28.09.2022

Pożyczka na świadczenia socjalne

Poprzez stałe źródło dochodu można rozumieć różne formy przychodu. Nie zawsze są to pieniądze uzyskiwane z umowy o pracę, zlecenie czy dzieło. To także wszelkiego typu świadczenia socjalne, rodzinne, alimenty oraz zapomogi. Z tego też względu niektóre firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferują pożyczki na świadczenia.  

Jakie wymagania należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę na świadczenia socjalne?  

Pożyczka na świadczenia socjalne jest produktem finansowym skierowanym do osób, których wyłącznym dochodem jest jeden z rodzajów świadczeń socjalnych lub rodzinnych. Są to m.in. alimenty, zasiłek dla bezrobotnych, zasiłek macierzyński, pielęgnacyjny oraz świadczenie 500+. Tego typu przychody są stałe, comiesięczne. Z tego też względu są w pełni akceptowane przez firmy pożyczkowe. Mniejsze dochody otrzymywane regularnie są bardziej pożądane niż te większe, jednak uzyskiwane nieregularnie.  

Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu świadczenia mają niewielką wysokość. Dlatego też pożyczając pieniądze na świadczenia socjalne, należy brać pod uwagę przede wszystkim swoje możliwości finansowe. Niewielkie przychody nie są równoznaczne z odmowną decyzją kredytową.  

Podstawowym wymaganiem, jakie należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę na świadczenia socjalne, jest uzyskiwanie stałej pomocy finansowej. Każdy inny dodatkowy dochód zwiększy wiarygodność w oczach pożyczkodawcy. To natomiast przekłada się na możliwość zaciągnięcia wyższego zobowiązania.  

Przy niewielkim dochodzie i zobowiązaniach zachowanie płynności finansowej może być utrudnione. Jest to jednak rzecz jak najbardziej wykonalna. Konieczne jest przeanalizowanie budżetu domowego i określenie swoich możliwości finansowych. W razie jakichkolwiek problemów ze spłatą zobowiązania w terminie należy niezwłocznie poinformować o tym pożyczkodawcę, aby w razie konieczności zmienić warunki pożyczki i wydłużyć termin spłaty.  

Jak starać się o pożyczkę na świadczenia socjalne?  

Pożyczki na świadczenia socjalne udzielają jedynie niektóre firmy pożyczkowe. Wśród nich jest Pożyczka PLUS. Udzielane przez pożyczkodawcę wsparcie finansowe można otrzymać błyskawicznie. Wszystko odbywa się przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu.  

Pierwszym krokiem w staraniu się o pożyczkę jest odwiedzenie strony internetowej firmy pożyczkowej. Wówczas w specjalnym panelu należy wybrać pożądaną kwotę oraz okres spłaty zobowiązania. Osoby, które mają już konto, powinny zalogować się na nim. Nowi użytkownicy natomiast muszą się zarejestrować. To usprawnia cały proces.  

Warunkiem koniecznym jest potwierdzenie tożsamości (np. za pomocą przelewu groszowego). Taki krok zapobiega ewentualnym wyłudzeniom. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej środki trafiają bezpośrednio na konto bankowe pożyczkobiorcy. Staranie się o pożyczkę na świadczenia socjalne nie różni się niczym od wnioskowania o tradycyjną chwilówkę.  

Firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów. Dlatego też przygotowują różnorodne oferty dopasowane do indywidualnych potrzeb pożyczkobiorców. Wśród tego typu propozycji są pożyczki na świadczenia socjalne. To rozwiązanie dla osób, których jedynym źródłem dochodu są wszelkiego typu zasiłki, alimenty i świadczenia.  

Podobne artykuły

zabezpieczenie przed wyłudzeniem kredytu
Jak zabezpieczyć się przed wyłudzeniem kredytu?

W dobie rosnącej cyfryzacji i łatwego dostępu do danych osobowych wyłudzenie kredytu stało się poważnym zagrożeniem. Ten artykuł to kompleksowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się, jak skutecznie zabezpieczyć swoje finanse i tożsamość przed nieautoryzowanymi operacjami kredytowymi. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak łatwo ich dane mogą zostać wykorzystane do nielegalnego uzyskania kredytu […]

30.01.2024Pokaż więcej
rejestr naleznosci publicznoprawnych
Rejestr Należności Publicznoprawnych – jakie zawiera dane?

Rejestr Należności Publicznoprawnych to narzędzie, które odgrywa kluczową rolę w polskim systemie prawnym, zapewniając transparentność i efektywność w egzekwowaniu zobowiązań publicznoprawnych. Jego funkcjonowanie i zakres danych, jakie zawiera, są istotne zarówno dla organów państwowych, jak i dla obywateli oraz przedsiębiorców. Artykuł skupia się na omówieniu Rejestru Należności Publicznoprawnych (RNP), szczególnie w aspekcie danych, które są […]

16.01.2024Pokaż więcej
big infomonitor
BIG InfoMonitor – jak sprawdzić siebie?

Sprawdzenie swojego statusu w BIG InfoMonitor jest istotne dla każdego, kto chce mieć pełną kontrolę nad swoją sytuacją finansową. Ten artykuł pokaże Ci krok po kroku, jak łatwo i szybko możesz to zrobić. W dzisiejszym świecie, gdzie nasze dane finansowe i kredytowe są coraz bardziej transparentne, ważne jest, aby mieć świadomość, jak jesteśmy postrzegani przez […]

11.01.2024Pokaż więcej
jak sprawdzić czy jestem dłużnikiem
Jak sprawdzić, czy jestem dłużnikiem?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy możesz być dłużnikiem, nawet nie zdając sobie z tego sprawy? Zrozumienie swojej sytuacji finansowej jest kluczowe, szczególnie jeśli rozważasz opcje takie jak zaciągnięcie pożyczki. Ten artykuł pomoże Ci sprawdzić, czy jesteś dłużnikiem i co to oznacza dla Twoich przyszłych finansowych decyzji. W dzisiejszych czasach łatwo stracić świadomość swojego statusu finansowego. […]

09.01.2024Pokaż więcej
jak długo widnieje wpis w krd
Jak długo widnieje wpis w KRD?

Czy wiesz, jak długo wpis o długu może pozostawać w Krajowym Rejestrze Długów? W tym artykule wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć o KRD i jak to wpływa na dłużników oraz ich finansową przyszłość. Wpisanie do Krajowego Rejestru Długów (KRD) może mieć długotrwałe konsekwencje dla dłużników. Zrozumienie, na czym polega ten rejestr, jak można się w […]

05.01.2024Pokaż więcej
Pożyczka na działalność gospodarczą — czy osoby B2B mogą liczyć na pożyczkę?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to jedna z najpopularniejszych form prowadzenia własnego biznesu. Zalet B2B jest wiele – wyższe zarobki, większa swoboda w organizacji pracy oraz niezależność. Zarówno firma, jak i jej właściciel może od czasu do czasu potrzebować wsparcia finansowego. Banki nie zawsze przychylnie patrzą na osoby samozatrudnione.  W takim przypadku idealnie sprawdzi się pożyczka na […]

26.07.2022Pokaż więcej
Nowoczesne rodzaje inwestycji – w co warto zainwestować?

Każdy z nas szuka sposobu na to, aby zaoszczędzić dodatkowe środki. Inflacja sprawia, że oszczędności wielu osób topnieją. Spada bowiem siła nabywcza pieniądza. W jaki sposób można zainwestować wolne środki, aby zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć ich ilość? Co zrobić, gdy pojawią się nagłe wydatki?

12.07.2022Pokaż więcej