06.08.2019

Last Minute – jak upolować prawdziwe wakacje?

O ofertach wakacji last minute krąży wiele mitów. Większość z nich wiąże się z tym, że nie do końca jesteśmy w stanie uwierzyć, że to rzeczywiście wychodzi taniej. A tymczasem dopisek „last minute” wcale nie jest tylko i wyłącznie chwytem marketingowym. Ba, może oznaczać naprawdę dużą obniżkę. Ala jak szukać takich prawdziwych ofert wczasów tego typu?

Widząc ofertę na wakacje last minute nie zawsze wierzymy, że to rzeczywiście atrakcyjna oferta. Tym bardziej, że zdarza się, że cena w zasadzie nie różni się zbytnio od tej standardowej. I czasami rzeczywiście tak jest, bo prawda jest taka, że trzeba wiedzieć jak szukać prawdziwych wakacji na ostatnią chwilę. Jeżeli na przykład w marcu usłyszymy od sprzedawcy w biurze podróży, że oferuje nam prawdziwą ofertę last minute na wakacje w lipcu, to zdecydowanie nie powinniśmy mu wierzyć. Z prostego powodu – prawdziwe oferty tego typu najczęściej pojawiają się na kilka, ewentualnie kilkanaście dni przed wylotem.

Jak szukać tanich wakacji?

last-minute-all-inclusiveWakacje last minute wiążą się z wyborem wycieczki na kilka dni przed wylotem i nie ma sensu temu zaprzeczać. Z tego względu dobrym pomysłem jest zaplanowanie urlopu na konkretny termin, a znalezienie wycieczki na kilka dni przed jej terminem. Z pewnością będziemy mieli wystarczająco dużo czasu na to, żeby się spakować i dopełnić wszystkich formalności. A co w sytuacji, w której wakacje planujemy pod koniec miesiąca, a nasz budżet już nie jest w stanie udźwignąć takiego wydatku? Wówczas ratunkiem może się okazać pożyczka krótkoterminowa – wówczas pieniądze na naszym koncie znajdą się naprawdę ekspresowo. A to niewątpliwa zaleta, jeżeli to właśnie czas nas goni.

Powinniśmy się również nastawić na to, że chociaż wczasy last minute są dostępne przez cały rok, to w rzeczywistości nie przez ten cały czas możemy liczyć na spektakularne obniżki. Jeżeli naprawdę chcemy upolować wakacje niskim kosztem, to powinniśmy się nastawić na urlop w maju, październiku lub listopadzie. Wówczas możemy upolować wycieczki tańsze nawet o 70%, co zdecydowanie jest atrakcyjną ofertą. Takie ceny dotyczą również wakacji all inclusive, które cieszą się szczególnie dużą popularnością. Warto również tego typu ofert szukać przez Internet – wówczas będziemy mieli zdecydowanie większy wybór i możliwość porównania różnych ofert.

Wakacje last minute czy first minute – co się bardziej opłaca?

last-minute-all-inclusiveWarto sobie jeszcze odpowiedzieć na pytanie o to, czy wakacje last minute rzeczywiście opłacają się bardziej niż oferty first minute. Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Jest tak z prostego powodu – są to oferty skierowane do zupełnie innych klientów. Wakacje first minute to oferta skierowana przede wszystkim do większych grup – na przykład rodziny z kilkorgiem dzieci. Może się bowiem zdarzyć tak, że kupując last minute nie znajdziemy miejsca w jednym hotelu na przykład dla 5 osób.

Decydując się na wczasy first minute często mamy również większy wybór, bowiem może zdarzyć się tak, że w ofercie last minute już nie wszystkie hotele będą dostępne. Musimy się liczyć przede wszystkim z tym, że w tzw. wysokim sezonie nie mamy co liczyć na prawdziwe oferty wczasów last minute. Jeżeli jednak nie mamy nic przeciwko, żeby wyjechać na wakacje na przykład w październiku, to oferta wyjazdu na ostatnią chwilę będzie zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, niż wyjazd w opcji first minute.

Podobne artykuły

Nie lubisz gotować? Na Wielkanoc zamów catering! 

Wielkanoc to jedno z najradośniejszych świąt w roku. Nieodłącznie kojarzy się w wiosenną aurą, pisankami i smacznym jedzeniem, które większość z nas decyduje się przygotować samodzielnie. Nie każdy jednak lubi i potrafi gotować na tyle dobrze, aby podjąć wyzwanie zaopatrzenia wielkanocnego stołu. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak problem, gdyż możemy zdecydować się na […]

19.04.2022Pokaż więcej
Pierwszy dzień wiosny w domu? Sprawdzone sposoby na nudę!

Pierwszy dzień wiosny obchodzimy 21 marca. Wielu z nas wyczekuje jego nadejścia, widząc w tej dacie symboliczny koniec zimy i początek wiosennej aury, która sprzyja aktywności, rozrywkom na świeżym powietrzu oraz wyjazdom. Pierwszy dzień wiosny zdecydowanie warto więc uczcić, nawet jeśli nie planujemy na ten dzień niczego wielkiego. Świętowanie końca zimy równie dobrze może się […]

18.03.2022Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie konkursu LISTY DO PLUS! 

Zespół Pożyczka PLUS pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.  

15.03.2022Pokaż więcej
ODKRYJ KOBIECY PLUS W MARCU – weź udział w konkursie!

Dziś rozpoczął się marzec, a wraz z nim nasz konkurs z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet! Ten dzień zbliża się wielkimi krokami, dlatego musisz się spieszyć, aby odkryć kobiecy PLUS!  Zastanawiasz się co musisz zrobić, aby wygrać? To proste!  

01.03.2022Pokaż więcej
Biżuteria na walentynki – Jak wybrać idealny prezent? 

Walentynki to święto, na które z utęsknieniem czekają wszyscy zakochani. Mimo tego, że wzajemną miłość i przywiązanie warto wyrażać przez cały rok, Dzień Świętego Walentego to doskonała okazja, aby oprócz słów „kocham cię” wręczyć ukochanej osobie także piękny, pamiątkowy podarunek. Na tę okazję zdecydowanie największą popularnością cieszy się biżuteria, której zakup może jednak przysparzać pewnych […]

14.02.2022Pokaż więcej
„KOCHA, LUBI, PLUSUJE”! Spraw prezent swojej drugiej połówce!

Dziś rozpoczął się luty, a wraz z nim startujemy nasze Walentynkowe odliczanie!  Sprawmy by ta pierwsza część lutego stała się świętowaniem miłości do naszych drugich połówek i do samych siebie!  W związku z tym postanowiliśmy ogłosić na portalu Pożyczka Plus konkurs pod nazwą „Kocha, Lubi, PLUSuje!” 

01.02.2022Pokaż więcej
2021 dla naszych Klientów był na PLUS!

Pożyczka PLUS to oferta pozyskania dodatkowego finansowania, ale również, z myślą o naszych Klientach, zyskania „WIĘCEJ” dzięki możliwości wzięcia udziału w licznych konkursach organizowanych przez Pożyczka PLUS. W 2021 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów!  

28.01.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Termin spłaty
Termin pierwszej pożyczki to maksymalnie 30 dni. Dłuższy termin dostępny przy kolejnej pożyczce
5 dni30 dni
 • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły