clock-icon
Godziny pracy: Pon - Pt. 08:00 - 20:00 Sob. 08:00 - 18:00 Ndz. 09:00 - 17:00

Szkodniki w ogrodzie – jak się ich pozbyć?

Występowanie szkodników w naszym ogrodzie nie jest niczym zaskakującym. Można nawet powiedzieć, że ich obecność jest oznaką równowagi ekosystemu i zdecydowanie pozytywnie wpływa na stan naszego ogródka. Problem pojawia się w sytuacji, w której jest ich zbyt dużo. Jak wyeliminować szkodniki z ogrodu?

Większości z nas zdecydowanie nie raz zdarzyło się usłyszeć, że równowaga w systemie musi być zachowana. Oznaką niezachwiania owej równowagi są tzw. szkodniki w ogrodzie. Trzeba jednak wyjaśnić, że określanie ich szkodnikami jest nie do końca całkowicie uzasadnione. Bowiem nie tylko szkodzą, ale z ich działalności płynie również szereg pozytywnych konsekwencji. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, że rośliny zaatakowane przez mszyce, nornice, lub krecie kopczyki na naszym zadbanym trawniku zdecydowanie potrafią zepsuć nastrój niejednemu ogrodnikowi. Jeżeli szukasz innych domowych porad, związanych z remontem mieszkania, czy pracą architekta wnętrz, to sprawdź nasze wcześniejsze artykuły.

Mszyce – jak się ich pozbyć?

szkodniki w ogrodzieMszyce żywią się sokiem roślin, osłabiają ich wzrost i zniekształcają liście. Już niewielka ich ilość powinna wzbudzić nasz niepokój, gdyż naprawdę szybko się rozmnażają. Z tego względu wcale nie powinien nas dziwić fakt, że po krótkim czasie od zauważenia pierwszej mszycy, będziemy mieli do czynienia z ich prawdziwą plagą. Jak wyeliminować te szkodniku z naszego ogrodu?

Bronią odpowiednią do walki z mszycami są opryski. W doborze odpowiednich oprysków z pewnością pomoże nam pracownik sklepu ogrodniczego i podpowie, jak powinniśmy postępować z danym preparatem. Ogólna zasada jest taka, że opryski robimy późnym wieczorem, ewentualnie wczesnym rankiem. Należy unikać deszczowej pogody, bo w takiej sytuacji deszcz zmyje cały nałożony przez nas preparat i opryski zupełnie nic nam nie dadzą. Aby nasze działanie cechowała wysoka skuteczność, opryski na tego typu szkodniki należy powtórzyć kilkukrotnie, co około 10 dni. Wówczas możemy mieć pewność, że wojnę z mszycami wygraliśmy. Jeżeli pilnie potrzebujemy się zająć problemem szkodników w ogrodzie, a nie mamy wolnej gotówki na ten cel, to dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po pożyczkę online. W ten sposób możemy doładować nasze konto kwotą od 200 do 3000 złotych, jeżeli jest to nasza pierwsza pożyczka. Taka suma z pewnością pomoże nam wygrać walkę z ogrodowymi szkodnikami.

Ratunek na ślimaki w ogrodzie – jak wyeliminować te szkodniki?

ślimaki w ogordzieŚlimaki w nadmiarze również szkodzą naszym starannie wypielęgnowanym roślinom. Szczególnie te, które nie mają „domków” na grzbiecie. Jeżeli zauważymy ich nadmiar, to należy przystąpić do działania. Najprostszym sposobem na to, żeby wyeliminować te szkodniki z naszego ogrodu jest po prostu ich wyniesienie. Dobrą metodą jest zwabienie ich do uprzednio wykopanej dziury w której umieściliśmy listek sałaty. Następnie wystarczy je zebrać do pojemnika i wynieść na przykład do lasu.

Dobrze jest również regularnie usuwać chwasty i pokrzywy – to właśnie one najczęściej są miejscem zamieszkania ślimaków. Innym sposobem jest posadzenie w ogrodzie szałwii lekarskiej, cebuli, czosnku lub tymianku. Zapach tych roślin skutecznie odstraszy ślimaki. Jeżeli z kolei wolimy sięgnąć po specjalne preparaty stworzone do zwalczania problemów z tymi szkodnikami, to szczególnie warto zainteresować się specjalnymi granulkami, którymi posypuje się rośliny. Odstraszają one ślimaki do momentu, w którym nie zmyje ich wiatr.

Krety – nieproszony gość w naszym ogrodzie

Już na samym początku warto jest zaznaczyć, że pozbycie się kretów z naszego ogrodu to nie lada wyzwanie. A każdy, kto spotkał się z tym problemem wie, że kret w zaledwie jedną noc potrafi nasz pięknym równy trawnik zmienić w prawdziwą katastrofę z czarnymi kopcami. Ciężko jest się ich pozbyć, jeżeli już na etapie projektowania ogrodu nie uwzględniliśmy siatki rozłożonej w ziemi jeszcze przed założeniem trawnika. To skutecznie zniechęca krety do budowy kopców, więc jeżeli zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, to z nie będziemy musieli walczyć z tymi szkodnikami. Zapach psa lub kota skutecznie odstrasza krety, więc możemy postawić naszego pupila na straży pięknego trawnika.

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: