21.02.2017

Po co firmom pożyczkowym Employer Branding?

Jak Cię widzą, tak od Ciebie pożyczają. I nie chodzi tu tylko o to, co o branży pożyczkowej piszą dziennikarze, mówią politycy czy nawet sami klienci. Najlepszy wizerunek firmie może zafundować pracownik. Employer Branding buduje zaufanie do firmy. Fakt. Ale na ile branża pożyczkowa zdaje sobie z tego sprawę?

Jak wynika z badania Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych (KPF), Polacy coraz częściej korzystają z usług instytucji pozabankowych, a co najważniejsze – darzą je coraz większym zaufaniem[1]. Na to zaufanie trzeba było jednak zasłużyć. Bardzo pomogła tu ustawa, która w pełni uregulowała rynek pożyczkowy w naszym kraju. Ale czy firmy sektora pozabankowego zdają sobie sprawę, jak dużą rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku odgrywają zarówno obecni, jak i potencjalni pracownicy? I czy Employer Branding to domena tylko największych rynkowych graczy?

Mały może więcej  

Employer branding (EB) nie jest ani modą, ani luksusem, na który mogą pozwolić sobie wyłącznie międzynarodowe i duże korporacje. To „must have” każdej firmy. Ale ile w tej kwestii może zrobić małe lub średnie przedsiębiorstwo? Jak pokazuje przykład spółki Aventus Group wcale nie mało.

Jesteśmy firmą zatrudniającą blisko 50 pracowników. Daleko nam więc do dużych korporacji zatrudniających po kilkaset osób. Jednak wiemy, jak ważne jest to, jak postrzegają nas pracownicy, zarówno Ci potencjalni, jak i obecni. Chcemy być pracodawcą z wyboru, dlatego nie komplikujemy procesu rekrutacji. Jest transparentny i przyjazny kandydatowi. Aktywnie współpracujemy również z urzędem pracy i uczelniami wyższymi, organizujemy staże, po których większość osób jest zatrudniana, tworzymy wolontariat pracowniczy w ramach „Szlachetnej Paczki” i angażujemy się społecznie. Nie wspominam tu o kwestiach oczywistych, czyli tych związanych z przyjaźnie funkcjonującym biurem i dofinansowaniem do aktywności sportowych pracowników – mówi Edwin Milewski, Prezes Zarządu w spółce Aventus Group, właściciela serwisów Pożyczka Plus i Smart Pożyczka.

Employer Branding się opłaca

 Inwestycja w Employer Branding może szczególnie opłacić się branży oferującej szybkie pożyczki przez Internet, gdyż jest ona niezwykle wrażliwa na utratę reputacji.

Silna marka pracodawcy, poza korzyściami wizerunkowymi, to również niższe koszty rekrutacji, mała rotacja i większe zaangażowanie pracowników. To wszystko przekłada się na zysk i spore oszczędności – podkreśla Edwin Milewski.

Pracownik najlepszym PR-owcem

Pracownicy to najlepsi ambasadorzy i wiarygodne źródło informacji na temat firmy. Wydaje się, że polski rynek to dostrzegł. Ostatnio mamy istny wysyp zasięgowych kampanii rekrutacyjnych. Na popularności zyskały też tworzone przez pracowników blogi czy prezentujące firmę „od kuchni” konta na Instagramie. A czy mogą się tu czymś pochwalić firmy pożyczkowe?

Typowe ogłoszenie rekrutacyjne czy zakładka kariera to za mało. Nowe pokolenia wymagają niestandardowych kanałów komunikacji. Dlatego poza tradycyjnymi, rozwijamy też te niestandardowe. Dla przykładu, jako jedyna firma pożyczkowa mamy swój profil na Instagramie. Zdradzamy tu kulisy naszego biznesu, chwalimy się małymi i dużymi sukcesami, pokazujemy naszych pracowników oraz wydarzenia, jakie mają miejsce w naszym biurze – podsumowuje Edwin Milewski.

[1] Z badań przeprowadzonych przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych wynika, iż instytucje pozabankowe w 2016 roku zwiększyły wartość udzielonych pożyczek o prawie 60% w odniesieniu do roku ubiegłego. Zwiększyła się także liczba pożyczkobiorców, która wzrosła o ok. 63%.

 

 

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie “Pożyczka na 6 z PLUSEM!”

Czy pamiętasz swoje szkolne lata? Te magiczne chwile, kiedy siedziałeś w ławce, twarzą zwróconą ku tablicy, serdecznie śmiejąc się z przyjaciółmi i nieświadomie pochłaniając życiowe lekcje, które zapamiętasz na lata? Teraz nadeszła chwila, by wrócić do tych wyjątkowych czasów i podzielić się z nami swoimi najpiękniejszym wspomnieniem sprzed lat. Co więcej, takie dzielenie się historią […]

14.08.2023Pokaż więcej
Konkurs na 11 urodziny Plusa rozstrzygnięty! 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Wasze odpowiedzi były nie tylko pełne serdecznych życzeń, ale również będą stanowiły niezwykłe źródło inspiracji dla naszej firmy w kolejnych latach! Po długich i trudnych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę, który otrzymuje wspaniałą nagrodę – iPad 10.2. Zwycięzcą naszego konkursu jest… Michał Z.! Michał stworzył piękny […]

28.07.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Dzień Ojca – sprawdź najciekawsze pomysły na prezenty

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Głównym zamysłem tego święta jest wyrażenie szacunku i wdzięczności naszym tatom. To świetna okazja ku temu, by wręczyć rodzicowi upominek i podziękować mu za trud włożony w nasze wychowanie. Dzisiaj przedstawiamy propozycje na sprawdzone prezenty z okazji Dnia Ojca.

20.06.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły