Pożyczka przez internet na konto to wygodne rozwiązanie, które jest alternatywą dla kredytu bankowego. Pożyczkobiorca nie musi poświęcać czasu na stacjonarną wizytę w punkcie firmy, a środki po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej trafiają bezpośrednio na rachunek bankowy. I to nawet w kilkanaście minut po akceptacji wniosku. Wszystko odbywa się całkowicie online, z pełną dbałością o bezpieczeństwo klientów, przy pomocy weryfikacji tożsamości. Pożyczka na już, na konto – co jeszcze powinieneś o niej wiedzieć?
Kto może skorzystać z pożyczki przez internet na konto?
Pożyczki internetowe nietrudno pomylić z bankowymi kredytami ze względu na niewygórowane wymagania pożyczkodawców względem wnioskujących. Domeną pozabankowego finansowania jest naprawdę duża dostępność.
Aby zapewnić korzystne finansowanie jak największej rzeszy konsumentów, kryteria wobec pożyczkobiorców ograniczone są do minimum. I choć szczegółowe warunki są zależne od ustalanego indywidualnie przez każdą z firm regulaminu, w większości podmiotów wymogi są bliźniaczo podobne.
Mowa o:
- Pełnoletności (a czasami minimalnej granicy wieku na poziomie 21 lub 25 lat);
- Pełnej zdolności do czynności prawnych;
- Polskim obywatelstwie;
- Ważnym dowodzie osobistym;
- Miejscu zamieszkania na terenie RP
- Własnym koncie bankowym, telefonie komórkowym i adresie e-mail;
- Stałym źródle dochodów;
- Braku aktywnego zadłużenia wobec pożyczkodawcy, u którego składany jest formularz pożyczkowy.
A jak dokładnie przebiega wysyłanie swojej aplikacji? O tym poniżej.
Jak wnioskować o pożyczkę przez internet na konto?
Procedura ubiegania się o zobowiązanie online trwa zaledwie kilka chwil. Uproszczony i naszpikowany nowoczesnymi technologiami proces, sprawia, że pozabankowe pożyczki mogą być dostępne błyskawicznie.
Jak to wygląda krok po kroku z perspektywy wnioskującego?
- Wybierasz pożyczkodawcę zgodnie ze swoimi preferencjami oraz potrzebami i przechodzisz na jego stronę www.
- Rejestrujesz się na platformie. Ustalasz swój login i hasło.
- Wypełniasz zdalnie wniosek pożyczkowy. W odpowiednie pola wpisujesz informacje na swój temat. Mowa o danych osobowych, teleadresowych i dotyczących sytuacji materialnej.
- Potwierdzasz swoją tożsamość. Wykonując przelew na symboliczną kwotę (najczęściej 1 gr) ze swojego rachunku, na konto firmy pożyczkowej weryfikujesz podane przez siebie informacje. Alternatywnym sposobem jest połączenie się poprzez specjalną aplikację (np. Kontomatik) ze swoją bankowością elektroniczną. To najszybsza metoda.
- Czekasz na ocenę formularza. Jeśli jest pozytywna – możesz otrzymać środki.
Niektóre firmy reklamują, że oferują pożyczki w 15 minut. W praktyce jest to slogan reklamowy, gdyż żaden pożyczkodawca nie jest w stanie zagwarantować tak szybkiego przelewu każdemu.
Jak szybko pożyczka zostanie przelana na rachunek bankowy?
Gotówka może trafić na Twoje konto w okresie od kilkunastu minut do kilku dni. Różnice w czasie księgowania transakcji na Twoim rachunku są uzależnione od poziomu zautomatyzowania firmy pożyczkowej i wykorzystywanych przez nią rozwiązań technologicznych.
Podmioty, które:
- Opiniują wnioski w systemie 24/7 i wysyłają środki automatycznie, o każdej porze dnia i nocy, np. bramką płatniczą — są najszybsze i umożliwią Ci dysponowanie dodatkowym zastrzykiem gotówki w kilkanaście minut.
- Wykorzystują do oceny wniosków i wykonywania przelewów pieniężnych pracę ludzkich rąk – uzależniają czas obsługi klientów od godzin pracy swoich pracowników. Formularz złożony w nocy, czy w święto, obsłużony zostanie później.
- Transferują gotówkę wyłącznie przelewem standardowym – sprawiają, że aby pieniądze były do Twojej dyspozycji, transakcja musi poczekać na najbliższą sesję księgowań banku.
- Przekazują pożyczkę przelewem natychmiastowym – dbają o to, by jak wskazuje nazwa transferu, gotówka pojawiła się u Ciebie natychmiast po otrzymaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej.
Jak widzisz, na środki poczekasz albo kilkanaście minut, albo maksymalnie do kolejnego dnia roboczego. Łatwość i szybkość zaciągania zobowiązania nie może jednak przyćmić Twojej rzetelnej oceny sytuacji i Twoich realnych możliwości. Zawsze najpierw zastanów się, czy zrobiłeś już wszystko, aby pozyskać potrzebne pieniądze bez konieczności pożyczania. Chwilówka powinna być traktowana jako tzw. ostatnia deska ratunku.
Kiedy pożyczka przez Internet na konto jest dobrym rozwiązaniem?
Pożyczka online jako alternatywa dla produktu finansowego, którym jest kredyt przez internet na konto, świetnie sprawdza się w przypadku m.in.:
- nieplanowanych, nagłych wydatków,
- awarii samochodu,
- remontu w mieszkaniu,
- zakupu nowych mebli,
- zakupu nowego sprzętu do domu lub do pracy (np. laptop do pracy zdalnej),
- zakupu leków lub innych produktów pierwszej potrzeby,
- wakacji,
- obozów dla dzieci,
- chwilowej utraty płynności finansowej,
- zakupu opału na okres zimowy,
- wyprawki szkolnej dla dzieci,
- jako wsparcie w okresie świątecznym.
To oczywiście tylko przykłady. Powodów, dla których pożyczka na konto bankowe staje się dobrym rozwiązaniem, może być naprawdę wiele. Przede wszystkim korzystając z produktów internetowych, klient zyskuje pewność szybkiego przelewu bezpośrednio na konto bankowe – bez konieczności odwiedzania placówek czy dostarczania zaświadczeń od pracodawcy.
Dlaczego pożyczka na konto jest taka popularna?
Pożyczki pozabankowe nie cieszyły się niegdyś tak dużą popularnością, jak ma to miejsce obecnie. Było to związane z tym, że rynek niekoniecznie był odpowiednio regulowany i istniało duże ryzyko wyłudzeń czy oszustw. Aktualnie pożyczka przez internet na konto podlega zapisom tzw. ustawy antylichwiarskiej. Dzięki temu produkt ten można uznać za w pełni bezpieczną alternatywę dla kredytów bankowych.
Pożyczka na konto zawdzięcza swą popularność także niewielkiej ilości formalności. Wszelkie sprawy można załatwić całkowicie online, o każdej porze dnia. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu oraz prawidłowe wypełnienie wniosku. Nie trzeba też deklarować celu, na jaki spożytkuje się środki.
Ostatnią cechą, jaką warto wymienić, jest możliwość złożenia wniosku opartego na dowolnym źródle dochodów. Przedsiębiorstwa pożyczkowe stosują z reguły inną, łagodniejszą ocenę zdolności kredytowej konsumentów.
Internetowe pożyczki z wypłatą na konto nie są oczywiście wolne od wad. Najważniejsze plusy i minusy takich zobowiązań zostały wyszczególnione w ostatnim akapicie.
Pożyczka online na konto – jakie ma zalety i wady?
Jak każdy inny produkt finansowy, pożyczki internetowe mają mocne i słabe strony, z którymi warto się zapoznać przed podjęciem finalnej decyzji o skorzystaniu z nich.
Plusy:
- Błyskawiczna weryfikacja potencjalnego pożyczkobiorcy;
- Szybka wypłata pieniędzy bezpośrednio na konto;
- Proces odbywający się w pełni online, bez konieczności wychodzenia z domu;
- Możliwość przeznaczenia gotówki na dowolny cel;
- Formalności ograniczone do niezbędnego minimum – wystarczy dowód osobisty i wypełnienie prostego wniosku;
- Dostępność dla dużej grupy odbiorców – studentów, osób pracujących na umowy cywilnoprawne, emerytów czy rencistów;
- Przejrzyste zasady towarzyszące zaciąganiu zobowiązań;
- Dostępność promocji – np. na pierwszą, darmową pożyczkę online na konto (czyli z RRSO 0%, oddajesz tylko tyle, ile pożyczasz);
- Możliwość dopasowania kwoty pożyczki i okresu spłaty do własnych preferencji.
- Niektóre firmy oferują takie pożyczki bez bik
Minusy:
- Stosunkowo niskie dostępne kwoty pożyczek – maksymalnie kilka tysięcy w przypadku chwilówek i kilkadziesiąt tysięcy w przypadku pożyczek ratalnych;
- Pożyczki zaciągane bez promocji cechują się nieco wyższym oprocentowaniem i prowizją w porównaniu do kredytów bankowych;
- Krótszy niż w bankach maksymalny czas na spłatę.
Jak łatwo zauważyć, niebankowy kredyt przez internet na konto ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Każdorazowo jednak przed pożyczeniem pieniędzy należy przeanalizować swoje możliwości finansowe. Wysokość zobowiązania oraz okres jego spłaty warto dobierać indywidualnie do własnych możliwości. Pożyczaj odpowiedzialnie.