17.05.2019

Jak żyć bez plastiku i chronić naszą planetę?

Dbałość o środowisko jest coraz częściej poruszanym tematem i coraz więcej osób stara się minimalizować swój negatywy wpływ na naturę. Wyeliminowanie plastiku, który jest wysoce szkodliwy dla naszego środowiska, z pewnością pomoże w prowadzeniu ekologicznego trybu życia.

Plastik jest wyraźnie obecny w naszym życiu – spotykamy się z nim na co dzień, często nawet tego nie dostrzegając. Widok pustej plastikowej butelki leżącej na kawałku trawnika nie jest rzadki i niestety nie zaskakuje. A zdecydowanie powinno. Nie tylko dlatego, że materiał ten szkodzi środowisku, ale również zwierzętom. Szacuje się nawet, że do 2050 roku może dojść do sytuacji, w której w słonych wodach będzie więcej plastiku, niż ryb.

plastikowa reklamówkaJak ograniczyć używanie plastiku?

Ograniczenie używania plastikowych produktów na co dzień z pewnością przyczyni się do zmniejszania zanieczyszczenia planety, które powoduje człowiek. Dlatego warto zacząć produkować mniej odpadów tego typu. I chociaż wydaje się to trudnym zadaniem, to w rzeczywistości wcale takie nie jest. Co możemy zrobić, żeby ograniczyć używanie plastiku? Przedstawiamy kilka prostych zasad, które z pewnością pomogą w realizacji tego planu.

Proste sposoby na życie bez plastiku

Życie bez plastiku jest jak najbardziej możliwe. Przygotowanie się do takiej zmiany stylu życia z pewnością będzie od nas wymagało wysiłku i podjęcia odpowiednich działań, ale zdecydowanie warto podjąć ten trud.

Po pierwsze, powinniśmy nosić własną siatkę na zakupy. Jednorazowe plastikowe reklamówki powinny pójść w niepamięć. Bez trudu możemy kupić materiałowe, czy papierowe siatki, które nie będą tak szkodliwe dla środowiska. Po drugie – decydujmy się na butelki na wodę wielokrotnego użytku. Wystarczy napełniać je przefiltrowaną wodą, a zdecydowanie ograniczymy kupowanie butelkowanej wody w sklepie.

butelka wielokrotnego użytkuIdąc dalej, drugie śniadanie również dobrze jest zabierać w pojemniku wielokrotnego użytku. Zamiast opakować kanapki plastikowym woreczkiem śniadaniowym, możemy nosić je w pojemniku. Warto również zrezygnować z jednorazowych sztućców podczas posiłku. Będąc na zakupach, owoców i warzyw wcale nie musimy pakować w plastikowe woreczki. Bez trudu możemy je zastąpić plecionymi torbami, które nie tylko posłużą nam dłużej, ale przyczynią się mniejszego zanieczyszczenia. Dobrze będzie również zrezygnować z pojemników plastikowych, na rzecz ich szklanych zamienników.

Co jeszcze pomoże żyć bardziej ekologicznie?

Aktualnie sama segregacja śmieci i ograniczenie używania plastiku wcale nie są wystarczające, żeby stwierdzić z czystym sumieniem, że żyjemy ekologicznie. Oprócz tego dobrze jest również ograniczyć zużycie wody, czy nawet papieru. Warto wiedzieć, że do wyprodukowania jednej ryzy papieru potrzeba pół drzewa. A ich wycinka zdecydowanie nie wychodzi na dobre ani nam, ani naszej planecie. Dlatego powinniśmy ograniczyć drukowanie, brać faktury elektroniczne kiedy tylko jest taka możliwość, czy chociażby zdecydować się na załatwianie spraw całkowicie online.

Z tego względu dobrym rozwiązaniem jest również pożyczanie przez Internet, jak na przykład na stronie Pożyczka Plus. Wówczas nie musimy wypełniać papierowego wniosku, ani podpisywać papierowej umowy. Wszystko odbywa się za pośrednictwem Internetu, nawet cały proces weryfikacji. To zdecydowanie bardziej ekologiczne rozwiązanie.

Podobne artykuły

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu „Wakacyjny PLAN na PLUS”

To wielka chwila! Po długim i ekscytującym okresie oczekiwania mamy przyjemność ogłosić zwycięzcę naszego konkursu „Wakacyjny PLAN na PLUS”, w którym do wygrania był bon o wartości 2000 zł do biura podróży ITAKA! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym konkursie i odpowiedzieli na pytanie “Jaka jest najważniejsza rzecz, którą musisz zabrać ze sobą na […]

25.09.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki? 8 praktycznych porad + Ranking

Mnogość ofert pożyczek pozabankowych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Od lat ta forma pożyczania pieniędzy cieszy się sporą popularnością, warto jednak wiedzieć, że ważny jest nie tylko wybór najtańszej oferty. Na co więc warto zwrócić uwag? Produkt finansowy powinien zaspokoić Twoje potrzeby, ale również zostać dopasowany do Twoich możliwości budżetowych. Z poniższego artykułu […]

12.11.2021Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie KONKURSU – PLUS NA MEDAL

Z przyjemnością informujemy, że konkurs organizowany przez portal Pożyczka Plus – PLUS NA MEDAL został rozstrzygnięty. Konkurs jak zawsze został zorganizowany na naszej podstronie – www.konkurspozyczka.pl. Za pośrednictwem której były przesyłane odpowiedzi konkursowe. 

18.10.2021Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie KONKURSU – MISTRZOWSKIE POWITANIE LATA

Zespół Pożyczka PLUS pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę. 

12.10.2021Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie KONKURSU – Wrzuć na PLUS!

Konkurs „Wrzuć na PLUS” organizowany na naszej stronie internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.

16.09.2021Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły