05.04.2019

Remont mieszkania – ile kosztuje i jak zaplanować?

Każdy, kto stał przed wyzwaniem remontu wie, że wiąże się on z niemałymi kosztami. A na te ma wpływ wiele rzeczy – remont mieszkania to nie tylko zakres planowanych prac, ale również jakość zakupionych materiałów. Jak więc oszacować budżet, żeby się w nim zmieścić?

Remont mieszkania nie jest łatwym tematem i zaplanowanie go to prawdziwe wyzwanie. Musimy bowiem zaplanować nie tylko to, jak mieszkanie będzie wyglądało po takiej metamorfozie, ale również, a może nawet przede wszystkim budżet. A to bardzo złożona sprawa – składa się na nią zakres prac i cena materiałów oraz to, czy remontować planujemy sami, czy w tym celu wynajmiemy ekipę. Jak się zabrać za planowanie?

Jak zacząć planować remont? Remontowanie krok po kroku

Jeżeli w naszej głowie pojawia się pytanie „jak zaplanować remont?” to odpowiedź jest prosta – od początku. Ale co to właściwie znaczy? Zanim przystąpimy do jakichkolwiek zakupów czy planowania budżetu powinniśmy ustalić co w ogóle będziemy remontować. Bo przecież nie zawsze jest tak, że remontujemy całe mieszkanie – równie często skupiamy się tylko na jednym pokoju.

Jeżeli mamy już ustalony obszar remontu, to pora ustalić jego zakres. A dokładniej to, czy planujemy gruntowny remont, uwzględniający całkowite odświeżenie wnętrza, czy wystarczy przemalowanie ścian i sufitu. Jak już mamy wszystko ustalone w tym temacie, to pora przejść do planowania budżetu, a następnie do zakupów. I właśnie tu zaczynają się schody, bo zaplanować budżet remontowy wcale nie jest tak prosto.

Ile kosztuje podstawowy remont mieszkania?

Na praktycznie każde pytanie „ile kosztuje” odpowiedź najczęściej brzmi „to zależy”. Podobnie sprawa wygląda w przypadku remontu. Bo jego koszt sprowadza się do tego, na jakie materiały się zdecydujemy i czy prace będziemy wykonywać samodzielnie, czy z pomocą fachowca.

Najtańszą opcją z pewnością będzie przemalowanie mieszkania, kiedy to my chwycimy za pędzel. Nie zawsze jednak taki remont sprawi, że wnętrze będzie wyglądało tak, jak byśmy tego chcieli. Warto jednak pamiętać, że jeżeli sami planujemy wykonać remont, to do jego kosztów powinniśmy również doliczyć niezbędne narzędzia takie jak chociażby wałki, pędzle, czy taśmę malarską.

Remont mieszkania – koszt materiałów

To, ile przeznaczymy na materiały zależy od ich producenta i jakości. Jak nietrudno się domyślić – najwięcej wyniosą nas materiały, które są oceniane jako najlepsze. Warto jednak uśrednić koszty poszczególnych rzeczy potrzebnych do wyremontowania mieszkania. To zdecydowanie pomoże ustalić budżet na remont. W tym celu wystarczy przejrzeć strony internetowe poświęcone tego typu produktom, a będziemy przygotowani na to, ile nas będą kosztowały materiały.

Remont z pomocą fachowca – ile kosztuje zatrudnienie ekipy remontowej?

Remont do którego zatrudniamy fachową ekipę zdecydowanie wyniesie nas drożej niż działania własnymi siłami. Ale o jakim konkretnie koszcie mówimy? Średni koszt dwukrotnego malowania ścian na wybrany i zakupiony przez nas kolor to 10 zł za metr kwadratowy, układanie paneli to koszt ok. 20 zł za metr kwadratowy, a położenie glazury wyniesie nas ok 45 zł za mkw. Łatwo się więc domyślić, ze taka opcja kosztuje zdecydowanie więcej, bo fachowa pomoc do najtańszych zdecydowanie nie należy.

Jak sfinansować remont?

Największy dylemat zawsze mamy wtedy, kiedy marzy się nam remont mieszkania, a niekoniecznie mamy na niego fundusze. W takiej sytuacji przychodzą firmy, które udzielają pożyczek krótkoterminowych. Warto wiedzieć, że w takich miejscach możemy trafić na promocję, dzięki której otrzymamy pierwszą darmową pożyczkę. To nie tylko pozwoli nam na sfinansowanie remontu, ale też nie będzie się wiązało z żadnymi dodatkowymi kosztami. Czyli spłacimy dokładnie tyle, ile pożyczymy. A jeżeli remont będzie się dla nas wiązał z zaciskaniem pasa, to podpowiadamy jak można wprowadzić oszczędności do naszego mieszkania. To zdecydowanie pozwoli nam więcej odkładać na upragniony remont!

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie “Pożyczka na 6 z PLUSEM!”

Czy pamiętasz swoje szkolne lata? Te magiczne chwile, kiedy siedziałeś w ławce, twarzą zwróconą ku tablicy, serdecznie śmiejąc się z przyjaciółmi i nieświadomie pochłaniając życiowe lekcje, które zapamiętasz na lata? Teraz nadeszła chwila, by wrócić do tych wyjątkowych czasów i podzielić się z nami swoimi najpiękniejszym wspomnieniem sprzed lat. Co więcej, takie dzielenie się historią […]

14.08.2023Pokaż więcej
Konkurs na 11 urodziny Plusa rozstrzygnięty! 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Wasze odpowiedzi były nie tylko pełne serdecznych życzeń, ale również będą stanowiły niezwykłe źródło inspiracji dla naszej firmy w kolejnych latach! Po długich i trudnych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę, który otrzymuje wspaniałą nagrodę – iPad 10.2. Zwycięzcą naszego konkursu jest… Michał Z.! Michał stworzył piękny […]

28.07.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Prezent na dzień mamy – co wybrać?

Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami, a wyboru prezentu na tą okazję nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Co kupić naszej kochanej mamie w dniu jej święta? Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent, które z pewnością sprawią wiele radości!

26.05.2022Pokaż więcej