clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Kosztowna komunia ? Podpowiemy jak zmniejszyć wydatki

Maj jest miesiącem komunijnym. Praktycznie od pierwszego weekendu maja dzieci z podstawówki przyjmują I Komunię Świętą w swoich parafiach. Jest to ogromne przeżycie zarówno dla dzieci jak i rodziców. Na przełomie lat podejście do uroczystości komunijnej uległo zmianie. Można rzec, że radykalnej zmianie. Uroczystość kameralna w gronie rodziców i chrzestnych już nie ma racji bytu. Komunia porównywana jest niekiedy do małego wesela. Nie praktykujemy już obiadu w rodzinnym domu po uroczystej mszy. Rezerwujemy restauracje, zespoły, animatorów. Ile w 2018 roku będzie kosztowała organizacja komunii?

Restauracja na komunię

Rezerwacja restauracji na komunię nie jest największym problemem rodziców dzieci komunijnych. W porównaniu do innych uroczystości jakie towarzyszą nam w życiu – wystarczy sala ze stołami i cateringiem. Nie musi być to lokal z miejscem do tańczenia, ze świetna akustyka czy nagłośnieniem. Dlatego też wybór takich lokali jest obszerny. Problem pojawia się w chwili weryfikacji kosztów jakie jesteśmy w stanie ponieść za komunijne menu. Ceny za przysłowiowy talerzyk wąchają się od 50 zł do 220 zł.

Skąd taka rozbieżność – Restauratorzy mają na uwadze kilka kwestii- mianowicie kwestie słodkiego stołu, tortu. Oczywiście możemy słodki stół i tort zapewnić we własnym zakresie – na pewno ograniczymy koszty o kilkanaście złotych od talerzyka – jednakże należy wcześniej omówić te kwestie z restauracją. Jeśli dojdzie do zgody zazwyczaj w przypadku zakupionego ciasta i tortu w innym miejscu np. cukierni, restauracja będzie oczekiwała paragonu zakupu – na poczet nie odpowiadania za ewentualne zatrucia. W przypadku domowego ciasta jakie upiekliśmy sami na te uroczystość musimy być przygotowani na podpisanie zaświadczenia  restauracji, że przejmujemy odpowiedzialność za naszych gości i ich ewentualne późniejsze roszczenia co do stanu zdrowia i zatruć.

Zaproszenia i podziękowania

Zaproszenia – kiedyś robione ręcznie dziś zamawiane personalizowane kosztują od 2 zł do 15zł. Najnowszy trend to podziękowania za przybycie na uroczystość. Podziękowania przyjmują formę kartki, słodyczy personalizowanych, figurek – najczęściej aniołków lub zdjęć przygotowanych wcześniej. Koszt takiego podziękowania waha się w granicy od 7 zł. do 30 zł. – w zależności od wybranego rodzaju podziewania.

Animatorzy na komunie

Coraz częściej podczas komunii staramy się zapewnić atrakcje naszym pociechom. Jeśli wśród gości znajduje się grono dzieci coraz częściej inwestujemy w animatorów zabaw. Dlaczego? Z kilu powodów, po pierwsze, dzieci mają zorganizowany czas i pozwalają rodzinie i najbliższym spędzić ze sobą czas. Komunia to czas spotkań rodzinnych – nie zawsze mamy możliwość spędzania czasu z rodzina poza takimi uroczystościami. Po drugie, grupy animatorów dba również o pamiątki przygotowane przez dzieci zaproszone na komunie dla dziecka komunijnego. Po trzecie, Gry i zabawy pozwalają na mile spędzony czas. Wynagrodzenie takiego animatora komunijnego waha się od 300 zł za 1 godzinę do 1500 za cały dzień trwania imprezy.

Jak zminimalizować koszty Komunii w restauracji

  1. Zaproszenia możesz przygotować sam- hand made jest zawsze w cenie !
  2. Podziękowania nie są elementem niezbędnym
  3. Ciasta i Tort można przygotować samemu lub kupić w cukierni a nie w restauracji
  4. Napoje również nie musza być zakapowane w restauracji – jednak do takiego rozwiązania najczęściej doliczane jest korkowe – sprawdź czy ci się opłaca

Pożyczkaplus.pl wesprze każdy komunijny plan. wejdź na stronę www.pozyczkaplus.pl i weź szybką pożyczkę na wydatki komunijne. A zwrócisz po 30 dniach. Zapewnij swojemu dziecku piękną pamiątkę z tej pierwszej tak ważnej uroczystości.

 

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: