13.12.2016

Jak zorganizować święta i nie zwariować?

pexels-photo-196648Na samą myśl o przygotowaniu samodzielnie świąt dostajesz ataku paniki? To normalne. Szacuje się, że aż co trzeci Polak stresuje się z powodu świąt. Poziom adrenaliny sięga zenitu, gdy debiutujemy jako gospodarze i całość organizacji oceni najsurowsze z jury – nasi rodzice. Jak więc sprostać wyzwaniu?

Nie zwlekaj z prezentami

Nadal nie kupiłeś prezentów? To ostatni dzwonek by to zrobić. W przedświątecznym okresie poczta i kurierzy mają bardzo dużo pracy i mogą najzwyczajniej w świecie nie zdążyć dostarczyć przesyłki na czas. Nie ryzykuj. W ostatniej chwili bezpieczniej będzie wybrać stacjonarny sklep.

Stwórz świąteczną atmosferę

Nie kupuj dekoracji pod wpływem emocji, tylko dlatego że Ci się bardzo podobają. Nic tu nie powinno być kwestią przypadku. Tylko wtedy zachwycisz gości. Jak to osiągnąć? Poniżej serwujemy kilka tipów:

 1. STYL – określ stylistykę, w jakiej chcesz urządzić świąteczny obiad. Jeśli wybierzesz np. nowoczesną stylistykę, to bądź w tym konsekwentnym, w przeciwnym razie nie osiągniesz zamierzonego efektu.
 2. LISTA ZAKUPÓW – określ to, czego potrzebujesz. Pamiętaj, że wiele rzeczy możesz zrobić samodzielnie lub z dziećmi.
 3. CHOINKA – dobierz ją tak, aby pasowała do reszty dekoracji. Ozdoby również odpowiednio dopasuj. Najlepiej, jak motywy na stole powtarzają się również na świątecznym drzewku. Połowa grudnia to idealny moment by kupić choinkę żywą i pachnącą choinkę.

…i zaplanuj menu!

Pozostaje najważniejsze – jedzenie. Odpowiednio wcześniej warto wybrać się do dużego centrum handlowego. Tutaj powinieneś dostać wszystko to, czego potrzebujesz. A jeśli nie, zostaw sobie chwilę, na dodatkową wizytę w innym sklepie. Dobrą opcją jest też zamówienie zakupów spożywczych online, oczywiście pod warunkiem że zrobisz to odpowiednio wcześniej.

Zła wiadomość jest niestety taka, że wg.  Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej ceny żywności przed świętami wzrastają. Dla przykładu, za ryby zapłacimy aż 8 procent więcej niż w ubiegłym roku. Więcej wydamy również na domowe wypieki, ponieważ cena cukru wzrasta o blisko 30 procent. Nie zmieściłeś się w budżecie? Uratuje Cię pożyczka internetowa. W okresie przedświątecznym w serwisie Pożyczka Plus możesz skorzystać z chwilówki online na promocyjnych warunkach.

A na koniec: Trochę rozwagi przy zaciąganiu szybkich pożyczek online

Zarówno w świątecznych przygotowaniach,  jak i w  zaciąganiu wszelkich zobowiązań finansowych warto zachować zdrowy rozsądek. Biorąc kredyt zawsze mierz siły na zamiary. Jeśli to chwilowy brak gotówki, a Ty masz pewność, że wypłata czy renta wkrótce pojawią się na koncie, pożyczka może być dobrym rozwiązaniem. Poświęć jednak chwilę na porównanie ofert, tak aby wybrać tę najkorzystniejszą.

Podobne artykuły

Nie lubisz gotować? Na Wielkanoc zamów catering! 

Wielkanoc to jedno z najradośniejszych świąt w roku. Nieodłącznie kojarzy się w wiosenną aurą, pisankami i smacznym jedzeniem, które większość z nas decyduje się przygotować samodzielnie. Nie każdy jednak lubi i potrafi gotować na tyle dobrze, aby podjąć wyzwanie zaopatrzenia wielkanocnego stołu. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak problem, gdyż możemy zdecydować się na […]

19.04.2022Pokaż więcej
Pierwszy dzień wiosny w domu? Sprawdzone sposoby na nudę!

Pierwszy dzień wiosny obchodzimy 21 marca. Wielu z nas wyczekuje jego nadejścia, widząc w tej dacie symboliczny koniec zimy i początek wiosennej aury, która sprzyja aktywności, rozrywkom na świeżym powietrzu oraz wyjazdom. Pierwszy dzień wiosny zdecydowanie warto więc uczcić, nawet jeśli nie planujemy na ten dzień niczego wielkiego. Świętowanie końca zimy równie dobrze może się […]

18.03.2022Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie konkursu LISTY DO PLUS! 

Zespół Pożyczka PLUS pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.  

15.03.2022Pokaż więcej
ODKRYJ KOBIECY PLUS W MARCU – weź udział w konkursie!

Dziś rozpoczął się marzec, a wraz z nim nasz konkurs z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet! Ten dzień zbliża się wielkimi krokami, dlatego musisz się spieszyć, aby odkryć kobiecy PLUS!  Zastanawiasz się co musisz zrobić, aby wygrać? To proste!  

01.03.2022Pokaż więcej
Biżuteria na walentynki – Jak wybrać idealny prezent? 

Walentynki to święto, na które z utęsknieniem czekają wszyscy zakochani. Mimo tego, że wzajemną miłość i przywiązanie warto wyrażać przez cały rok, Dzień Świętego Walentego to doskonała okazja, aby oprócz słów „kocham cię” wręczyć ukochanej osobie także piękny, pamiątkowy podarunek. Na tę okazję zdecydowanie największą popularnością cieszy się biżuteria, której zakup może jednak przysparzać pewnych […]

14.02.2022Pokaż więcej
„KOCHA, LUBI, PLUSUJE”! Spraw prezent swojej drugiej połówce!

Dziś rozpoczął się luty, a wraz z nim startujemy nasze Walentynkowe odliczanie!  Sprawmy by ta pierwsza część lutego stała się świętowaniem miłości do naszych drugich połówek i do samych siebie!  W związku z tym postanowiliśmy ogłosić na portalu Pożyczka Plus konkurs pod nazwą „Kocha, Lubi, PLUSuje!” 

01.02.2022Pokaż więcej
2021 dla naszych Klientów był na PLUS!

Pożyczka PLUS to oferta pozyskania dodatkowego finansowania, ale również, z myślą o naszych Klientach, zyskania „WIĘCEJ” dzięki możliwości wzięcia udziału w licznych konkursach organizowanych przez Pożyczka PLUS. W 2021 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów!  

28.01.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Termin spłaty
Termin pierwszej pożyczki to maksymalnie 30 dni. Dłuższy termin dostępny przy kolejnej pożyczce
5 dni30 dni
 • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły