21.02.2020

Zła historia kredytowa – jak ją wyczyścić?

Zła historia kredytowa zdecydowanie potrafi nam uprzykrzyć życie. Tracimy wówczas możliwość zaciągnięcia pożyczki w sytuacji, kiedy dodatkowa gotówka jest nam naprawdę potrzebna. A wszystko dlatego, że zdarzyło się nam nieterminowo uregulować jakąś należność. Co w takiej sytuacji? Czy można wyczyścić złą historię kredytową?

Zła historia kredytowa może przekreślić nasze szanse na kredyt – ma ona bowiem duże znaczenie dla banków, które go udzielają. Informacje, które znajdują się w Biurze Informacji Kredytowej są dokładnie sprawdzane przez banki, dlatego osoby z negatywnymi wpisami mają utrudnioną drogę do przyznania kredytu. Niezależnie od tego, z jakiego powodu nasza historia kredytowa jest nienajlepsza zależy nam na tym, żeby ją naprawić. Zła historia kredytowa może być też jednym z powodów odrzucenia wniosku o pożyczkę. Ale czy to w ogóle możliwe?

Zła historia kredytowa – jak ją zmienić?

jak wymazać złą historię kredytowąSprawdzenie naszej historii kredytowej jest bardzo ważne dla instytucji, w której wnioskujemy o jakikolwiek kredyt, czy pożyczkę. To daje bowiem podstawę do stwierdzenia, czy jesteśmy wiarygodnym pożyczkobiorcą. O tym, ile możesz zyskać posiadając pozytywną historię kredytową pisaliśmy już w naszych wcześniejszych artykułach. Jeśli więc zdajemy sobie sprawę, że w trakcie tego procesu nie wypadniemy najlepiej, to szukamy sposobów, żeby jakoś tą sprawę podreperować. I już w tym momencie trzeba zaznaczyć, że niestety nie mamy możliwości usunięcia poszczególnych danych z naszej historii kredytowej w BIK. Jeśli zwłoka w uregulowaniu zobowiązania wyniosła dłużej niż 60 dni, to informacja ta będzie widoczna w naszej historii kredytowej przez 5 kolejnych lat.

Nie trudno się więc domyślić, że wpadki związane z nieterminową spłatą mogą się za nami ciągnąć przez naprawdę długi czas. To utrudni nie tylko otrzymanie kredytu w banku. Możemy mieć również problem z zakupem na raty i zaciągnięciem pożyczki online w firmach, które współpracują z BIK. Warto bowiem wiedzieć, że nie wszystkie firmy sprawdzają akurat BIK. W zamian za to decydują się na współpracę z innymi bazami informacji kredytowej, jak chociażby Kaczmarski Group.

Czy pożyczka ze złą historią kredytową jest możliwa? Pożyczka bez BIK

jak naprawić złą historię kredytowąJak już wcześniej wspomnieliśmy – zaciągnięcie pożyczki krótkoterminowej z negatywnym wpisem BIK jest możliwe, jeżeli wybierzemy firmę pożyczkową, która nie współpracuje z tym biurem informacji. Warto jednak wiedzieć, że każda legalnie działająca firma pożyczkowa sprawdza bazy danych. Nie wszystkie jednak korzystają z tych samych źródeł. Warto więc poszukać na stronie pożyczkodawcy informacji o tym, jakie bazy są sprawdzane. Pożyczkę online bez sprawdzania BIK możemy zaciągnąć na przykład na stronie PozyczkaPlus.pl. Dodatkowym atutem przemawiającym na korzyść naszej oferty jest możliwość zawnioskowania o pierwszą pożyczkę całkowicie za darmo. Maksymalna kwota pierwszej pożyczki to 3000 złotych na okres 30 dni. Warto jednak dopilnować terminowej spłaty, w innym przypadku mogą zostać naliczone dodatkowe koszty.

Jak poprawić swoją historię kredytową?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, nie ma możliwości wymazania złej historii kredytowej. Dlatego najlepszą sytuacją byłaby taka, w której w ogóle nie musielibyśmy się martwić o swoją złą historię kredytową. Z tego względu zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania, powinniśmy przeanalizować to, czy rzeczywiście będziemy w stanie spłacać je terminowo. Jeżeli już jednak mleko się rozlało i negatywny wpis w naszej historii kredytowej się pojawił, to szansą na naprawę tej sytuacji jest spłata zobowiązania i cofnięcie zgody udzielonej wcześniej wierzycielowi. Następnie należy się zwrócić do BIK z prośbą o usunięcie danych na nasz temat. To nie zawsze jednak kończy się powodzeniem.

Podobne artykuły

Najczęstsze powody odrzucenia wniosku o pożyczkę

Starasz się o chwilówkę, ale okazało się, że wniosek został odrzucony? Zastanawiasz się, dlaczego tak się stało? Przedstawiamy poniżej kilka możliwych przyczyn.

13.05.2022Pokaż więcej
Podatek od pożyczki – kto i kiedy musi go zapłacić?

Pożyczanie pieniędzy nie jest dziś tematem tabu. Coraz więcej osób korzysta ze wsparcia finansowego zarówno w rodzinie i wśród przyjaciół, jak i w instytucjach specjalizujących się w pożyczkach gotówkowych. Warto jednak wiedzieć, że to, od kogo pożyczymy pieniądze, determinuje obowiązek uiszczenia dodatkowej opłaty – jest nią podatek od pożyczki. Sprawdźmy, kto płaci podatek od pożyczki, […]

06.05.2022Pokaż więcej
Domowy budżet – jak oszczędzać pieniądze? 

Pieniądze są podstawą naszego codziennego funkcjonowania. To m. in. dzięki nim możemy wieść godne i satysfakcjonujące życie. Kluczem do sukcesu nie jest jednak zarabianie jak najwyższych kwot, lecz rozsądne i mądre planowanie codziennych wydatków. Właściwie zorganizowany budżet domowy pozwala mieć środki zarówno na bieżące opłaty i przyjemności, jak i nieprzewidziane wydatki, które mogą pojawić się […]

08.04.2022Pokaż więcej
Co to jest RRSO?

Skrót RRSO jest bardzo dobrze znany wszystkim pożyczkobiorcom. Osoby, które wcześniej nie korzystały ze wsparcia finansowego banków i firm pożyczkowych, często jednak nie wiedzą, co to jest RRSO i jak wpływa na wysokość ich zobowiązania. W tym artykule wyjaśnimy szczegółowo, co to RRSO i powiemy wszystko, co każda osoba planująca wkrótce ubieganie się o pożyczkę […]

25.03.2022Pokaż więcej
Najlepsze polskie blogi finansowe – dlaczego warto je czytać?

Finanse osobiste to niezwykle ważny temat. Niestety, wiele osób tajniki właściwego zarządzania pieniędzmi odkrywa dopiero w dorosłym życiu. Nigdy nie jest jednak za późno, aby nauczyć się oszczędzania i właściwego zarządzania finansami osobistymi. Niezwykle pomocne są w tym zakresie porady innych, bardziej doświadczonych ludzi, którym udało się wypracować skuteczne sposoby na zarządzanie pieniędzmi i chętnie […]

11.03.2022Pokaż więcej
Czy można wziąć pożyczkę na pesel? 

Kredyty i pożyczki to jedne z najpopularniejszych produktów finansowych oferowanych przez banki i firmy pożyczkowe. W ostatnich latach dostęp do nich staje się coraz łatwiejszy i mniej wymagający pod względem formalnym – pożyczki możemy zaciągać online, a instytucje wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, ograniczają formalności. Szczególnie korzystne są warunki udzielania chwilówek, które można uzyskać bez zaświadczeń […]

18.02.2022Pokaż więcej
Pożyczka dla obywateli Ukrainy  – Nowa oferta od Pożyczka PLUS

Pożyczka PLUS przedstawia kolejną PLUS ofertę. Miło nam jest poinformować, że za pośrednictwem Pożyczka Plus będzie dostępna także oferta Pożyczki dla obywateli Ukrainy.

11.02.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Termin spłaty
Termin pierwszej pożyczki to maksymalnie 30 dni. Dłuższy termin dostępny przy kolejnej pożyczce
5 dni30 dni
 • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły