31.10.2019

Kuchenka gazowa czy indukcyjna – jaką wybrać?

Stojąc przed wyzwaniem urządzenia, lub remontu kuchni mamy do podjęcia kilka ważnych decyzji. Jedną z nich z pewnością jest zakup kuchenki. A w tej kwestii możemy wybierać pomiędzy kuchenką z płytą indukcyjną, a gazową. Ale czym właściwie różni się kuchenka gazowa od indukcyjnej?

Już na pierwszy rzut oka można wskazać różnice pomiędzy kuchenką gazową, a indukcyjną. Pierwsza z nich posiada charakterystyczne dla siebie palniki, natomiast druga zazwyczaj jest całkowicie płaska, bez żadnych wystających elementów. Nie jest to jednak ta kluczowa różnica, która przesądza o tym, czy daną płytę nazywamy indukcyjną, czy może gazową. Tą różnicą jest bowiem to, na czym gotujemy. Jak pod tym kątem kuchenka gazowa różni się od indukcyjnej?

Czym się różni kuchenka gazowa od indukcyjnej?

płyta gazowaKuchenka gazowa, jak mówi sama nazwa, charakteryzuje się tym, że gotujemy na gazie ziemnym. Przekazuje on energię bezpośrednio do garnka lub patelni, co powoduje proces smażenia lub gotowania potrawy. Z kolei kuchenki indukcyjne do wytwarzania energii wykorzystują prąd. Oznacza to, że nie mamy do czynienia z charakterystycznym dla kuchenek gazowym płomieniem, co dla wielu może być zaletą.

Jak nietrudno się domyślić, kuchenka gazowa i taka z płytą indukcyjną różnią się również ceną. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie zakup kuchenki z płytą gazową, jednak oznacza to, że taka opcja będzie zawsze najkorzystniejszym rozwiązaniem. Jak więc wybrać kuchenkę, która całkowicie spełni nasze oczekiwania?

Płyta indukcyjna czy gazowa – co będzie lepszym wyborem?

To, czy w naszej sytuacji lepiej sprawdzi się kuchenka gazowa, czy egzemplarz z płytą indukcyjną tak naprawdę zależy właśnie od owej sytuacji. Zarówno możliwości finansowych, jak też oczekiwań. Jak już wspomnieliśmy, kuchenka z płytą indukcyjną to droższe rozwiązanie, jeśli chodzi o zakup. Ale czy rzeczywiście jest również droższa w eksploatacji, jak zwykło się uważać?

kuchenka indukcyjnaW zasadzie można powiedzieć, że praktycznie tyle samo płacimy a gotowanie na kuchence gazowej, co indukcyjnej. Jak to możliwe? Przecież wszyscy doskonale wiemy, że prąd jest droższy od gazu. I trudno z tym dyskutować. Wszystko sprowadza się jednak do tego, że na płycie indukcyjnej gotuje się zdecydowanie szybciej.

Dla przykładu – zagotowanie 10l wody na największej mocy kuchenki indukcyjnej zajmuje zaledwie 3 minuty. Z kolei ta sama czynność przy wykorzystaniu kuchenki gazowej zajmuje aż 10 minut. Więc jeżeli weźmiemy jeszcze pod uwagę, że czas to pieniądz – wówczas gotowanie na indukcji wychodzi zdecydowanie taniej.

Jeżeli więc stoimy przed wyborem – indukcja, czy kuchenka gazowa, decyzję należy dokładnie przemyśleć. Jeżeli podczas zakupu kierujemy się przede wszystkim ceną – oczywistym wyborem będzie kuchenka gazowa. Jeśli z kolei zależy nam również na czasie – warto postawić na indukcję. A w przypadku pozyskania dodatkowych pieniędzy na zakup wymarzonego modelu kuchenki, to z pomocą może nam przyjść internetowa pożyczka, na przykład Pożyczka Plus.

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie “Pożyczka na 6 z PLUSEM!”

Czy pamiętasz swoje szkolne lata? Te magiczne chwile, kiedy siedziałeś w ławce, twarzą zwróconą ku tablicy, serdecznie śmiejąc się z przyjaciółmi i nieświadomie pochłaniając życiowe lekcje, które zapamiętasz na lata? Teraz nadeszła chwila, by wrócić do tych wyjątkowych czasów i podzielić się z nami swoimi najpiękniejszym wspomnieniem sprzed lat. Co więcej, takie dzielenie się historią […]

14.08.2023Pokaż więcej
Konkurs na 11 urodziny Plusa rozstrzygnięty! 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Wasze odpowiedzi były nie tylko pełne serdecznych życzeń, ale również będą stanowiły niezwykłe źródło inspiracji dla naszej firmy w kolejnych latach! Po długich i trudnych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę, który otrzymuje wspaniałą nagrodę – iPad 10.2. Zwycięzcą naszego konkursu jest… Michał Z.! Michał stworzył piękny […]

28.07.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Prezent na dzień mamy – co wybrać?

Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami, a wyboru prezentu na tą okazję nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Co kupić naszej kochanej mamie w dniu jej święta? Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent, które z pewnością sprawią wiele radości!

26.05.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły