clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Zła historia kredytowa – jak ją wyczyścić?

Zła historia kredytowa zdecydowanie potrafi nam uprzykrzyć życie. Tracimy wówczas możliwość zaciągnięcia pożyczki w sytuacji, kiedy dodatkowa gotówka jest nam naprawdę potrzebna. A wszystko dlatego, że zdarzyło się nam nieterminowo uregulować jakąś należność. Co w takiej sytuacji? Czy można wyczyścić złą historię kredytową?

Zła historia kredytowa może przekreślić nasze szanse na kredyt – ma ona bowiem duże znaczenie dla banków, które go udzielają. Informacje, które znajdują się w Biurze Informacji Kredytowej są dokładnie sprawdzane przez banki, dlatego osoby z negatywnymi wpisami mają utrudnioną drogę do przyznania kredytu. Niezależnie od tego, z jakiego powodu nasza historia kredytowa jest nienajlepsza zależy nam na tym, żeby ją naprawić. Zła historia kredytowa może być też jednym z powodów odrzucenia wniosku o pożyczkę. Ale czy to w ogóle możliwe?

Zła historia kredytowa – jak ją zmienić?

jak wymazać złą historię kredytowąSprawdzenie naszej historii kredytowej jest bardzo ważne dla instytucji, w której wnioskujemy o jakikolwiek kredyt, czy pożyczkę. To daje bowiem podstawę do stwierdzenia, czy jesteśmy wiarygodnym pożyczkobiorcą. O tym, ile możesz zyskać posiadając pozytywną historię kredytową pisaliśmy już w naszych wcześniejszych artykułach. Jeśli więc zdajemy sobie sprawę, że w trakcie tego procesu nie wypadniemy najlepiej, to szukamy sposobów, żeby jakoś tą sprawę podreperować. I już w tym momencie trzeba zaznaczyć, że niestety nie mamy możliwości usunięcia poszczególnych danych z naszej historii kredytowej w BIK. Jeśli zwłoka w uregulowaniu zobowiązania wyniosła dłużej niż 60 dni, to informacja ta będzie widoczna w naszej historii kredytowej przez 5 kolejnych lat.

Nie trudno się więc domyślić, że wpadki związane z nieterminową spłatą mogą się za nami ciągnąć przez naprawdę długi czas. To utrudni nie tylko otrzymanie kredytu w banku. Możemy mieć również problem z zakupem na raty i zaciągnięciem pożyczki online w firmach, które współpracują z BIK. Warto bowiem wiedzieć, że nie wszystkie firmy sprawdzają akurat BIK. W zamian za to decydują się na współpracę z innymi bazami informacji kredytowej, jak chociażby Kaczmarski Group.

Czy pożyczka ze złą historią kredytową jest możliwa? Pożyczka bez BIK

jak naprawić złą historię kredytowąJak już wcześniej wspomnieliśmy – zaciągnięcie pożyczki krótkoterminowej z negatywnym wpisem BIK jest możliwe, jeżeli wybierzemy firmę pożyczkową, która nie współpracuje z tym biurem informacji. Warto jednak wiedzieć, że każda legalnie działająca firma pożyczkowa sprawdza bazy danych. Nie wszystkie jednak korzystają z tych samych źródeł. Warto więc poszukać na stronie pożyczkodawcy informacji o tym, jakie bazy są sprawdzane. Pożyczkę online bez sprawdzania BIK możemy zaciągnąć na przykład na stronie PozyczkaPlus.pl. Dodatkowym atutem przemawiającym na korzyść naszej oferty jest możliwość zawnioskowania o pierwszą pożyczkę całkowicie za darmo. Maksymalna kwota pierwszej pożyczki to 3000 złotych na okres 30 dni. Warto jednak dopilnować terminowej spłaty, w innym przypadku mogą zostać naliczone dodatkowe koszty.

Jak poprawić swoją historię kredytową?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, nie ma możliwości wymazania złej historii kredytowej. Dlatego najlepszą sytuacją byłaby taka, w której w ogóle nie musielibyśmy się martwić o swoją złą historię kredytową. Z tego względu zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania, powinniśmy przeanalizować to, czy rzeczywiście będziemy w stanie spłacać je terminowo. Jeżeli już jednak mleko się rozlało i negatywny wpis w naszej historii kredytowej się pojawił, to szansą na naprawę tej sytuacji jest spłata zobowiązania i cofnięcie zgody udzielonej wcześniej wierzycielowi. Następnie należy się zwrócić do BIK z prośbą o usunięcie danych na nasz temat. To nie zawsze jednak kończy się powodzeniem.

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: