26.07.2022

Pożyczka na działalność gospodarczą — czy osoby B2B mogą liczyć na pożyczkę?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to jedna z najpopularniejszych form prowadzenia własnego biznesu. Zalet B2B jest wiele – wyższe zarobki, większa swoboda w organizacji pracy oraz niezależność. Zarówno firma, jak i jej właściciel może od czasu do czasu potrzebować wsparcia finansowego. Banki nie zawsze przychylnie patrzą na osoby samozatrudnione.  W takim przypadku idealnie sprawdzi się pożyczka na działalność gospodarczą. Co warto wiedzieć o tym produkcie finansowym?

Od czego zależy zdolność kredytowa osób samozatrudnionych?

Zdolność kredytowa to najważniejszy czynnik uwzględniany podczas weryfikacji wniosku kredytowego. Bank podczas analizy, czy klienta stać na zaciągniecie zobowiązania, uwzględnia głównie źródła stałych dochodów. Dochody z tytułu jednoosobowej działalności gospodarczej także stanowią podstawę dla tego typu wyliczeń. W tym jednak przypadku brane są pod uwagę także koszty związane z prowadzeniem działalności.

Jeżeli firma jest jedynym źródłem dochodu, bank może poprosić kredytobiorcę o dokumenty, które potwierdzają wysokość dochodu wygenerowanego w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Gdy podmiot działa na rynku krócej, mogą pojawić się pewne trudności. Banki nie zawsze chcą udzielać wsparcia finansowego tego typu firmom. Na szczęście nie jest to jedyne rozwiązanie. Instytucje finansowe, które przyznają pożyczki pozabankowe, mają w swej ofercie również pożyczki na działalność gospodarczą oraz dla osób samozatrudnionych. Tutaj formalności nie są aż tak rygorystyczne.

Czy pożyczka dla osób B2B jest droga?

W przypadku pożyczek pozabankowych koszty nie różnią się w zależności od tego, czy jest to zobowiązanie udzielane osobom prywatnym, czy też właścicielom firm. Oprocentowanie ofert jest ustalone na takim samym poziomie. Nie można więc powiedzieć, że pożyczka dla osób B2B jest droga. Warunki są takie same jak dla innych pożyczkobiorców – osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, o dzieło, zlecenie czy też osiągających dochody z tytułu emerytury, renty lub świadczeń rodzinnych.

Pożyczkę na działalność gospodarczą również można otrzymać w przypadku nagłych wydatków. Z takiego rozwiązania najczęściej korzystają osoby, które muszą zmierzyć się z niespodziewanie nadwyrężonym budżetem. Zdarza się i tak, że pożyczka na działalność gospodarczą pomaga firmie zachować płynność finansową.

Czy warto wziąć pożyczkę na działalność gospodarczą przez Internet?

Pożyczka na działalność gospodarczą przez Internet to szybki sposób na pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Jest to rozwiązanie, z którego warto skorzystać, gdy zaskoczyły nas nagłe wydatki i potrzebujemy wsparcia bez zbędnych formalności. Firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom, akceptując dochody z najróżniejszych źródeł – także z B2B.

Czasami firmy, zwłaszcza te, które krótko działają na rynku, mogą mieć problem z uzyskaniem kredytu w banku. Instytucje pozabankowe oferują szybki i bezpieczny sposób na pozyskanie środków finansowych – i to bez zbędnych formalności. Pożyczka PLUS pomaga realizować marzenia osobom uzyskującym dochody z różnych źródeł, w tym również z tytułu samozatrudnienia.

Podobne artykuły

zabezpieczenie przed wyłudzeniem kredytu
Jak zabezpieczyć się przed wyłudzeniem kredytu?

W dobie rosnącej cyfryzacji i łatwego dostępu do danych osobowych wyłudzenie kredytu stało się poważnym zagrożeniem. Ten artykuł to kompleksowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się, jak skutecznie zabezpieczyć swoje finanse i tożsamość przed nieautoryzowanymi operacjami kredytowymi. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak łatwo ich dane mogą zostać wykorzystane do nielegalnego uzyskania kredytu […]

30.01.2024Pokaż więcej
rejestr naleznosci publicznoprawnych
Rejestr Należności Publicznoprawnych – jakie zawiera dane?

Rejestr Należności Publicznoprawnych to narzędzie, które odgrywa kluczową rolę w polskim systemie prawnym, zapewniając transparentność i efektywność w egzekwowaniu zobowiązań publicznoprawnych. Jego funkcjonowanie i zakres danych, jakie zawiera, są istotne zarówno dla organów państwowych, jak i dla obywateli oraz przedsiębiorców. Artykuł skupia się na omówieniu Rejestru Należności Publicznoprawnych (RNP), szczególnie w aspekcie danych, które są […]

16.01.2024Pokaż więcej
big infomonitor
BIG InfoMonitor – jak sprawdzić siebie?

Sprawdzenie swojego statusu w BIG InfoMonitor jest istotne dla każdego, kto chce mieć pełną kontrolę nad swoją sytuacją finansową. Ten artykuł pokaże Ci krok po kroku, jak łatwo i szybko możesz to zrobić. W dzisiejszym świecie, gdzie nasze dane finansowe i kredytowe są coraz bardziej transparentne, ważne jest, aby mieć świadomość, jak jesteśmy postrzegani przez […]

11.01.2024Pokaż więcej
jak sprawdzić czy jestem dłużnikiem
Jak sprawdzić, czy jestem dłużnikiem?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy możesz być dłużnikiem, nawet nie zdając sobie z tego sprawy? Zrozumienie swojej sytuacji finansowej jest kluczowe, szczególnie jeśli rozważasz opcje takie jak zaciągnięcie pożyczki. Ten artykuł pomoże Ci sprawdzić, czy jesteś dłużnikiem i co to oznacza dla Twoich przyszłych finansowych decyzji. W dzisiejszych czasach łatwo stracić świadomość swojego statusu finansowego. […]

09.01.2024Pokaż więcej
jak długo widnieje wpis w krd
Jak długo widnieje wpis w KRD?

Czy wiesz, jak długo wpis o długu może pozostawać w Krajowym Rejestrze Długów? W tym artykule wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć o KRD i jak to wpływa na dłużników oraz ich finansową przyszłość. Wpisanie do Krajowego Rejestru Długów (KRD) może mieć długotrwałe konsekwencje dla dłużników. Zrozumienie, na czym polega ten rejestr, jak można się w […]

05.01.2024Pokaż więcej
Pożyczka na świadczenia socjalne

Poprzez stałe źródło dochodu można rozumieć różne formy przychodu. Nie zawsze są to pieniądze uzyskiwane z umowy o pracę, zlecenie czy dzieło. To także wszelkiego typu świadczenia socjalne, rodzinne, alimenty oraz zapomogi. Z tego też względu niektóre firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferują pożyczki na świadczenia.  

28.09.2022Pokaż więcej
Nowoczesne rodzaje inwestycji – w co warto zainwestować?

Każdy z nas szuka sposobu na to, aby zaoszczędzić dodatkowe środki. Inflacja sprawia, że oszczędności wielu osób topnieją. Spada bowiem siła nabywcza pieniądza. W jaki sposób można zainwestować wolne środki, aby zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć ich ilość? Co zrobić, gdy pojawią się nagłe wydatki?

12.07.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły