zniszczeniu.

miękka walizkaWarto mieć jednak na uwadze, że walizki wykonane z poliwęglanu nie należą do najtańszych. Jeżeli jednak chcemy zainwestować w najwyższą jakość i to na niej najbardziej nam zależy, to z pewnością nie będziemy żałować tej decyzji. Jeśli potrzebujemy większej ilości środków, niż widnieje na naszym koncie, to pomocną dłoń wyciąga do nas szybka pożyczka online. Korzystając z usług PożyczkiPlus możemy pożyczyć kwotę od 200 do nawet 10 000 złotych. To z pewnością pozwoli nam na zakup walizki, która posłuży długie lata.

Jeśli jednak jesteśmy w stanie zgodzić się na nieco gorszą jakość, to powinna nas zadowolić walizka z polipropylenu. Musimy się jednak liczyć z tym, że silniejsze uderzenia mogą ją uszkodzić. Jeżeli chodzi o podróże samolotem, to dobrą taktyką jest wybieranie modeli z jak najmniejszą ilością wystających elementów, które mogłyby ulec uszkodzeniu. Dlatego pod tym względem lepiej może się sprawdzić model na dwóch kółkach. Dobrze też postawić na oryginalny kolor walizki – wówczas zdecydowanie łatwiej będzie ją zauważyć na taśmie.

Jaką walizkę wybrać do autokaru lub pociągu?

W przypadku podróży autokarem lub pociągiem nasz bagaż nie będzie tak narażony na uszkodzenia. Dlatego walizka wykonana z ABS lub miękka w zupełności powinna nam wystarczyć. ABS jest materiałem twardym, który nie jest elastyczny. Dlatego w teorii może ulec pęknięciom, jednakże w praktyce rzadko się to zdarza – ryzyko pęknięcia na półce w pociągu, lub autokarowym bagażniku jest raczej niewielkie.

W przypadku podróży autokarem lub pociągiem dobrym wyborem może się okazać walizka na czterech kółkach. Bowiem będzie nam ona towarzyszyła aż do momentu, w którym wsiądziemy do pociągu. Nieważne, czy pójdziemy do kiosku, czy będziemy potrzebowali skorzystać z toalety – walizka będzie naszym nieodłącznym towarzyszem. Wybór maksymalnie zwrotnego modelu zaowocuje nam w wygodę, a właśnie tym charakteryzują się walizki na czterech kółkach. Dlatego zdecydowanie warto dopłacić trochę do czterokołowego modelu, bo nie będziemy żałowali tej decyzji ani przez chwilę.

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: