27.01.2022

Pożyczka na samochód. Spełnij marzenie o nowym aucie!

Posiadanie własnego auta to jedna z największych wygód, jakie możemy sobie zapewnić w życiu. Samochód pozwala szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce, uniezależnić się od decyzji innych osób oraz swobodnie zarządzać swoim czasem. Jego zakup wiąże się jednak z dość sporym wydatkiem, który musimy ponieść, jeśli zależy nam na zakupie w pełni sprawnego auta używanego lub nowego samochodu. Rozwiązaniem problemów finansowych jest natomiast pożyczka na samochód, po którą sięga coraz więcej osób.

Pożyczka na samochód z banku – czy warto?

Zakup samochodu to spory wydatek. Pragnąc stać się właścicielem nowych czterech kółek, musimy liczyć się z koniecznością odłożenia na ten cel 30-40 tys. zł (za nowe auto klasy średniej) lub 80-100 tys. zł (za samochód wyższej klasy). Mało kto może od ręki wydać tak znaczącą kwotę pieniędzy. Nic więc dziwnego, że pożyczka na samochód cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Pozwala bowiem kupić wymarzone auto z salonu bez konieczności angażowania, a nawet posiadania własnych oszczędności.

Kredyt na samochód to rodzaj pożyczki celowej, którą oferują banki. Jest ona przeznaczona na zakup konkretnego auta w wysokości pokrywającej cenę jego zakupu. Bankowy kredyt na samochód nie pozwala nam jednak swobodne dysponować środkami – cała zaciągnięta kwota musi pójść na zakup konkretnego pojazdu wskazanego we wniosku.

Otrzymanie kredytu na zakup auta w banku nie jest także proste – wybrany samochód musi posiadać określoną wartość, która nie może być niższa niż kwota finansowania, a sam kredytobiorca dysponować odpowiednią zdolnością kredytową pozwalającą mu na spłatę zobowiązania. Z kredytem bankowym wiążą się także liczne formalności (np. obowiązek wykupienia ubezpieczenia pojazdu i ustanowienia zabezpieczenia na rzecz banku), których dopełnienie ciąży na kliencie i jest warunkiem uruchomienia kredytu.

Pożyczka na samochód bez BIK – czy to realne?

Jedną z istotnych przeszkód uniemożliwiających wielu osobom ubieganie się z sukcesem o pożyczkę na samochód w banku, jest ich sytuacja w BIK. Problemy ze spłatą wcześniejszych zobowiązań, opóźnienia czy zapominane, drobne kwoty, często skutkują odmową udzielenia kredytu na samochód i skutecznie grzebią nadzieje na zakup wymarzonego auta.

Na szczęście, kredyt na samochód w banku to nie jedyna opcja, z której można skorzystać. Alternatywnym rozwiązaniem jest pożyczka na samochód używany lub zupełnie nowe auto udzielana przez firmę Pożyczka Plus. Jesteśmy profesjonalną, legalnie działającą w Polsce firmą, która udostępnia klientom własne środki finansowe na dowolne cele. Nasi klienci mogą jednorazowo pożyczyć od 200 do nawet 15 000 zł (RRSO 319%) i przeznaczyć je np. na kupno lub dofinansowanie zakupu wymarzonego samochodu. Co więcej, nowi klienci mogą skorzystać z atrakcyjnej promocji i zaciągnąć do 3000 zł za 0 zł (RRSO 0%) lub do 5000 z 50% rabatem (RRSO 109%).

W przeciwieństwie do banku, nie wymagamy także ustanowienia zabezpieczenia na samochodzie. Informujemy, że od 17 maja 2023 z uwagi na nowelizacje ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim i wejściem w życie art. 9a ust 8 niniejszej ustawy mamy obowiązek przekazywania informacji o udzielonych po tej dacie kredytach do Biura Informacji Kredytowej.

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie “Pożyczka na 6 z PLUSEM!”

Czy pamiętasz swoje szkolne lata? Te magiczne chwile, kiedy siedziałeś w ławce, twarzą zwróconą ku tablicy, serdecznie śmiejąc się z przyjaciółmi i nieświadomie pochłaniając życiowe lekcje, które zapamiętasz na lata? Teraz nadeszła chwila, by wrócić do tych wyjątkowych czasów i podzielić się z nami swoimi najpiękniejszym wspomnieniem sprzed lat. Co więcej, takie dzielenie się historią […]

14.08.2023Pokaż więcej
Konkurs na 11 urodziny Plusa rozstrzygnięty! 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Wasze odpowiedzi były nie tylko pełne serdecznych życzeń, ale również będą stanowiły niezwykłe źródło inspiracji dla naszej firmy w kolejnych latach! Po długich i trudnych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę, który otrzymuje wspaniałą nagrodę – iPad 10.2. Zwycięzcą naszego konkursu jest… Michał Z.! Michał stworzył piękny […]

28.07.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Prezent na dzień mamy – co wybrać?

Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami, a wyboru prezentu na tą okazję nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Co kupić naszej kochanej mamie w dniu jej święta? Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent, które z pewnością sprawią wiele radości!

26.05.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły