clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Last Minute – jak upolować prawdziwe wakacje?

O ofertach wakacji last minute krąży wiele mitów. Większość z nich wiąże się z tym, że nie do końca jesteśmy w stanie uwierzyć, że to rzeczywiście wychodzi taniej. A tymczasem dopisek „last minute” wcale nie jest tylko i wyłącznie chwytem marketingowym. Ba, może oznaczać naprawdę dużą obniżkę. Ala jak szukać takich prawdziwych ofert wczasów tego typu?

Widząc ofertę na wakacje last minute nie zawsze wierzymy, że to rzeczywiście atrakcyjna oferta. Tym bardziej, że zdarza się, że cena w zasadzie nie różni się zbytnio od tej standardowej. I czasami rzeczywiście tak jest, bo prawda jest taka, że trzeba wiedzieć jak szukać prawdziwych wakacji na ostatnią chwilę. Jeżeli na przykład w marcu usłyszymy od sprzedawcy w biurze podróży, że oferuje nam prawdziwą ofertę last minute na wakacje w lipcu, to zdecydowanie nie powinniśmy mu wierzyć. Z prostego powodu – prawdziwe oferty tego typu najczęściej pojawiają się na kilka, ewentualnie kilkanaście dni przed wylotem.

Jak szukać tanich wakacji?

last-minute-all-inclusiveWakacje last minute wiążą się z wyborem wycieczki na kilka dni przed wylotem i nie ma sensu temu zaprzeczać. Z tego względu dobrym pomysłem jest zaplanowanie urlopu na konkretny termin, a znalezienie wycieczki na kilka dni przed jej terminem. Z pewnością będziemy mieli wystarczająco dużo czasu na to, żeby się spakować i dopełnić wszystkich formalności. A co w sytuacji, w której wakacje planujemy pod koniec miesiąca, a nasz budżet już nie jest w stanie udźwignąć takiego wydatku? Wówczas ratunkiem może się okazać pożyczka krótkoterminowa – wówczas pieniądze na naszym koncie znajdą się naprawdę ekspresowo. A to niewątpliwa zaleta, jeżeli to właśnie czas nas goni.

Powinniśmy się również nastawić na to, że chociaż wczasy last minute są dostępne przez cały rok, to w rzeczywistości nie przez ten cały czas możemy liczyć na spektakularne obniżki. Jeżeli naprawdę chcemy upolować wakacje niskim kosztem, to powinniśmy się nastawić na urlop w maju, październiku lub listopadzie. Wówczas możemy upolować wycieczki tańsze nawet o 70%, co zdecydowanie jest atrakcyjną ofertą. Takie ceny dotyczą również wakacji all inclusive, które cieszą się szczególnie dużą popularnością. Warto również tego typu ofert szukać przez Internet – wówczas będziemy mieli zdecydowanie większy wybór i możliwość porównania różnych ofert.

Wakacje last minute czy first minute – co się bardziej opłaca?

last-minute-all-inclusiveWarto sobie jeszcze odpowiedzieć na pytanie o to, czy wakacje last minute rzeczywiście opłacają się bardziej niż oferty first minute. Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Jest tak z prostego powodu – są to oferty skierowane do zupełnie innych klientów. Wakacje first minute to oferta skierowana przede wszystkim do większych grup – na przykład rodziny z kilkorgiem dzieci. Może się bowiem zdarzyć tak, że kupując last minute nie znajdziemy miejsca w jednym hotelu na przykład dla 5 osób.

Decydując się na wczasy first minute często mamy również większy wybór, bowiem może zdarzyć się tak, że w ofercie last minute już nie wszystkie hotele będą dostępne. Musimy się liczyć przede wszystkim z tym, że w tzw. wysokim sezonie nie mamy co liczyć na prawdziwe oferty wczasów last minute. Jeżeli jednak nie mamy nic przeciwko, żeby wyjechać na wakacje na przykład w październiku, to oferta wyjazdu na ostatnią chwilę będzie zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, niż wyjazd w opcji first minute.

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: