09.09.2022

Jak obniżyć opłaty za energię elektryczną?

Ceny energii elektrycznej drastycznie poszły w górę. Wiele gospodarstw domowych mierzy się z rosnącymi kosztami utrzymania mieszkań. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka sposobów na oszczędzanie. W jaki sposób można obniżyć rachunki za energię elektryczną?

Wymiana sprzętów na bardziej energooszczędne

Jednym z błędów, które popełniamy, jest pozostawanie przy starych sprzętach. W wielu domach znajdują się urządzenia, które mają kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Stare pralki, telewizory czy lodówki są wręcz „pochłaniaczami” energii. Dlatego też warto pomyśleć o wymianie wysłużonych modeli na nowe, energooszczędne urządzenia. Oszczędności w zużyciu zauważalne będą dość szybko. Jeżeli stary sprzęt ulegnie awarii, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup nowego, niż jego naprawa.

Otrzymujesz wysokie rachunki za prąd? Koniecznie sprawdź, jakiej klasy energetycznej są urządzenia RTV i AGD w Twoim domu. Klasa energetyczna oznaczona jest literami od A do G. Im bliżej początku alfabetu, tym mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Żarówki energooszczędne też pomogą

Doskonałym rozwiązaniem jest także wymiana żarówek na modele energooszczędne. Są one przystępne cenowo i łatwo dostępne w większości sklepów. Dość szybko można zaobserwować różnicę w rachunkach za energię elektryczną. Taki krok idealnie sprawdzi się zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Warto także rozważyć zmniejszenie mocy żarówek. Nie we wszystkich pomieszczaniach potrzebujemy mocnego światła (np. w sypialni). Żarówki energooszczędne są droższe od tradycyjnych, jednak jest to inwestycja, która się opłaca.

Fotowoltaika jako sposób na własną energię elektryczną

Innym sposobem na uzależnienie się od rosnących cen energii elektrycznej jest inwestycja w fotowoltaikę. Instalacja fotowoltaiczna w pewien sposób umożliwia produkcję własnego prądu. Zakup paneli oraz ich montaż nie należy do najtańszych. Istnieją rządowe dofinansowania, które pokrywają jedynie pewną część tego typu inwestycji. Fotowoltaika to jednak sposób na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną.

Inwestycje sposobem na obniżenie opłat za energię elektryczną

Jak więc możemy zaobserwować, najlepszym sposobem na oszczędności są inwestycje w dobre jakościowo, energooszczędne rozwiązania. Najczęściej zwracają się one po kilku latach, jednak warto dokonywać zmian, które przyniosą korzyści nawet w dłuższej perspektywie. Skąd jednak wziąć pieniądze na nowe sprzęty, wymianę żarówek w całym domu czy też instalację fotowoltaiczną?

Pewnym sprawdzonym sposobem jest skorzystanie z oferty PożyczkaPLUS. Nowi pożyczkobiorcy mogą skorzystać z opcji pierwszej darmowej pożyczki – do 3000 złotych. Wystarczy, że zwrócą pożyczone pieniądze w terminie, aby cieszyć się bezpłatnym wsparciem finansowym. Stali klienci mogą natomiast liczyć na wyższą kwotę pożyczki – nawet do 15 000 złotych. Są to idealne sumy nie tylko na nagłe, ale również i planowane wydatki.

Wzrost kosztów energii elektrycznej odczuwa każde gospodarstwo w Polsce. Istnieją jednak pewne sprawdzone sposoby, które sprawią, że nie będzie on aż tak dotkliwy.

Podobne artykuły

Zarządzanie pieniędzmi – jak uczyć tego dzieci?

Czym jest zarządzanie pieniędzmi i jak nauczyć tego dzieci? Powiedzenie, że czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał, odnosi się także do finansów osobistych. Jeśli chcemy, aby dzieci umiały zarządzać w przyszłości swoimi finansami, edukację w tym zakresie możemy rozpocząć już od najmłodszych lat. Dzięki temu nasz Jaś, już jako Jan, będzie […]

27.06.2019Pokaż więcej
5 sposobów na niższe rachunki #1

Dzięki niewielkim, a przede wszystkim nieinwazyjnym staraniom możemy sprawić, że nasze rachunki będą niższe nawet o 20%. Przedstawiamy w tym wpisie  5 sposobów na niższe rachunki! 1. Zamontuj perlatory To specjalne końcówki, które w prosty sposób zamontujesz na domowych kranach. Warto to zrobić, bo pozwalają one zaoszczędzić nawet do 60% wody. Perlatory napowietrzają wodę, dzięki […]

11.01.2018Pokaż więcej
10 sposobów na domowe oszczędności

 Jeśli szukamy oszczędności warto zastanowić się nad ostatnimi wydatkami. Ile z nich było zbędnych, bez czego mogliśmy się obyć? Planując wydatki na kolejny miesiąc polecamy pamiętać też o kilku dodatkowych zasadach i dobrych nawykach, które pomogą nam zaoszczędzić pieniądze. 1. Nie marnuj żywności – badania wykazują, że przeciętny Polak wydaje około 300 złotych miesięcznie na […]

27.10.2017Pokaż więcej
Jak oszczędzać… czas?

Ile cennego czasu marnujemy na zbędne czynności? Jak przestać narzekać na ciągły brak czasu? Zaoszczędzenie nawet kilkunastu minut dziennie zdecydowanie polepszy jakość naszego życia. Tylko jak to zrobić? Wszystko ma swój czas i… miejsce Codziennie rano szukasz kluczy i nie masz pojęcia, gdzie mogą się podziewać? Usilnie próbujesz przypomnieć sobie gdzie leżą, a frustracja z […]

24.10.2017Pokaż więcej
Oryginalny walentynkowy upominek do 50 zł

Walentynki tuż, tuż. Jeśli nie masz wolnej gotówki na prezent i nie chcesz brać chwilówki online ani  korzystać z karty kredytowej, możesz skorzystać z naszych pomysłów. Prezent nie musi kosztować majątek. Jeśli masz w portfelu 50 zł to wystarczy, aby wywrzeć dobre wrażenie na drugiej połówce.

09.02.2017Pokaż więcej
Polowanie na tanie loty

Bilet do Mediolanu za 19 zł? A może lot do Paryża za 39,99 zł? Upolowanie takich okazji cenowych wcale nie jest trudne. Odrobina cierpliwości i sprytu wystarczy, aby kupić nie tylko tanie loty do Londynu, ale też dalej, do Tajlandii czy nawet Norwegii. 

22.06.2016Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły