26.09.2019

Czy warto uczyć się języków obcych?

Praktycznie każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że języków obcych warto jest się uczyć. W ten sposób nie tylko podnosimy swoje kwalifikacje zawodowe, ale również jesteśmy w stanie zdecydowanie skuteczniej się komunikować. Jakie jeszcze korzyści płyną z nauki języków obcych? I jakich języków warto się uczyć?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez IBRiS, Polacy zdają sobie sprawę z tego, że znajomość języków obcych może dać lepszą pracę. Aż 86% badanych była zdania, że znajomość języka innego niż angielski zdecydowanie ułatwi znalezienie dobrze płatnej pracy. Jednocześnie zaledwie 3% z nas uczy się języków innych, niż wcześniej wspomniany. Wobec tego dlaczego nie uczymy się języków innych, niż angielski? Czy perspektywa lepszej pracy nie jest wystarczającym motywatorem? Jakie jeszcze korzyści płynące z nauki języków obcych możemy wymienić?

Korzyści płynące z nauki języków obcych

nauka języków obcychKorzyści, jakie płyną z nauki języków obcych to nie tylko widoki na lepszą pracę. Płyną z tego również inne profity, które zdecydowanie powinny nas zachęcić do poznawania języków. Jakie konkretnie mamy na myśli?

Po pierwsze, ucząc się nowego języka zapewniamy porządną stymulację dla swojego mózgu. A mózg, jak każdy organ, potrzebuje bodźców do ćwiczeń, żeby działać sprawnie i rozwijać się. Już nawet godzina dziennie intensywnej nauki jest w stanie przynieść zdecydowane usprawnienie intelektu. Prawda, że brzmi zachęcająco? Po drugie, nauka języków to ćwiczenie usprawniające naszą pamięć samą w sobie. Idąc dalej, podczas procesu nauki są uwalnianie endorfiny, czyli hormony szczęścia. Ale to wcale nie wszystko.

Badania amerykańskich naukowców wykazały, że osobom dwujęzycznym znacznie łatwiej przychodzi podejmowanie dobrych decyzji. Jako ostatnią korzyść płynącą z nauki języków obcych można wymienić polepszenie zdolności koncentracji. Wszystkie wyżej wymienione profity wiążące się z nauką języków wyraźnie wskazują, że w ten sposób robimy dużą przysługę dla naszego mózgu, jak i również dla nas samych. W związku z tym kursy językowe, a nawet nauka indywidualna nie tylko przyczyni się do znalezienia przez nas lepszej pracy, ale również do samorozwoju. A w to zawsze opłaca się inwestować.

Jakich języków obcych warto się uczyć?

język angielskiSkoro już wiemy, że nauka obcego języka może przynieść dla nas wiele korzyści, to warto również zastanowić się nad tym, jakich języków warto się uczyć. W końcu nie chcielibyśmy, żeby nasza nowo nabyta umiejętność okazała się całkowicie nieprzydatna. Zatem jakimi językami warto jest urozmaicić swoje CV?

Trudno się kłócić z tym, że do najpopularniejszych języków na świecie należy język angielski. I to właśnie na naukę tego języka obcego kładzie się największy nacisk. I nie ulega wątpliwości, że język angielski powinniśmy znać. Kolejnym językiem obcym, nad którego nauką warto się zastanowić jest język niemiecki. Pod względem popularności zajmuje on drugie miejsce w Europie, a trzecie na świecie. Dużo firm niemieckojęzycznych ma swoje siedziby w Polsce, więc nauka tego języka może się okazać naprawdę dobrym posunięciem.

Językiem, który może się przydać jest również język hiszpański. Szczególnie, jeżeli pracujemy, lub planujemy pracować w handlu. Znajomość tego języka zdecydowanie może zaowocować w przyszłości. Coraz większą popularnością cieszą się również język chiński i rosyjski. Nauka tego drugiego jest dobrym posunięciem ze względu na fakt, że sąsiadujemy z Rosją bezpośrednio. Nie jest to jednak jedyny powód przemawiający na korzyść tego języka. Rosja coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, a biegle władając tym językiem zyskujemy możliwość nie tylko zatrudnienia, ale również zawarcia cennych znajomości.

Ile kosztują kursy językowe?

Kwestią, którą warto jest poruszyć są również koszty, które wiążą się z nauką języków obcych. Aktualnie możemy podejmować próby samodzielnej nauki języka, jednak jest to zdecydowanie dłuższy proces, niż uczestnictwo w dedykowanych zajęciach. Z prostego powodu – dzięki temu mamy możliwość rozmowy w języku, którego chcielibyśmy się nauczyć.

Koszty kursów językowych są zróżnicowane. Zależą zarówno od języka, jak i też od miasta, w którym chcielibyśmy się go uczyć. Nie bez znaczenia jest również metoda nauki, na jaką się zdecydujemy i grupa, w której będziemy uczestniczyć w zajęciach. Zdecydowanie najbardziej kosztowną opcją jest indywidualny kurs językowy, może kosztować nawet ok. 5000 złotych. Najtańszą opcją jest nauka w grupach, kosztuje około 2000 złotych.

Jeżeli długo myśleliśmy o tym, żeby wziąć udział w kursie językowym, a akurat trafiliśmy na świetną promocję, to zdecydowanie warto jest z niej skorzystać. Nawet w sytuacji, w której nasze konto aktualnie świeci pustkami. Wówczas zdecydowanie warto jest sięgnąć po pożyczkę krótkoterminową online, na przykład na stronie pozyczkaplus.pl. Wówczas będziemy mogli sobie pozwolić na spełnienie tego marzenia, dodatkowo w obniżonej cenie. W innym przypadku moglibyśmy żałować, że przegapiliśmy taką okazję.

Podobne artykuły

Plus do Twoich zakupów – zalety robienia zakupów online

Rok 2020 przyniósł prawdziwy rozwój w sektorze zakupów internetowych. Internetowe zakupy to prawdziwa rewolucja handlu naszych czasów. Coraz więcej osób decyduje się na nie ze względu na szereg udogodnień, w porównaniu do zakupów stacjonarnych.

28.10.2021Pokaż więcej
Dzień Matki 2021 – co kupić na prezent?

Od Dnia Matki dzieli nas już coraz mniej czasu, więc pora zacząć się zastanawiać nad zakupem prezentu. Nie warto z tym czekać do ostatniej chwili, bo pośpiech nie zawsze jest dobrym doradcą. Co kupić mamie w dniu jej święta, żeby prezent nie okazał się prawdziwym niewypałem? Podpowiadamy!

30.04.2021Pokaż więcej
Sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa – co wybrać?

W okresie zimowym i jesiennym nasza odporność spada, dlatego staramy się wzmacniać nasz organizm i zapobiegać przeziębieniom. Dlatego dobrym pomysłem jest spożywanie codziennej porcji witamin – a te z pewnością zapewnią świeżo wyciskane soki. Ale jaki sprzęt do tego wybrać? Lepiej sprawdzi się wyciskarka do soków, czy sokowirówka?

02.06.2020Pokaż więcej
Dzień Dziecka – Zobacz TOP 5 prezentów

Do Dnia Dziecka został niecały tydzień, a Ty nie masz pomysłu jaki prezent kupić swoim starszym dzieciom z tej okazji? Przychodząc z pomocą, wybraliśmy najlepsze propozycje prezentów dla chłopca i dziewczynki. Sprawdź nasz ranking TOP 5 prezentów i nie zastanawiaj się dłużej, co kupić dziecku w dniu jego święta!

28.05.2020Pokaż więcej
Szkodniki w ogrodzie – jak się ich pozbyć?

Występowanie szkodników w naszym ogrodzie nie jest niczym zaskakującym. Ich obecność jest oznaką równowagi ekosystemu i zdecydowanie pozytywnie wpływa na stan naszego ogródka. Problem pojawia się w sytuacji, w której jest ich zbyt dużo. Jak wyeliminować szkodniki z ogrodu?

15.05.2020Pokaż więcej
Zadbaj o zdrowie, bezpieczeństwo danych i finanse

Cały świat aktualnie zmaga się z pandemią wirusa SARS-CoV-2, który jest potocznie nazywany koronawirusem. Sytuacja ta jest dla nas nie tylko zagrożeniem zdrowia, ale dla wielu Polskich rodzin burzy również poczucie finansowego bezpieczeństwa. Z tego artykułu dowiesz się nie tylko, jak dbać o swoje zdrowie, ale również o bezpieczeństwo danych i finanse w obliczu tej […]

22.04.2020Pokaż więcej
Gry planszowe dla całej rodziny – co warto kupić?

Praktycznie do każdego domu w pewnym momencie przychodzi taka chwila, w której nie mamy pomysłu jak zająć swoje dzieci. A jest proste wyjście z takiej sytuacji – gry planszowe, które wcale nie wychodzą z mody. To doskonałe zajęcie nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.

30.03.2020Pokaż więcej
Kwota pożyczki
100015000
Termin spłaty
5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
    01.01.2021
    0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły