24.03.2021

Brak pieniędzy – jak sobie z tym poradzić?

Pieniądze mimo tego, że same nie dają szczęścia, to są niezbędne do prowadzenia satysfakcjonującego życia. Ich brak jest bardziej dotkliwy, kiedy od pieniędzy zależy nasze dobre samopoczucie, możliwość realizacji pasji, rozwijania swoich kwalifikacji zawodowych. Co robić w sytuacji, kiedy nagle brakuje nam pieniędzy?

W jakich sytuacjach pieniądze są warunkiem szczęścia?

W życiu każdego człowieka może nadejść taki moment, kiedy posiadane pieniądze okażą się niewystarczające do prowadzenia w pełni wartościowego życia. Nagła utrata pracy i okres bezrobocia, obniżka wynagrodzenia, nieprzewidziane wydatki czy problemy finansowe bliskiej osoby. To tylko niektóre z sytuacji, które można w bardzo prosty sposób rozwiązać właśnie za pomocą dodatkowych pieniędzy. Mimo tego, że pieniądze nie są w stanie same rozwikłać naszych problemów, stanowią istotny środek do wyjścia z kłopotów. Jak więc radzić sobie z ich brakiem?

Przede wszystkim, należy bardzo rozsądnie pochodzić do każdego wydatku. Jeśli z jakiegoś powodu nasze dochody znacząco się zmniejszyły, musimy wtedy dostosować swoje życie do nowych realiów. Wszystkie niepotrzebne wydatki należy wyeliminować, a pieniądze, którymi dysponujemy, przeznaczyć wyłącznie na to, co istotne. W międzyczasie należy szukać źródła dodatkowych dochodów, w zależności od naszych predyspozycji i umiejętności. Istotną kwestią jest wtajemniczenie najbliższych w sprawę, by przezwyciężyć aktualne trudności.

Brak pieniędzy – co robić w tej sytuacji?

Istnieją jednak sytuacje, które rozwiązać można jedynie przy pomocy pieniędzy. Nic nie da zaciskanie pasa ani ograniczanie codziennych wydatków, jeśli nie będziemy dysponowali dodatkową gotówką. Jest to także tak ważne wydarzenie w życiu, że nie należy sobie pozwolić na zniszczenie tak pięknych chwil przez prozaiczny brak gotówki. Także osoby, które otworzyły swoją wymarzoną firmę i chcą rozwijać biznes, nie powinny rezygnować ze spełnienia marzenia swojego życia tylko dlatego, że chwilowo brakuje im gotówki.

W takich sytuacjach, najlepszym wyjściem jest po prostu szybka pożyczka gotówkowa dostępna na stronie https://pozyczkaplus.pl/ Specjalnie z myślą o nowych klientach, firma Pożyczka Plus przygotowała atrakcyjną pożyczkę online, która w wysokości do 1200 jest udzielana całkowicie za darmo. Taka kwota może okazać się zupełnie wystarczająca, aby pokryć codzienne, dodatkowe wydatki, którym niespodziewanie musimy stawić czoła oraz przywrócić sobie i swoim bliską radość życia, która jest wartością znacznie wyższą od pieniędzy

Podobne artykuły

Pożyczka na świadczenia socjalne

Poprzez stałe źródło dochodu można rozumieć różne formy przychodu. Nie zawsze są to pieniądze uzyskiwane z umowy o pracę, zlecenie czy dzieło. To także wszelkiego typu świadczenia socjalne, rodzinne, alimenty oraz zapomogi. Z tego też względu niektóre firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferują pożyczki na świadczenia.  

28.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na działalność gospodarczą — czy osoby B2B mogą liczyć na pożyczkę?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to jedna z najpopularniejszych form prowadzenia własnego biznesu. Zalet B2B jest wiele – wyższe zarobki, większa swoboda w organizacji pracy oraz niezależność. Zarówno firma, jak i jej właściciel może od czasu do czasu potrzebować wsparcia finansowego. Banki nie zawsze przychylnie patrzą na osoby samozatrudnione.  W takim przypadku idealnie sprawdzi się pożyczka na […]

26.07.2022Pokaż więcej
Nowoczesne rodzaje inwestycji – w co warto zainwestować?

Każdy z nas szuka sposobu na to, aby zaoszczędzić dodatkowe środki. Inflacja sprawia, że oszczędności wielu osób topnieją. Spada bowiem siła nabywcza pieniądza. W jaki sposób można zainwestować wolne środki, aby zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć ich ilość? Co zrobić, gdy pojawią się nagłe wydatki?

12.07.2022Pokaż więcej
Inflacja – co to jest?

W ostatnim czasie chyba każdy Polak zetknął z informacją o dynamicznie rosnącej inflacji. Najpierw pandemia, a następnie sytuacja za naszą wschodnią granicą sprawiły, że ceny usług i produktów rosną. Wzrasta także inflacja. W Polsce osiągnęła już dwucyfrową wartość. Co warto wiedzieć o inflacji? Czy ma ona wpływ na kredyty i inne zobowiązania?

27.06.2022Pokaż więcej
Najczęstsze powody odrzucenia wniosku o pożyczkę

Starasz się o chwilówkę, ale okazało się, że wniosek został odrzucony? Zastanawiasz się, dlaczego tak się stało? Przedstawiamy poniżej kilka możliwych przyczyn.

13.05.2022Pokaż więcej
Podatek od pożyczki – kto i kiedy musi go zapłacić?

Pożyczanie pieniędzy nie jest dziś tematem tabu. Coraz więcej osób korzysta ze wsparcia finansowego zarówno w rodzinie i wśród przyjaciół, jak i w instytucjach specjalizujących się w pożyczkach gotówkowych. Warto jednak wiedzieć, że to, od kogo pożyczymy pieniądze, determinuje obowiązek uiszczenia dodatkowej opłaty – jest nią podatek od pożyczki. Sprawdźmy, kto płaci podatek od pożyczki, […]

06.05.2022Pokaż więcej
Domowy budżet – jak oszczędzać pieniądze? 

Pieniądze są podstawą naszego codziennego funkcjonowania. To m. in. dzięki nim możemy wieść godne i satysfakcjonujące życie. Kluczem do sukcesu nie jest jednak zarabianie jak najwyższych kwot, lecz rozsądne i mądre planowanie codziennych wydatków. Właściwie zorganizowany budżet domowy pozwala mieć środki zarówno na bieżące opłaty i przyjemności, jak i nieprzewidziane wydatki, które mogą pojawić się […]

08.04.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły