clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Wyprawka dla dziecka do szkoły – co się przyda?

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dziecko trzeba przygotować do szkoły. A to wiąże się z dużymi zakupami, które często idą w parze z dużymi wydatkami. Ale czy wszystko, co znajdziemy w sklepie rzeczywiście się przyda? Co musi zawierać wyprawka dla dziecka do szkoły? Podpowiadamy!

Koniec wakacji to okres w którym nie tylko dzieci muszą się przygotować na powrót do szkoły, ale również niezłe wyzwanie dla portfeli ich rodziców. Muszą one bowiem udźwignąć pewne wydatki, które czasami wcale nie są łatwe do udźwignięcia. Jak wynika z badania “Wyprawka szkolna 2019” przeprowadzonego przez Deloitte, przeciętna rodzina na szkolną wyprawkę wyda średnio 1718 złotych. To zdecydowanie nie jest mały wydatek. Co się na niego składa i jakie elementy są rzeczywiście przydatne?

Co musi zawierać podstawowa wyprawka dla dziecka do szkoły?

Wyprawka dla dziecka do szkoły Wyprawka dla dziecka do szkoły to nie tylko i wyłącznie zeszyty, długopisy i podręczniki. To zdecydowanie bardziej rozbudowana kwestia. Dlatego jeżeli stoimy przed tym wyzwaniem po raz pierwszy, to możemy być naprawdę zaskoczeni kosztami, z jakimi się wiąże przygotowanie dziecka do szkoły. Nasze pieniądze pochłoną zarówno ubrania, podręczniki i urządzenia elektryczne, odzież sportowa i na samym końcu – artykuły szkolne. Polska rodzina średnio na ten cel przeznaczy ok. 1718 złotych. Dla rodziny z jednym dzieckiem będzie to wydatek około 1388 zł, natomiast w przypadku dwójki dzieci koszt wzrasta do 1898 złotych. Śmiało możemy stwierdzić, że nie są to małe sumy.

Kompletowanie wyprawki dla dziecka do szkoły najczęściej zostawiamy na sierpień, więc wydajemy całą sumę praktycznie na raz. Nic więc dziwnego, że taka sytuacja może powodować kłopoty finansowe. Jak sobie z nimi poradzić? Pomocna może się okazać pożyczka online. Decydując się na pożyczanie za pośrednictwem Internetu możemy być pewni, że gotówka szybko znajdzie się na naszym koncie, a cały proces będzie bardzo prosty. Nowi Klienci mogą pożyczyć całkowicie za darmo nawet do 3000 złotych na okres 30 dni. To atrakcyjna oferta, bo pożyczając przykładowo 3000 złotych dokładnie taką sumę powinniśmy zwrócić, ani złotówki więcej. Warto też zaznaczyć, że warunkiem skorzystania z promocji jest terminowa spłata, więc warto tego dopilnować – w innym przypadku możemy zostać obciążeni dodatkowymi kosztami.

Czego dziecko potrzebuje do szkoły? Prawdziwe niezbędniki!

wyprawka dla dziecka do szkołyWyprawka dla dziecka do szkoły obejmuje kilka niezbędników, które są całkowicie konieczne. Bo o ile od nas zależy fakt, ile ubrań kupimy naszemu dziecku, to książki zawarte w spisie podręczników są konieczne. Podobnie bezsprzecznie musimy przygotować się na zakup stroju i butów do ćwiczeń. W tej kwestii warto się zdecydować na takie materiały, które nie będą dodatkowo wzmagały potliwości dziecka.  Zanim jednak zaczniemy kompletować wyprawkę warto się dowiedzieć, czy naszemu dziecku przysługują darmowe podręczniki. Na liście obowiązkowych zakupów do szkoły powinny się znaleźć następujące przedmioty:

  • Plecak – warto się zdecydować na porządny model, który pozwoli zachować dziecku zdrowy kręgosłup. W końcu każdego dnia będzie w nim dźwigało masę zeszytów i podręczników,
  • Obuwie sportowe na WF (i ewentualnie basen),
  • Przybory szkolne – długopisy, kredki, ołówki, bloki techniczne i rysunkowe, kalkulator, cyrkiel, ekierka, linijka, kątomierz. Oprócz tego z pewnością przydadzą się również pędzle, farby, mazaki, nożyczki, plastelina i zakreślacze
  • Piórnik, zeszyty odpowiadające ilości przedmiotów i kilka zapasowych,
  • Pojemnik na drugie śniadanie.

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: