clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Jak nie przejadać oszczędności?

pexels-photo-128402Wydatki na jedzenie pożerają miesięcznie aż ¼ naszego budżetu. Jednak czy da się oszczędzić na jedzeniu? Da! Co więcej, racjonalne planowanie zakupów i sprytne gotowanie może w znaczny sposób ograniczyć miesięczne spożywcze wydatki.  

 

Bądź sprytny

Rób listy zakupów. Uchronią Cię przed niepotrzebnymi wydatkami. Uważaj też na sztuczki stosowane przez duże sieci spożywcze. Jakie? Napoje o dziwo zawsze są w sąsiedztwie chipsów, a aby kupić pieczywo, musisz najczęściej przejść przez cały sklep, mijając liczne produkty. A nóż, na coś się skusisz. Inny haczyk, na który dajemy się często nabrać to umieszczanie droższych rzeczy na wysokości wzroku. By kupować taniej, schyl się do niższych półek.

Kupuj racjonalnie

Czy wiecie, że rocznie wyrzucamy blisko 9 ton jedzenia? Wystarczyłyby to do nakarmienia ok. 2 milionów Polaków. Dlaczego tak się dzieje? Bo kupujemy na zapas. Od dziś, na tzw. wszelki wypadek kupuj wyłącznie produkty z dłuższym terminem przydatności, tym samym mniej jedzenia się zmarnuje i więcej pieniędzy zostanie w domowym budżecie.

Gotuj ekonomicznie

Ekonomiczne jest kupowanie podstawowych produktów, takich jak mąka czy cukier, w promocyjnych, większych opakowaniach – bardziej się opłacają. Mając podstawowe artykuły w domu, łatwiej będzie ci planować posiłki. Świeże dodatki w razie potrzeby możesz zawsze dokupić w osiedlowym sklepie.

Daj bułce drugie życie

Nie wszystko od razu musi iść do kosza. A przede wszystkim tyczy się to pieczywa. Nie wyrzucaj lekko czerstwej bułki czy chleba. Można je wysuszyć i co jakiś czas zrobić własną bułkę tartą. Smacznym pomysłem są również pomarańczowe toasty francuskie. Twoje dziecko je pokocha. Proste, prawda? Z przejrzałych bananów można zrobić pyszne muffinki, a resztki mięsa z obiadu można wykorzystać do fasolki po bretońsku. A jeśli zostało Ci sporo rosołu z niedzielnego obiadu, zamróź je, tym sposobem zyskasz domowe i bardzo zdrowe kostki bulionowe.

Jedzenie na mieście

Żyjemy w ciągłym biegu, nie mamy czasu na gotowanie. Często po prostu  chcemy coś przegryźć. Stąd taka popularność fast foodów. Najeść się możemy tu już zaledwie za 10 zł. Jednak to tylko pozornie korzystna oferta. Bo czy nakarmimy organizm pustymi kaloriami? Oczywiście, że nie.

Szybka pożyczka przez internet: tak czy nie? 

Staraj się oszczędzać i nie być na minusie. Planowanie zarówno tych spożywczych, jak i innych wydatków to podstawa. Jednak jak już zdarzy się niespodziewany, spory wydatek, szukając szybkiej pożyczki przez internet, wybierzmy wiarygodnego partnera, takiego jak np. Pożyczka Plus. Chwilówki online są dla ludzi, ale trzeba je brać z głową i przede wszystkim spłacać w terminie.

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: