06.08.2019

Last Minute – jak upolować prawdziwe wakacje?

O ofertach wakacji last minute krąży wiele mitów. Większość z nich wiąże się z tym, że nie do końca jesteśmy w stanie uwierzyć, że to rzeczywiście wychodzi taniej. A tymczasem dopisek „last minute” wcale nie jest tylko i wyłącznie chwytem marketingowym. Ba, może oznaczać naprawdę dużą obniżkę. Ala jak szukać takich prawdziwych ofert wczasów tego typu?

Widząc ofertę na wakacje last minute nie zawsze wierzymy, że to rzeczywiście atrakcyjna oferta. Tym bardziej, że zdarza się, że cena w zasadzie nie różni się zbytnio od tej standardowej. I czasami rzeczywiście tak jest, bo prawda jest taka, że trzeba wiedzieć jak szukać prawdziwych wakacji na ostatnią chwilę. Jeżeli na przykład w marcu usłyszymy od sprzedawcy w biurze podróży, że oferuje nam prawdziwą ofertę last minute na wakacje w lipcu, to zdecydowanie nie powinniśmy mu wierzyć. Z prostego powodu – prawdziwe oferty tego typu najczęściej pojawiają się na kilka, ewentualnie kilkanaście dni przed wylotem.

Jak szukać tanich wakacji?

last-minute-all-inclusiveWakacje last minute wiążą się z wyborem wycieczki na kilka dni przed wylotem i nie ma sensu temu zaprzeczać. Z tego względu dobrym pomysłem jest zaplanowanie urlopu na konkretny termin, a znalezienie wycieczki na kilka dni przed jej terminem. Z pewnością będziemy mieli wystarczająco dużo czasu na to, żeby się spakować i dopełnić wszystkich formalności. A co w sytuacji, w której wakacje planujemy pod koniec miesiąca, a nasz budżet już nie jest w stanie udźwignąć takiego wydatku? Wówczas ratunkiem może się okazać pożyczka krótkoterminowa – wówczas pieniądze na naszym koncie znajdą się naprawdę ekspresowo. A to niewątpliwa zaleta, jeżeli to właśnie czas nas goni.

Powinniśmy się również nastawić na to, że chociaż wczasy last minute są dostępne przez cały rok, to w rzeczywistości nie przez ten cały czas możemy liczyć na spektakularne obniżki. Jeżeli naprawdę chcemy upolować wakacje niskim kosztem, to powinniśmy się nastawić na urlop w maju, październiku lub listopadzie. Wówczas możemy upolować wycieczki tańsze nawet o 70%, co zdecydowanie jest atrakcyjną ofertą. Takie ceny dotyczą również wakacji all inclusive, które cieszą się szczególnie dużą popularnością. Warto również tego typu ofert szukać przez Internet – wówczas będziemy mieli zdecydowanie większy wybór i możliwość porównania różnych ofert.

Wakacje last minute czy first minute – co się bardziej opłaca?

last-minute-all-inclusiveWarto sobie jeszcze odpowiedzieć na pytanie o to, czy wakacje last minute rzeczywiście opłacają się bardziej niż oferty first minute. Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Jest tak z prostego powodu – są to oferty skierowane do zupełnie innych klientów. Wakacje first minute to oferta skierowana przede wszystkim do większych grup – na przykład rodziny z kilkorgiem dzieci. Może się bowiem zdarzyć tak, że kupując last minute nie znajdziemy miejsca w jednym hotelu na przykład dla 5 osób.

Decydując się na wczasy first minute często mamy również większy wybór, bowiem może zdarzyć się tak, że w ofercie last minute już nie wszystkie hotele będą dostępne. Musimy się liczyć przede wszystkim z tym, że w tzw. wysokim sezonie nie mamy co liczyć na prawdziwe oferty wczasów last minute. Jeżeli jednak nie mamy nic przeciwko, żeby wyjechać na wakacje na przykład w październiku, to oferta wyjazdu na ostatnią chwilę będzie zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, niż wyjazd w opcji first minute.

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie “Pożyczka na 6 z PLUSEM!”

Czy pamiętasz swoje szkolne lata? Te magiczne chwile, kiedy siedziałeś w ławce, twarzą zwróconą ku tablicy, serdecznie śmiejąc się z przyjaciółmi i nieświadomie pochłaniając życiowe lekcje, które zapamiętasz na lata? Teraz nadeszła chwila, by wrócić do tych wyjątkowych czasów i podzielić się z nami swoimi najpiękniejszym wspomnieniem sprzed lat. Co więcej, takie dzielenie się historią […]

14.08.2023Pokaż więcej
Konkurs na 11 urodziny Plusa rozstrzygnięty! 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Wasze odpowiedzi były nie tylko pełne serdecznych życzeń, ale również będą stanowiły niezwykłe źródło inspiracji dla naszej firmy w kolejnych latach! Po długich i trudnych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę, który otrzymuje wspaniałą nagrodę – iPad 10.2. Zwycięzcą naszego konkursu jest… Michał Z.! Michał stworzył piękny […]

28.07.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Dzień Ojca – sprawdź najciekawsze pomysły na prezenty

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Głównym zamysłem tego święta jest wyrażenie szacunku i wdzięczności naszym tatom. To świetna okazja ku temu, by wręczyć rodzicowi upominek i podziękować mu za trud włożony w nasze wychowanie. Dzisiaj przedstawiamy propozycje na sprawdzone prezenty z okazji Dnia Ojca.

20.06.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły