12.07.2022

Nowoczesne rodzaje inwestycji – w co warto zainwestować?

Każdy z nas szuka sposobu na to, aby zaoszczędzić dodatkowe środki. Inflacja sprawia, że oszczędności wielu osób topnieją. Spada bowiem siła nabywcza pieniądza. W jaki sposób można zainwestować wolne środki, aby zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć ich ilość? Co zrobić, gdy pojawią się nagłe wydatki?

Inwestowanie w pożyczki – czy to ma sens?

Inwestowanie w pożyczki to nowy trend, który na dobrą sprawę dopiero rozwija się w naszym kraju. Wydaje się, że jest to atrakcyjny sposób na lokowanie „wolnych” pieniędzy. Nie da się jednak ukryć, że jest to też metoda ryzykowna. Z jednej strony pozwala osiągnąć znaczne zyski, z drugiej natomiast nie zawsze łatwo uniknąć zagrożenia. Popularność inwestowania w pożyczki wzrasta wraz ze spadkiem opłacalności inwestycji w innych obszarach – w fundusze, waluty czy obligacje.

Do inwestowania w pożyczki warto podchodzić z rozwagą i pewną dozą ostrożności. Pieniądze można pożyczać na własną rękę, co może być dość ryzykowne. Lepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z usług specjalnych portali internetowych. Umożliwiają one wykupienie udziału w pożyczkach. Pożyczając innym w ten sposób pieniądze, mamy jasne warunki. Wiemy, jaka będzie stopa zwrotu z inwestycji oraz kiedy otrzymamy wypracowany zysk. Polecamy korzystać wyłącznie ze sprawdzonych stron internetowych, na których wszystkie zasady są jasno opisane. Warto także poszukać informacji na forach tematycznych.

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Kolejnym sposobem na inwestowanie, który w ostatnim czasie podbija rynek, są kryptowaluty. Najbardziej znany jest Bitcoin, jednak możemy spotkać się z wieloma różnymi internetowymi walutami. Początkujący inwestorzy powinni jednak z dużą dozą ostrożności podchodzić do tej formy inwestycji.

Kryptowaluty kupuje się na specjalnych giełdach internetowych. Przechowuje się je w wirtualnych lub fizycznych portfelach. Musimy pamiętać jednak o tym, że tego typu waluty są zmiennym aktywem, podatnym na ataki spekulacyjne. Dlatego też, zanim zaczniemy inwestować w ten właśnie sposób, koniecznie odwiedźmy fora tematyczne i poznajmy tajniki funkcjonowania tych wirtualnych walut.

Lokaty bankowe – bezpieczna forma inwestowania?

Wciąż, dla wielu osób, które mają oszczędności, bezpieczną formą inwestycji wydają się lokaty bankowe. Stają się one bardziej opłacalne wraz ze wzrostem stóp procentowych. Wiele lat utrzymywane były one na niskim poziomie – stąd też niski zwrot z inwestycji.

Co prawda, stopy procentowe w ostatnich miesiącach były kilkukrotnie podnoszone, jednak należy również pamiętać o rosnącej inflacji. Przy wysokiej wartości tego wskaźnika nie będzie mowy o przeciwstawieniu się utracie wartości pieniądze. Niemniej jednak zdecydowanie lepiej „wolne” środki pieniężne wpłacić na lokatę, niż pozostawić je na rachunku bieżącym.


Eksperci przekonują, że warto inwestować nawet niewielkie kwoty pieniędzy. Co jednak zrobić, gdy nie dysponujemy wolnymi środkami, a trafiliśmy na świetną okazję do inwestycji? W takim przypadku pomocna może okazać się pożyczka od Pożyczka Plus. Pozyskane w ten sposób środki pieniężne można zainwestować, by z czasem cieszyć się zwrotem z inwestycji. Wspomnijmy również o tym, że pierwsza pożyczka jest w pełni darmowa – oddajesz dokładnie tyle, ile pożyczasz.  

Podobne artykuły

zabezpieczenie przed wyłudzeniem kredytu
Jak zabezpieczyć się przed wyłudzeniem kredytu?

W dobie rosnącej cyfryzacji i łatwego dostępu do danych osobowych wyłudzenie kredytu stało się poważnym zagrożeniem. Ten artykuł to kompleksowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się, jak skutecznie zabezpieczyć swoje finanse i tożsamość przed nieautoryzowanymi operacjami kredytowymi. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak łatwo ich dane mogą zostać wykorzystane do nielegalnego uzyskania kredytu […]

30.01.2024Pokaż więcej
rejestr naleznosci publicznoprawnych
Rejestr Należności Publicznoprawnych – jakie zawiera dane?

Rejestr Należności Publicznoprawnych to narzędzie, które odgrywa kluczową rolę w polskim systemie prawnym, zapewniając transparentność i efektywność w egzekwowaniu zobowiązań publicznoprawnych. Jego funkcjonowanie i zakres danych, jakie zawiera, są istotne zarówno dla organów państwowych, jak i dla obywateli oraz przedsiębiorców. Artykuł skupia się na omówieniu Rejestru Należności Publicznoprawnych (RNP), szczególnie w aspekcie danych, które są […]

16.01.2024Pokaż więcej
big infomonitor
BIG InfoMonitor – jak sprawdzić siebie?

Sprawdzenie swojego statusu w BIG InfoMonitor jest istotne dla każdego, kto chce mieć pełną kontrolę nad swoją sytuacją finansową. Ten artykuł pokaże Ci krok po kroku, jak łatwo i szybko możesz to zrobić. W dzisiejszym świecie, gdzie nasze dane finansowe i kredytowe są coraz bardziej transparentne, ważne jest, aby mieć świadomość, jak jesteśmy postrzegani przez […]

11.01.2024Pokaż więcej
jak sprawdzić czy jestem dłużnikiem
Jak sprawdzić, czy jestem dłużnikiem?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy możesz być dłużnikiem, nawet nie zdając sobie z tego sprawy? Zrozumienie swojej sytuacji finansowej jest kluczowe, szczególnie jeśli rozważasz opcje takie jak zaciągnięcie pożyczki. Ten artykuł pomoże Ci sprawdzić, czy jesteś dłużnikiem i co to oznacza dla Twoich przyszłych finansowych decyzji. W dzisiejszych czasach łatwo stracić świadomość swojego statusu finansowego. […]

09.01.2024Pokaż więcej
jak długo widnieje wpis w krd
Jak długo widnieje wpis w KRD?

Czy wiesz, jak długo wpis o długu może pozostawać w Krajowym Rejestrze Długów? W tym artykule wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć o KRD i jak to wpływa na dłużników oraz ich finansową przyszłość. Wpisanie do Krajowego Rejestru Długów (KRD) może mieć długotrwałe konsekwencje dla dłużników. Zrozumienie, na czym polega ten rejestr, jak można się w […]

05.01.2024Pokaż więcej
Pożyczka na świadczenia socjalne

Poprzez stałe źródło dochodu można rozumieć różne formy przychodu. Nie zawsze są to pieniądze uzyskiwane z umowy o pracę, zlecenie czy dzieło. To także wszelkiego typu świadczenia socjalne, rodzinne, alimenty oraz zapomogi. Z tego też względu niektóre firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferują pożyczki na świadczenia.  

28.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na działalność gospodarczą — czy osoby B2B mogą liczyć na pożyczkę?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to jedna z najpopularniejszych form prowadzenia własnego biznesu. Zalet B2B jest wiele – wyższe zarobki, większa swoboda w organizacji pracy oraz niezależność. Zarówno firma, jak i jej właściciel może od czasu do czasu potrzebować wsparcia finansowego. Banki nie zawsze przychylnie patrzą na osoby samozatrudnione.  W takim przypadku idealnie sprawdzi się pożyczka na […]

26.07.2022Pokaż więcej