21.02.2017

Po co firmom pożyczkowym Employer Branding?

Jak Cię widzą, tak od Ciebie pożyczają. I nie chodzi tu tylko o to, co o branży pożyczkowej piszą dziennikarze, mówią politycy czy nawet sami klienci. Najlepszy wizerunek firmie może zafundować pracownik. Employer Branding buduje zaufanie do firmy. Fakt. Ale na ile branża pożyczkowa zdaje sobie z tego sprawę?

Jak wynika z badania Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych (KPF), Polacy coraz częściej korzystają z usług instytucji pozabankowych, a co najważniejsze – darzą je coraz większym zaufaniem[1]. Na to zaufanie trzeba było jednak zasłużyć. Bardzo pomogła tu ustawa, która w pełni uregulowała rynek pożyczkowy w naszym kraju. Ale czy firmy sektora pozabankowego zdają sobie sprawę, jak dużą rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku odgrywają zarówno obecni, jak i potencjalni pracownicy? I czy Employer Branding to domena tylko największych rynkowych graczy?

Mały może więcej  

Employer branding (EB) nie jest ani modą, ani luksusem, na który mogą pozwolić sobie wyłącznie międzynarodowe i duże korporacje. To „must have” każdej firmy. Ale ile w tej kwestii może zrobić małe lub średnie przedsiębiorstwo? Jak pokazuje przykład spółki Aventus Group wcale nie mało.

Jesteśmy firmą zatrudniającą blisko 50 pracowników. Daleko nam więc do dużych korporacji zatrudniających po kilkaset osób. Jednak wiemy, jak ważne jest to, jak postrzegają nas pracownicy, zarówno Ci potencjalni, jak i obecni. Chcemy być pracodawcą z wyboru, dlatego nie komplikujemy procesu rekrutacji. Jest transparentny i przyjazny kandydatowi. Aktywnie współpracujemy również z urzędem pracy i uczelniami wyższymi, organizujemy staże, po których większość osób jest zatrudniana, tworzymy wolontariat pracowniczy w ramach „Szlachetnej Paczki” i angażujemy się społecznie. Nie wspominam tu o kwestiach oczywistych, czyli tych związanych z przyjaźnie funkcjonującym biurem i dofinansowaniem do aktywności sportowych pracowników – mówi Edwin Milewski, Prezes Zarządu w spółce Aventus Group, właściciela serwisów Pożyczka Plus i Smart Pożyczka.

Employer Branding się opłaca

 Inwestycja w Employer Branding może szczególnie opłacić się branży oferującej szybkie pożyczki przez Internet, gdyż jest ona niezwykle wrażliwa na utratę reputacji.

Silna marka pracodawcy, poza korzyściami wizerunkowymi, to również niższe koszty rekrutacji, mała rotacja i większe zaangażowanie pracowników. To wszystko przekłada się na zysk i spore oszczędności – podkreśla Edwin Milewski.

Pracownik najlepszym PR-owcem

Pracownicy to najlepsi ambasadorzy i wiarygodne źródło informacji na temat firmy. Wydaje się, że polski rynek to dostrzegł. Ostatnio mamy istny wysyp zasięgowych kampanii rekrutacyjnych. Na popularności zyskały też tworzone przez pracowników blogi czy prezentujące firmę „od kuchni” konta na Instagramie. A czy mogą się tu czymś pochwalić firmy pożyczkowe?

Typowe ogłoszenie rekrutacyjne czy zakładka kariera to za mało. Nowe pokolenia wymagają niestandardowych kanałów komunikacji. Dlatego poza tradycyjnymi, rozwijamy też te niestandardowe. Dla przykładu, jako jedyna firma pożyczkowa mamy swój profil na Instagramie. Zdradzamy tu kulisy naszego biznesu, chwalimy się małymi i dużymi sukcesami, pokazujemy naszych pracowników oraz wydarzenia, jakie mają miejsce w naszym biurze – podsumowuje Edwin Milewski.

[1] Z badań przeprowadzonych przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych wynika, iż instytucje pozabankowe w 2016 roku zwiększyły wartość udzielonych pożyczek o prawie 60% w odniesieniu do roku ubiegłego. Zwiększyła się także liczba pożyczkobiorców, która wzrosła o ok. 63%.

 

 

Podobne artykuły

Plus do Twoich zakupów – zalety robienia zakupów online

Rok 2020 przyniósł prawdziwy rozwój w sektorze zakupów internetowych. Internetowe zakupy to prawdziwa rewolucja handlu naszych czasów. Coraz więcej osób decyduje się na nie ze względu na szereg udogodnień, w porównaniu do zakupów stacjonarnych.

28.10.2021Pokaż więcej
Dzień Matki 2021 – co kupić na prezent?

Od Dnia Matki dzieli nas już coraz mniej czasu, więc pora zacząć się zastanawiać nad zakupem prezentu. Nie warto z tym czekać do ostatniej chwili, bo pośpiech nie zawsze jest dobrym doradcą. Co kupić mamie w dniu jej święta, żeby prezent nie okazał się prawdziwym niewypałem? Podpowiadamy!

30.04.2021Pokaż więcej
Sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa – co wybrać?

W okresie zimowym i jesiennym nasza odporność spada, dlatego staramy się wzmacniać nasz organizm i zapobiegać przeziębieniom. Dlatego dobrym pomysłem jest spożywanie codziennej porcji witamin – a te z pewnością zapewnią świeżo wyciskane soki. Ale jaki sprzęt do tego wybrać? Lepiej sprawdzi się wyciskarka do soków, czy sokowirówka?

02.06.2020Pokaż więcej
Dzień Dziecka – Zobacz TOP 5 prezentów

Do Dnia Dziecka został niecały tydzień, a Ty nie masz pomysłu jaki prezent kupić swoim starszym dzieciom z tej okazji? Przychodząc z pomocą, wybraliśmy najlepsze propozycje prezentów dla chłopca i dziewczynki. Sprawdź nasz ranking TOP 5 prezentów i nie zastanawiaj się dłużej, co kupić dziecku w dniu jego święta!

28.05.2020Pokaż więcej
Szkodniki w ogrodzie – jak się ich pozbyć?

Występowanie szkodników w naszym ogrodzie nie jest niczym zaskakującym. Ich obecność jest oznaką równowagi ekosystemu i zdecydowanie pozytywnie wpływa na stan naszego ogródka. Problem pojawia się w sytuacji, w której jest ich zbyt dużo. Jak wyeliminować szkodniki z ogrodu?

15.05.2020Pokaż więcej
Zadbaj o zdrowie, bezpieczeństwo danych i finanse

Cały świat aktualnie zmaga się z pandemią wirusa SARS-CoV-2, który jest potocznie nazywany koronawirusem. Sytuacja ta jest dla nas nie tylko zagrożeniem zdrowia, ale dla wielu Polskich rodzin burzy również poczucie finansowego bezpieczeństwa. Z tego artykułu dowiesz się nie tylko, jak dbać o swoje zdrowie, ale również o bezpieczeństwo danych i finanse w obliczu tej […]

22.04.2020Pokaż więcej
Gry planszowe dla całej rodziny – co warto kupić?

Praktycznie do każdego domu w pewnym momencie przychodzi taka chwila, w której nie mamy pomysłu jak zająć swoje dzieci. A jest proste wyjście z takiej sytuacji – gry planszowe, które wcale nie wychodzą z mody. To doskonałe zajęcie nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.

30.03.2020Pokaż więcej
Kwota pożyczki
100015000
Termin spłaty
5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
    01.01.2021
    0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły