12.07.2022

Nowoczesne rodzaje inwestycji – w co warto zainwestować?

Każdy z nas szuka sposobu na to, aby zaoszczędzić dodatkowe środki. Inflacja sprawia, że oszczędności wielu osób topnieją. Spada bowiem siła nabywcza pieniądza. W jaki sposób można zainwestować wolne środki, aby zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć ich ilość? Co zrobić, gdy pojawią się nagłe wydatki?

Inwestowanie w pożyczki – czy to ma sens?

Inwestowanie w pożyczki to nowy trend, który na dobrą sprawę dopiero rozwija się w naszym kraju. Wydaje się, że jest to atrakcyjny sposób na lokowanie „wolnych” pieniędzy. Nie da się jednak ukryć, że jest to też metoda ryzykowna. Z jednej strony pozwala osiągnąć znaczne zyski, z drugiej natomiast nie zawsze łatwo uniknąć zagrożenia. Popularność inwestowania w pożyczki wzrasta wraz ze spadkiem opłacalności inwestycji w innych obszarach – w fundusze, waluty czy obligacje.

Do inwestowania w pożyczki warto podchodzić z rozwagą i pewną dozą ostrożności. Pieniądze można pożyczać na własną rękę, co może być dość ryzykowne. Lepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z usług specjalnych portali internetowych. Umożliwiają one wykupienie udziału w pożyczkach. Pożyczając innym w ten sposób pieniądze, mamy jasne warunki. Wiemy, jaka będzie stopa zwrotu z inwestycji oraz kiedy otrzymamy wypracowany zysk. Polecamy korzystać wyłącznie ze sprawdzonych stron internetowych, na których wszystkie zasady są jasno opisane. Warto także poszukać informacji na forach tematycznych.

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Kolejnym sposobem na inwestowanie, który w ostatnim czasie podbija rynek, są kryptowaluty. Najbardziej znany jest Bitcoin, jednak możemy spotkać się z wieloma różnymi internetowymi walutami. Początkujący inwestorzy powinni jednak z dużą dozą ostrożności podchodzić do tej formy inwestycji.

Kryptowaluty kupuje się na specjalnych giełdach internetowych. Przechowuje się je w wirtualnych lub fizycznych portfelach. Musimy pamiętać jednak o tym, że tego typu waluty są zmiennym aktywem, podatnym na ataki spekulacyjne. Dlatego też, zanim zaczniemy inwestować w ten właśnie sposób, koniecznie odwiedźmy fora tematyczne i poznajmy tajniki funkcjonowania tych wirtualnych walut.

Lokaty bankowe – bezpieczna forma inwestowania?

Wciąż, dla wielu osób, które mają oszczędności, bezpieczną formą inwestycji wydają się lokaty bankowe. Stają się one bardziej opłacalne wraz ze wzrostem stóp procentowych. Wiele lat utrzymywane były one na niskim poziomie – stąd też niski zwrot z inwestycji.

Co prawda, stopy procentowe w ostatnich miesiącach były kilkukrotnie podnoszone, jednak należy również pamiętać o rosnącej inflacji. Przy wysokiej wartości tego wskaźnika nie będzie mowy o przeciwstawieniu się utracie wartości pieniądze. Niemniej jednak zdecydowanie lepiej „wolne” środki pieniężne wpłacić na lokatę, niż pozostawić je na rachunku bieżącym.


Eksperci przekonują, że warto inwestować nawet niewielkie kwoty pieniędzy. Co jednak zrobić, gdy nie dysponujemy wolnymi środkami, a trafiliśmy na świetną okazję do inwestycji? W takim przypadku pomocna może okazać się pożyczka od Pożyczka Plus. Pozyskane w ten sposób środki pieniężne można zainwestować, by z czasem cieszyć się zwrotem z inwestycji. Wspomnijmy również o tym, że pierwsza pożyczka jest w pełni darmowa – oddajesz dokładnie tyle, ile pożyczasz.  

Podobne artykuły

Pożyczka na świadczenia socjalne

Poprzez stałe źródło dochodu można rozumieć różne formy przychodu. Nie zawsze są to pieniądze uzyskiwane z umowy o pracę, zlecenie czy dzieło. To także wszelkiego typu świadczenia socjalne, rodzinne, alimenty oraz zapomogi. Z tego też względu niektóre firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferują pożyczki na świadczenia.  

28.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na działalność gospodarczą — czy osoby B2B mogą liczyć na pożyczkę?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to jedna z najpopularniejszych form prowadzenia własnego biznesu. Zalet B2B jest wiele – wyższe zarobki, większa swoboda w organizacji pracy oraz niezależność. Zarówno firma, jak i jej właściciel może od czasu do czasu potrzebować wsparcia finansowego. Banki nie zawsze przychylnie patrzą na osoby samozatrudnione.  W takim przypadku idealnie sprawdzi się pożyczka na […]

26.07.2022Pokaż więcej
Inflacja – co to jest?

W ostatnim czasie chyba każdy Polak zetknął z informacją o dynamicznie rosnącej inflacji. Najpierw pandemia, a następnie sytuacja za naszą wschodnią granicą sprawiły, że ceny usług i produktów rosną. Wzrasta także inflacja. W Polsce osiągnęła już dwucyfrową wartość. Co warto wiedzieć o inflacji? Czy ma ona wpływ na kredyty i inne zobowiązania?

27.06.2022Pokaż więcej
Najczęstsze powody odrzucenia wniosku o pożyczkę

Starasz się o chwilówkę, ale okazało się, że wniosek został odrzucony? Zastanawiasz się, dlaczego tak się stało? Przedstawiamy poniżej kilka możliwych przyczyn.

13.05.2022Pokaż więcej
Podatek od pożyczki – kto i kiedy musi go zapłacić?

Pożyczanie pieniędzy nie jest dziś tematem tabu. Coraz więcej osób korzysta ze wsparcia finansowego zarówno w rodzinie i wśród przyjaciół, jak i w instytucjach specjalizujących się w pożyczkach gotówkowych. Warto jednak wiedzieć, że to, od kogo pożyczymy pieniądze, determinuje obowiązek uiszczenia dodatkowej opłaty – jest nią podatek od pożyczki. Sprawdźmy, kto płaci podatek od pożyczki, […]

06.05.2022Pokaż więcej
Domowy budżet – jak oszczędzać pieniądze? 

Pieniądze są podstawą naszego codziennego funkcjonowania. To m. in. dzięki nim możemy wieść godne i satysfakcjonujące życie. Kluczem do sukcesu nie jest jednak zarabianie jak najwyższych kwot, lecz rozsądne i mądre planowanie codziennych wydatków. Właściwie zorganizowany budżet domowy pozwala mieć środki zarówno na bieżące opłaty i przyjemności, jak i nieprzewidziane wydatki, które mogą pojawić się […]

08.04.2022Pokaż więcej
Co to jest RRSO?

Skrót RRSO jest bardzo dobrze znany wszystkim pożyczkobiorcom. Osoby, które wcześniej nie korzystały ze wsparcia finansowego banków i firm pożyczkowych, często jednak nie wiedzą, co to jest RRSO i jak wpływa na wysokość ich zobowiązania. W tym artykule wyjaśnimy szczegółowo, co to RRSO i powiemy wszystko, co każda osoba planująca wkrótce ubieganie się o pożyczkę […]

25.03.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły