02.05.2017

Komu, komu komunia? Czyli dzieci, krewni i prezenty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nadszedł maj. Miesiąc, w którym wesołe zające i kolorowe pisanki ustępują miejsca jednej z najważniejszych ceremonii w życiu wielu dziewięciolatków. Bo właśnie wtedy przystępują oni do pierwszej komunii świętej. Oto wyczekiwana uroczystość, połączoną z niemałą ekscytacją dzieci, nadchodzi wielkimi krokami.

Tego nie da się uniknąć. Na szkolnych korytarzach, na podwórkach, w przerwie – dajmy na to – lekcji tańca, toczą się rozmowy. To dyskusje o wyczekiwanych prezentach komunijnych. Od kilku lat na topie wśród tych wymarzonych są sprzęty elektroniczne. Wśród otrzymywanych niezmiennie króluje rower. A obok niego, wciąż sporym zainteresowaniem cieszy się biżuteria – komunijne łańcuszki.

Ile pieniędzy wypada wręczyć?

Co na to wszystko dorośli, którzy w tym roku zostali zaproszeni na komunię? Oni z kolei głowią się, co wręczyć. Najczęściej kwestia ta przeradza się po prostu w pytanie: „Ile wpada dać?”. A pada ono, można by rzec, z dwóch powodów. Po pierwsze, wręczanie pieniędzy z okazji komunii jest dość powszechne w naszej kulturze. Po drugie, najczęściej optujący za tym rozwiązaniem krewni twierdzą, że dziecko ma w tej sytuacji możliwość kupienia sobie dokładnie, tego czego potrzebuje.

Jak to wygląda w praktyce?  Rodzice chrzestni na prezent komunijny najczęściej szykują kwoty pomiędzy 500 a 1000 zł. Bliższa rodzina liczy się zwykle z przeznaczeniem na ten cel od 200 do 600 zł. Dalsi krewni natomiast wręczają zazwyczaj od 100 do 300 zł.

Zadbajmy o oprawę

W ostatnim czasie przyjęła się zasada, wedle której nie powinno się obdarowywać dziecka kwotą rzędu kilkudziesięciu złotych, i – jeśli jesteśmy w takiej sytuacji – lepiej wybrać drobny upominek.

Co ważne, przy wręczaniu pieniędzy warto zadbać o odpowiednią oprawę i dołączyć do nich kartkę z życzeniami, książkę czy bombonierkę. A każda mała dziewczynka ucieszy się z bukietu wiosennych kwiatów.

Nie dajmy się zwariować

Pamiętajmy o najważniejszym – pierwsza komunia to przede wszystkim święto o charakterze religijnym. I niech podarunki, szczególnie te w formie kwot pieniężnych, nie przysłonią jej duchowego wymiaru. Prezent powinien być tu przede wszystkim naszym gestem, a nie celem samym w sobie. Dlatego warto zachować rozwagę przy zaciąganiu jakichkolwiek zobowiązań finansowych. Jeśli jednak brak gotówki powoduje, że rozważamy wzięcie szybkiej pożyczki online, mierzmy siły na nasze zamiary. To dobre rozwiązanie, ale tylko wtedy, kiedy jesteśmy w stanie ją spłacić.

Podobne artykuły

Nie lubisz gotować? Na Wielkanoc zamów catering! 

Wielkanoc to jedno z najradośniejszych świąt w roku. Nieodłącznie kojarzy się w wiosenną aurą, pisankami i smacznym jedzeniem, które większość z nas decyduje się przygotować samodzielnie. Nie każdy jednak lubi i potrafi gotować na tyle dobrze, aby podjąć wyzwanie zaopatrzenia wielkanocnego stołu. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak problem, gdyż możemy zdecydować się na […]

19.04.2022Pokaż więcej
Pierwszy dzień wiosny w domu? Sprawdzone sposoby na nudę!

Pierwszy dzień wiosny obchodzimy 21 marca. Wielu z nas wyczekuje jego nadejścia, widząc w tej dacie symboliczny koniec zimy i początek wiosennej aury, która sprzyja aktywności, rozrywkom na świeżym powietrzu oraz wyjazdom. Pierwszy dzień wiosny zdecydowanie warto więc uczcić, nawet jeśli nie planujemy na ten dzień niczego wielkiego. Świętowanie końca zimy równie dobrze może się […]

18.03.2022Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie konkursu LISTY DO PLUS! 

Zespół Pożyczka PLUS pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.  

15.03.2022Pokaż więcej
ODKRYJ KOBIECY PLUS W MARCU – weź udział w konkursie!

Dziś rozpoczął się marzec, a wraz z nim nasz konkurs z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet! Ten dzień zbliża się wielkimi krokami, dlatego musisz się spieszyć, aby odkryć kobiecy PLUS!  Zastanawiasz się co musisz zrobić, aby wygrać? To proste!  

01.03.2022Pokaż więcej
Biżuteria na walentynki – Jak wybrać idealny prezent? 

Walentynki to święto, na które z utęsknieniem czekają wszyscy zakochani. Mimo tego, że wzajemną miłość i przywiązanie warto wyrażać przez cały rok, Dzień Świętego Walentego to doskonała okazja, aby oprócz słów „kocham cię” wręczyć ukochanej osobie także piękny, pamiątkowy podarunek. Na tę okazję zdecydowanie największą popularnością cieszy się biżuteria, której zakup może jednak przysparzać pewnych […]

14.02.2022Pokaż więcej
„KOCHA, LUBI, PLUSUJE”! Spraw prezent swojej drugiej połówce!

Dziś rozpoczął się luty, a wraz z nim startujemy nasze Walentynkowe odliczanie!  Sprawmy by ta pierwsza część lutego stała się świętowaniem miłości do naszych drugich połówek i do samych siebie!  W związku z tym postanowiliśmy ogłosić na portalu Pożyczka Plus konkurs pod nazwą „Kocha, Lubi, PLUSuje!” 

01.02.2022Pokaż więcej
2021 dla naszych Klientów był na PLUS!

Pożyczka PLUS to oferta pozyskania dodatkowego finansowania, ale również, z myślą o naszych Klientach, zyskania „WIĘCEJ” dzięki możliwości wzięcia udziału w licznych konkursach organizowanych przez Pożyczka PLUS. W 2021 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów!  

28.01.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Termin spłaty
Termin pierwszej pożyczki to maksymalnie 30 dni. Dłuższy termin dostępny przy kolejnej pożyczce
5 dni30 dni
 • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły