02.05.2017

Komu, komu komunia? Czyli dzieci, krewni i prezenty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nadszedł maj. Miesiąc, w którym wesołe zające i kolorowe pisanki ustępują miejsca jednej z najważniejszych ceremonii w życiu wielu dziewięciolatków. Bo właśnie wtedy przystępują oni do pierwszej komunii świętej. Oto wyczekiwana uroczystość, połączoną z niemałą ekscytacją dzieci, nadchodzi wielkimi krokami.

Tego nie da się uniknąć. Na szkolnych korytarzach, na podwórkach, w przerwie – dajmy na to – lekcji tańca, toczą się rozmowy. To dyskusje o wyczekiwanych prezentach komunijnych. Od kilku lat na topie wśród tych wymarzonych są sprzęty elektroniczne. Wśród otrzymywanych niezmiennie króluje rower. A obok niego, wciąż sporym zainteresowaniem cieszy się biżuteria – komunijne łańcuszki.

Ile pieniędzy wypada wręczyć?

Co na to wszystko dorośli, którzy w tym roku zostali zaproszeni na komunię? Oni z kolei głowią się, co wręczyć. Najczęściej kwestia ta przeradza się po prostu w pytanie: „Ile wpada dać?”. A pada ono, można by rzec, z dwóch powodów. Po pierwsze, wręczanie pieniędzy z okazji komunii jest dość powszechne w naszej kulturze. Po drugie, najczęściej optujący za tym rozwiązaniem krewni twierdzą, że dziecko ma w tej sytuacji możliwość kupienia sobie dokładnie, tego czego potrzebuje.

Jak to wygląda w praktyce?  Rodzice chrzestni na prezent komunijny najczęściej szykują kwoty pomiędzy 500 a 1000 zł. Bliższa rodzina liczy się zwykle z przeznaczeniem na ten cel od 200 do 600 zł. Dalsi krewni natomiast wręczają zazwyczaj od 100 do 300 zł.

Zadbajmy o oprawę

W ostatnim czasie przyjęła się zasada, wedle której nie powinno się obdarowywać dziecka kwotą rzędu kilkudziesięciu złotych, i – jeśli jesteśmy w takiej sytuacji – lepiej wybrać drobny upominek.

Co ważne, przy wręczaniu pieniędzy warto zadbać o odpowiednią oprawę i dołączyć do nich kartkę z życzeniami, książkę czy bombonierkę. A każda mała dziewczynka ucieszy się z bukietu wiosennych kwiatów.

Nie dajmy się zwariować

Pamiętajmy o najważniejszym – pierwsza komunia to przede wszystkim święto o charakterze religijnym. I niech podarunki, szczególnie te w formie kwot pieniężnych, nie przysłonią jej duchowego wymiaru. Prezent powinien być tu przede wszystkim naszym gestem, a nie celem samym w sobie. Dlatego warto zachować rozwagę przy zaciąganiu jakichkolwiek zobowiązań finansowych. Jeśli jednak brak gotówki powoduje, że rozważamy wzięcie szybkiej pożyczki online, mierzmy siły na nasze zamiary. To dobre rozwiązanie, ale tylko wtedy, kiedy jesteśmy w stanie ją spłacić.

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie “Pożyczka na 6 z PLUSEM!”

Czy pamiętasz swoje szkolne lata? Te magiczne chwile, kiedy siedziałeś w ławce, twarzą zwróconą ku tablicy, serdecznie śmiejąc się z przyjaciółmi i nieświadomie pochłaniając życiowe lekcje, które zapamiętasz na lata? Teraz nadeszła chwila, by wrócić do tych wyjątkowych czasów i podzielić się z nami swoimi najpiękniejszym wspomnieniem sprzed lat. Co więcej, takie dzielenie się historią […]

14.08.2023Pokaż więcej
Konkurs na 11 urodziny Plusa rozstrzygnięty! 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Wasze odpowiedzi były nie tylko pełne serdecznych życzeń, ale również będą stanowiły niezwykłe źródło inspiracji dla naszej firmy w kolejnych latach! Po długich i trudnych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę, który otrzymuje wspaniałą nagrodę – iPad 10.2. Zwycięzcą naszego konkursu jest… Michał Z.! Michał stworzył piękny […]

28.07.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Dzień Ojca – sprawdź najciekawsze pomysły na prezenty

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Głównym zamysłem tego święta jest wyrażenie szacunku i wdzięczności naszym tatom. To świetna okazja ku temu, by wręczyć rodzicowi upominek i podziękować mu za trud włożony w nasze wychowanie. Dzisiaj przedstawiamy propozycje na sprawdzone prezenty z okazji Dnia Ojca.

20.06.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły