26.09.2019

Czy warto uczyć się języków obcych?

Praktycznie każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że języków obcych warto jest się uczyć. W ten sposób nie tylko podnosimy swoje kwalifikacje zawodowe, ale również jesteśmy w stanie zdecydowanie skuteczniej się komunikować. Jakie jeszcze korzyści płyną z nauki języków obcych? I jakich języków warto się uczyć?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez IBRiS, Polacy zdają sobie sprawę z tego, że znajomość języków obcych może dać lepszą pracę. Aż 86% badanych była zdania, że znajomość języka innego niż angielski zdecydowanie ułatwi znalezienie dobrze płatnej pracy. Jednocześnie zaledwie 3% z nas uczy się języków innych, niż wcześniej wspomniany. Wobec tego dlaczego nie uczymy się języków innych, niż angielski? Czy perspektywa lepszej pracy nie jest wystarczającym motywatorem? Jakie jeszcze korzyści płynące z nauki języków obcych możemy wymienić?

Korzyści płynące z nauki języków obcych

nauka języków obcychKorzyści, jakie płyną z nauki języków obcych to nie tylko widoki na lepszą pracę. Płyną z tego również inne profity, które zdecydowanie powinny nas zachęcić do poznawania języków. Jakie konkretnie mamy na myśli?

Po pierwsze, ucząc się nowego języka zapewniamy porządną stymulację dla swojego mózgu. A mózg, jak każdy organ, potrzebuje bodźców do ćwiczeń, żeby działać sprawnie i rozwijać się. Już nawet godzina dziennie intensywnej nauki jest w stanie przynieść zdecydowane usprawnienie intelektu. Prawda, że brzmi zachęcająco? Po drugie, nauka języków to ćwiczenie usprawniające naszą pamięć samą w sobie. Idąc dalej, podczas procesu nauki są uwalnianie endorfiny, czyli hormony szczęścia. Ale to wcale nie wszystko.

Badania amerykańskich naukowców wykazały, że osobom dwujęzycznym znacznie łatwiej przychodzi podejmowanie dobrych decyzji. Jako ostatnią korzyść płynącą z nauki języków obcych można wymienić polepszenie zdolności koncentracji. Wszystkie wyżej wymienione profity wiążące się z nauką języków wyraźnie wskazują, że w ten sposób robimy dużą przysługę dla naszego mózgu, jak i również dla nas samych. W związku z tym kursy językowe, a nawet nauka indywidualna nie tylko przyczyni się do znalezienia przez nas lepszej pracy, ale również do samorozwoju. A w to zawsze opłaca się inwestować.

Jakich języków obcych warto się uczyć?

język angielskiSkoro już wiemy, że nauka obcego języka może przynieść dla nas wiele korzyści, to warto również zastanowić się nad tym, jakich języków warto się uczyć. W końcu nie chcielibyśmy, żeby nasza nowo nabyta umiejętność okazała się całkowicie nieprzydatna. Zatem jakimi językami warto jest urozmaicić swoje CV?

Trudno się kłócić z tym, że do najpopularniejszych języków na świecie należy język angielski. I to właśnie na naukę tego języka obcego kładzie się największy nacisk. I nie ulega wątpliwości, że język angielski powinniśmy znać. Kolejnym językiem obcym, nad którego nauką warto się zastanowić jest język niemiecki. Pod względem popularności zajmuje on drugie miejsce w Europie, a trzecie na świecie. Dużo firm niemieckojęzycznych ma swoje siedziby w Polsce, więc nauka tego języka może się okazać naprawdę dobrym posunięciem.

Językiem, który może się przydać jest również język hiszpański. Szczególnie, jeżeli pracujemy, lub planujemy pracować w handlu. Znajomość tego języka zdecydowanie może zaowocować w przyszłości. Coraz większą popularnością cieszą się również język chiński i rosyjski. Nauka tego drugiego jest dobrym posunięciem ze względu na fakt, że sąsiadujemy z Rosją bezpośrednio. Nie jest to jednak jedyny powód przemawiający na korzyść tego języka. Rosja coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, a biegle władając tym językiem zyskujemy możliwość nie tylko zatrudnienia, ale również zawarcia cennych znajomości.

Ile kosztują kursy językowe?

Kwestią, którą warto jest poruszyć są również koszty, które wiążą się z nauką języków obcych. Aktualnie możemy podejmować próby samodzielnej nauki języka, jednak jest to zdecydowanie dłuższy proces, niż uczestnictwo w dedykowanych zajęciach. Z prostego powodu – dzięki temu mamy możliwość rozmowy w języku, którego chcielibyśmy się nauczyć.

Koszty kursów językowych są zróżnicowane. Zależą zarówno od języka, jak i też od miasta, w którym chcielibyśmy się go uczyć. Nie bez znaczenia jest również metoda nauki, na jaką się zdecydujemy i grupa, w której będziemy uczestniczyć w zajęciach. Zdecydowanie najbardziej kosztowną opcją jest indywidualny kurs językowy, może kosztować nawet ok. 5000 złotych. Najtańszą opcją jest nauka w grupach, kosztuje około 2000 złotych.

Jeżeli długo myśleliśmy o tym, żeby wziąć udział w kursie językowym, a akurat trafiliśmy na świetną promocję, to zdecydowanie warto jest z niej skorzystać. Nawet w sytuacji, w której nasze konto aktualnie świeci pustkami. Wówczas zdecydowanie warto jest sięgnąć po pożyczkę krótkoterminową online, na przykład na stronie pozyczkaplus.pl. Wówczas będziemy mogli sobie pozwolić na spełnienie tego marzenia, dodatkowo w obniżonej cenie. W innym przypadku moglibyśmy żałować, że przegapiliśmy taką okazję.

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie “Pożyczka na 6 z PLUSEM!”

Czy pamiętasz swoje szkolne lata? Te magiczne chwile, kiedy siedziałeś w ławce, twarzą zwróconą ku tablicy, serdecznie śmiejąc się z przyjaciółmi i nieświadomie pochłaniając życiowe lekcje, które zapamiętasz na lata? Teraz nadeszła chwila, by wrócić do tych wyjątkowych czasów i podzielić się z nami swoimi najpiękniejszym wspomnieniem sprzed lat. Co więcej, takie dzielenie się historią […]

14.08.2023Pokaż więcej
Konkurs na 11 urodziny Plusa rozstrzygnięty! 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Wasze odpowiedzi były nie tylko pełne serdecznych życzeń, ale również będą stanowiły niezwykłe źródło inspiracji dla naszej firmy w kolejnych latach! Po długich i trudnych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę, który otrzymuje wspaniałą nagrodę – iPad 10.2. Zwycięzcą naszego konkursu jest… Michał Z.! Michał stworzył piękny […]

28.07.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Prezent na dzień mamy – co wybrać?

Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami, a wyboru prezentu na tą okazję nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Co kupić naszej kochanej mamie w dniu jej święta? Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent, które z pewnością sprawią wiele radości!

26.05.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły