clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Pokój pierwszoklasisty – jak go urządzić?

Urządzenie pokoju dla pierwszoklasisty tak, żeby spełniał wszystkie potrzeby małego ucznia wcale nie jest prostym zadaniem. W końcu pomieszczenie ma być nie tylko funkcjonalnie, ale również podobać się dziecku. Jakie rozwiązania warto zastosować urządzając pokój pierwszoklasisty? Podpowiadamy!

Dobrym pomysłem jest rozplanowanie pokoju dla małego ucznia opierając się o koncepcję trzech stref: relaksu i zabawy, nauki, oraz odpoczynku. To pozwoli na zaspokojenie wszystkich potrzeb pierwszoklasisty w pełni. Ale jak to zrobić? Wbrew pozorom to wcale nie jest trudne zadanie. Wystarczy tylko zacząć od planu, a później już pójdzie z górki. Żeby jeszcze bardziej ułatwić to zadanie przedstawiamy kilka rad na to, jak odpowiednio wyważyć wszystkie sfery w pokoju pierwszoklasisty.

Funkcjonalne aranżacje pokoju dla małego ucznia

funkcjonalny pokój dla dzieckaJak już wcześniej wspomnieliśmy, na pokój pierwszoklasisty powinny się składać 3 strefy – relaksu i zabawy, nauki oraz odpoczynku. Na te wszystkie aktywności powinno znaleźć się miejsce, nawet jeśli pomieszczenie nie należy do największych. W tym mogą nam pomóc meble, które łączą w sobie dwie funkcje – na przykład połączenie biurka i łóżka w formie łóżka piętrowego.

Niewątpliwie ważną rolę w pokoju świeżo upieczonego ucznia będzie pełniło biurko. To przy nim będą odrabiane lekcje i poszerzana wiedza małego odkrywcy. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, żeby nic niepotrzebnie nie rozpraszało dziecka w tych czynnościach. Istotną rolę odgrywa przede wszystkim światło. Z tego względu dobrym pomysłem będzie ustawienie biurka w takim miejscu, gdzie w ciągu dnia dochodzi jak najwięcej światła dziennego, natomiast wieczorami sztucznego. To zdecydowanie ułatwi skupienie się. Równie ważną rolę odgrywa krzesło. Trzeba pamiętać, że zapewnia ono dziecku nie tylko wygodę, ale również odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa.

Pokój pierwszoklasisty – czego nie może w nim zabraknąć?

przemyślany pokój pierwszoklasistyKażda ze stref, które składają się na pokój pierwszoklasisty ma pewne elementy, których nie może zabraknąć. W przypadku strefy odpoczynku z pewnością będzie to łóżko z wygodnym materacem, które umożliwi dziecku spokojny odpoczynek. Dobrym pomysłem jest również wybieranie takich modeli łóżek, które rosną wraz z naszym dzieckiem – to daje nam oszczędność. Jeżeli chodzi zaś o umiejscowienie łóżka – dobrym pomysłem będzie ustawienie go z dala od drzwi. To zapewni ciszę i spokój.

W części poświęconej nauce kluczową rolę odgrywa biurko i krzesło, o czym już wcześniej wspominaliśmy. Warto się również wystrzegać ustawiania biurka przodem, lub tyłem do okna. Takie ustawienie może rozpraszać i utrudniać skupienie się. Jeżeli jednak nie mamy innej możliwości, to dobrym pomysłem jest zamontowanie w oknach rolet. Ciekawym rozwiązaniem są również biurka z regulowanym kątem nachylenia – odpowiedni sprzyja wykonywaniu poszczególnych czynności.

Jeżeli chodzi o trzecią strefę – relaksu i zabawy. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o umieszczenie pojemnika na zabawki i zapełnienie go. Niezbędne jest również miejsce do zabawy, najlepiej o powierzchni 3m2. To nie będzie ograniczało dziecka w żaden sposób. Jeżeli mamy już gotowy plan na to, jak urządzić pokój pierwszoklasisty, ale nie udało się nam zmieścić w budżecie… To wcale nie musimy z niczego rezygnować. Z pomocą może nam bowiem przyjść pożyczka przez Internet, zwłaszcza pierwsza pożyczka do 3000zł za darmo. Dzięki temu zyskamy dodatkową gotówkę, a nie będziemy musieli martwić się o koszty.

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: