clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Jak zorganizować święta i nie zwariować?

pexels-photo-196648Na samą myśl o przygotowaniu samodzielnie świąt dostajesz ataku paniki? To normalne. Szacuje się, że aż co trzeci Polak stresuje się z powodu świąt. Poziom adrenaliny sięga zenitu, gdy debiutujemy jako gospodarze i całość organizacji oceni najsurowsze z jury – nasi rodzice. Jak więc sprostać wyzwaniu?

Nie zwlekaj z prezentami

Nadal nie kupiłeś prezentów? To ostatni dzwonek by to zrobić. W przedświątecznym okresie poczta i kurierzy mają bardzo dużo pracy i mogą najzwyczajniej w świecie nie zdążyć dostarczyć przesyłki na czas. Nie ryzykuj. W ostatniej chwili bezpieczniej będzie wybrać stacjonarny sklep.

Stwórz świąteczną atmosferę

Nie kupuj dekoracji pod wpływem emocji, tylko dlatego że Ci się bardzo podobają. Nic tu nie powinno być kwestią przypadku. Tylko wtedy zachwycisz gości. Jak to osiągnąć? Poniżej serwujemy kilka tipów:

  1. STYL – określ stylistykę, w jakiej chcesz urządzić świąteczny obiad. Jeśli wybierzesz np. nowoczesną stylistykę, to bądź w tym konsekwentnym, w przeciwnym razie nie osiągniesz zamierzonego efektu.
  2. LISTA ZAKUPÓW – określ to, czego potrzebujesz. Pamiętaj, że wiele rzeczy możesz zrobić samodzielnie lub z dziećmi.
  3. CHOINKA – dobierz ją tak, aby pasowała do reszty dekoracji. Ozdoby również odpowiednio dopasuj. Najlepiej, jak motywy na stole powtarzają się również na świątecznym drzewku. Połowa grudnia to idealny moment by kupić choinkę żywą i pachnącą choinkę.

…i zaplanuj menu!

Pozostaje najważniejsze – jedzenie. Odpowiednio wcześniej warto wybrać się do dużego centrum handlowego. Tutaj powinieneś dostać wszystko to, czego potrzebujesz. A jeśli nie, zostaw sobie chwilę, na dodatkową wizytę w innym sklepie. Dobrą opcją jest też zamówienie zakupów spożywczych online, oczywiście pod warunkiem że zrobisz to odpowiednio wcześniej.

Zła wiadomość jest niestety taka, że wg.  Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej ceny żywności przed świętami wzrastają. Dla przykładu, za ryby zapłacimy aż 8 procent więcej niż w ubiegłym roku. Więcej wydamy również na domowe wypieki, ponieważ cena cukru wzrasta o blisko 30 procent. Nie zmieściłeś się w budżecie? Uratuje Cię pożyczka internetowa. W okresie przedświątecznym w serwisie Pożyczka Plus możesz skorzystać z chwilówki online na promocyjnych warunkach.

A na koniec: Trochę rozwagi przy zaciąganiu szybkich pożyczek online

Zarówno w świątecznych przygotowaniach,  jak i w  zaciąganiu wszelkich zobowiązań finansowych warto zachować zdrowy rozsądek. Biorąc kredyt zawsze mierz siły na zamiary. Jeśli to chwilowy brak gotówki, a Ty masz pewność, że wypłata czy renta wkrótce pojawią się na koncie, pożyczka może być dobrym rozwiązaniem. Poświęć jednak chwilę na porównanie ofert, tak aby wybrać tę najkorzystniejszą.

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: