27.09.2022

Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo jazdy w 2022 roku?

Ile kosztuje uzyskanie numeru PKK (Profilu Kandydata na Kierowcę)?

Przyszły kierowca musi postarać się o uzyskanie numeru PKK. To niezbędny element, aby móc rozpocząć kurs na prawo jazdy. Numer ten to swoistego typu identyfikator, który umożliwia rozpoczęcie nauki jazdy. Ponadto jest on konieczny, aby móc przystąpić do egzaminów państwowych w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD).

Wyrobienie numeru PKK wymaga wykonania zdjęć do dowodu osobistego (koszt ok. 20-50 złotych). Należy także uzyskać zaświadczenie lekarskie o zdolności do prowadzenia pojazdów (200 złotych). Samo nadanie numeru PKK jest usługą bezpłatną.

Co składa się na koszt prawo jazdy kategorii B w 2022 roku?

Koszt prawo jazdy kategorii B w 2022 roku uwzględnia wydatki na: kurs prawo jazdy, egzamin teoretyczny i praktyczny oraz opłatę za wydanie dokumentu.

Sam koszt kursu na prawo jazdy zależny jest od miejsca zamieszkania. Najczęściej w małych miejscowościach można go odbyć taniej niż w dużych miastach. Widełki cenowe określane są jako ok. 1600-3000 złotych. Cena może również zależeć od instruktora – im bardziej doświadczony, popularny, tym koszt kursu wyższy.

Sam egzamin teoretyczny na prawo jazdy to koszt 30 złotych. Odbywa się on w placówce WORD-u właściwej dla miejsca zamieszkania. To jednorazowa opłata. Jeżeli jednak kandydat na kierowcę nie zda testu, będzie musiał uiścić ją ponownie.

Egzamin praktyczny na prawo jazdy to natomiast wydatek rzędu 140 złotych. Można do niego przystąpić dopiero, gdy „teoria” będzie pomyślnie zdana. Egzamin praktyczny odbywa się na placu manewrowym oraz na drogach publicznych.

Po zdanym praktycznym egzaminie na prawo jazdy czeka nas jeszcze jedna opłata. Za wydanie dokumentu potwierdzającego nabyte umiejętności należy zapłacić 100,50 złotych. Jest to opłata stała.

Pożyczka na prawo jazdy – czy warto?

Prawo jazdy to dość duży wydatek, zwłaszcza jeżeli jest jednorazowy. Nie da się jednak ukryć, że dla wielu osób to szansa na poprawę swojego życia. Samochód to nie tylko komfort podróży i duża niezależność. Prawo jazdy jest niezwykle pożądane przez pracodawców. Jest to zatem szansa na zdobycie lepiej płatnej pracy.

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na jednorazowe opłacenie kursu na prawo jazdy. W takim przypadku wyjściem z sytuacji może być pożyczka pozabankowa. W Pożyczka PLUS nowi klienci mogą skorzystać z oferty pierwszej darmowej pożyczki do 3000 złotych. (RRSO 0%). Osoby, które potrzebują kwotę w przedziale 3100-5000 złotych uzyskają natomiast rabat 50%. (RRSO 109%). Przygotowaliśmy także propozycję dla stałych klientów – pożyczkę nawet do 15 000 złotych (RRSO 319%). Wystarczy ona nie tylko na pokrycie kosztów uzyskania prawo jazdy, ale również na zakup pierwszego samochodu.

Prawo jazdy to dokument, który warto mieć. Nie tylko daje dużą niezależność, ale przede wszystkim zwiększa szanse na zdobycie lepiej płatnej pracy. Wystarczy przejrzeć oferty, aby szybko zorientować się, że jest to aktualnie pożądana umiejętność przez pracodawców.

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie “Pożyczka na 6 z PLUSEM!”

Czy pamiętasz swoje szkolne lata? Te magiczne chwile, kiedy siedziałeś w ławce, twarzą zwróconą ku tablicy, serdecznie śmiejąc się z przyjaciółmi i nieświadomie pochłaniając życiowe lekcje, które zapamiętasz na lata? Teraz nadeszła chwila, by wrócić do tych wyjątkowych czasów i podzielić się z nami swoimi najpiękniejszym wspomnieniem sprzed lat. Co więcej, takie dzielenie się historią […]

14.08.2023Pokaż więcej
Konkurs na 11 urodziny Plusa rozstrzygnięty! 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Wasze odpowiedzi były nie tylko pełne serdecznych życzeń, ale również będą stanowiły niezwykłe źródło inspiracji dla naszej firmy w kolejnych latach! Po długich i trudnych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę, który otrzymuje wspaniałą nagrodę – iPad 10.2. Zwycięzcą naszego konkursu jest… Michał Z.! Michał stworzył piękny […]

28.07.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Dzień Ojca – sprawdź najciekawsze pomysły na prezenty

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Głównym zamysłem tego święta jest wyrażenie szacunku i wdzięczności naszym tatom. To świetna okazja ku temu, by wręczyć rodzicowi upominek i podziękować mu za trud włożony w nasze wychowanie. Dzisiaj przedstawiamy propozycje na sprawdzone prezenty z okazji Dnia Ojca.

20.06.2022Pokaż więcej
Prezent na dzień mamy – co wybrać?

Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami, a wyboru prezentu na tą okazję nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Co kupić naszej kochanej mamie w dniu jej święta? Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent, które z pewnością sprawią wiele radości!

26.05.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły