16.08.2019

Wyprawka dla dziecka do szkoły – co się przyda?

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dziecko trzeba przygotować do szkoły. A to wiąże się z dużymi zakupami, które często idą w parze z dużymi wydatkami. Ale czy wszystko, co znajdziemy w sklepie rzeczywiście się przyda? Co musi zawierać wyprawka dla dziecka do szkoły? Podpowiadamy!

Koniec wakacji to okres w którym nie tylko dzieci muszą się przygotować na powrót do szkoły, ale również niezłe wyzwanie dla portfeli ich rodziców. Muszą one bowiem udźwignąć pewne wydatki, które czasami wcale nie są łatwe do udźwignięcia. Jak wynika z badania “Wyprawka szkolna 2019” przeprowadzonego przez Deloitte, przeciętna rodzina na szkolną wyprawkę wyda średnio 1718 złotych. To zdecydowanie nie jest mały wydatek. Co się na niego składa i jakie elementy są rzeczywiście przydatne?

Co musi zawierać podstawowa wyprawka dla dziecka do szkoły?

Wyprawka dla dziecka do szkoły Wyprawka dla dziecka do szkoły to nie tylko i wyłącznie zeszyty, długopisy i podręczniki. To zdecydowanie bardziej rozbudowana kwestia. Dlatego jeżeli stoimy przed tym wyzwaniem po raz pierwszy, to możemy być naprawdę zaskoczeni kosztami, z jakimi się wiąże przygotowanie dziecka do szkoły. Nasze pieniądze pochłoną zarówno ubrania, podręczniki i urządzenia elektryczne, odzież sportowa i na samym końcu – artykuły szkolne. Polska rodzina średnio na ten cel przeznaczy ok. 1718 złotych. Dla rodziny z jednym dzieckiem będzie to wydatek około 1388 zł, natomiast w przypadku dwójki dzieci koszt wzrasta do 1898 złotych. Śmiało możemy stwierdzić, że nie są to małe sumy.

Kompletowanie wyprawki dla dziecka do szkoły najczęściej zostawiamy na sierpień, więc wydajemy całą sumę praktycznie na raz. Nic więc dziwnego, że taka sytuacja może powodować kłopoty finansowe. Jak sobie z nimi poradzić? Pomocna może się okazać pożyczka online. Decydując się na pożyczanie za pośrednictwem Internetu możemy być pewni, że gotówka szybko znajdzie się na naszym koncie, a cały proces będzie bardzo prosty. Nowi Klienci mogą pożyczyć całkowicie za darmo nawet do 3000 złotych na okres 30 dni. To atrakcyjna oferta, bo pożyczając przykładowo 3000 złotych dokładnie taką sumę powinniśmy zwrócić, ani złotówki więcej. Warto też zaznaczyć, że warunkiem skorzystania z promocji jest terminowa spłata, więc warto tego dopilnować – w innym przypadku możemy zostać obciążeni dodatkowymi kosztami.

Czego dziecko potrzebuje do szkoły? Prawdziwe niezbędniki!

wyprawka dla dziecka do szkołyWyprawka dla dziecka do szkoły obejmuje kilka niezbędników, które są całkowicie konieczne. Bo o ile od nas zależy fakt, ile ubrań kupimy naszemu dziecku, to książki zawarte w spisie podręczników są konieczne. Podobnie bezsprzecznie musimy przygotować się na zakup stroju i butów do ćwiczeń. W tej kwestii warto się zdecydować na takie materiały, które nie będą dodatkowo wzmagały potliwości dziecka.  Zanim jednak zaczniemy kompletować wyprawkę warto się dowiedzieć, czy naszemu dziecku przysługują darmowe podręczniki. Na liście obowiązkowych zakupów do szkoły powinny się znaleźć następujące przedmioty:

 • Plecak – warto się zdecydować na porządny model, który pozwoli zachować dziecku zdrowy kręgosłup. W końcu każdego dnia będzie w nim dźwigało masę zeszytów i podręczników,
 • Obuwie sportowe na WF (i ewentualnie basen),
 • Przybory szkolne – długopisy, kredki, ołówki, bloki techniczne i rysunkowe, kalkulator, cyrkiel, ekierka, linijka, kątomierz. Oprócz tego z pewnością przydadzą się również pędzle, farby, mazaki, nożyczki, plastelina i zakreślacze
 • Piórnik, zeszyty odpowiadające ilości przedmiotów i kilka zapasowych,
 • Pojemnik na drugie śniadanie.

Podobne artykuły

2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Dzień Ojca – sprawdź najciekawsze pomysły na prezenty

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Głównym zamysłem tego święta jest wyrażenie szacunku i wdzięczności naszym tatom. To świetna okazja ku temu, by wręczyć rodzicowi upominek i podziękować mu za trud włożony w nasze wychowanie. Dzisiaj przedstawiamy propozycje na sprawdzone prezenty z okazji Dnia Ojca.

20.06.2022Pokaż więcej
Prezent na dzień mamy – co wybrać?

Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami, a wyboru prezentu na tą okazję nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Co kupić naszej kochanej mamie w dniu jej święta? Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent, które z pewnością sprawią wiele radości!

26.05.2022Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie konkursu Odkryj kobiecy PLUS!  

Zespół Pożyczka PLUS pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.   

23.05.2022Pokaż więcej
Nie lubisz gotować? Na Wielkanoc zamów catering! 

Wielkanoc to jedno z najradośniejszych świąt w roku. Nieodłącznie kojarzy się w wiosenną aurą, pisankami i smacznym jedzeniem, które większość z nas decyduje się przygotować samodzielnie. Nie każdy jednak lubi i potrafi gotować na tyle dobrze, aby podjąć wyzwanie zaopatrzenia wielkanocnego stołu. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak problem, gdyż możemy zdecydować się na […]

19.04.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły