clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Jak mądrze pożyczać pieniądze?

pożyczka

Pożyczanie jest obecne w każdej dziedzinie życia. W dzisiejszych czasach możesz pożyczyć niemal wszystko, zarówno od osób prywatnych, instytucji jak i firm usługowych. Wiele banków i firm finansowych oferuje ci atrakcyjne oferty kredytów i pożyczek. Jest to świetne rozwiązanie, gdy nagle potrzebujesz dodatkowej gotówki. Jak jednak pożyczać z głową?

Sprawdź, która oferta będzie dla ciebie najlepsza

Zanim zdecydujesz się na pożyczkę, przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czego najbardziej potrzebujesz, czego oczekujesz od ewentualnego pożyczkodawcy i przede wszystkim na jaką pożyczkę cię stać. Na rynku dostępnych jest mnóstwo ofert więc ważne jest abyś zweryfikował swoje potrzeby i możliwości. Pamiętaj, żebyś nie działał pod wpływem emocji.

Sprawdź dokładnie wiarygodność firmy

Zdecydowałeś się na pożyczkę? Sprawdź dokładnie z kim masz do czynienia. Nie podejmuj pochopnych decyzji. Dobra reklama czy zarys oferty, z którą się zapoznałeś, nie jest wystarczającym wyznacznikiem by zaufać pożyczkodawcy. Ważne jest byś w pierwszej kolejności spróbował poznać samą firmę, zanim przejdziesz do proponowanych przez nią usług finansowych. W dobie Internetu i social mediów jest to bardzo proste. Większość placówek z pewnością posiada stronę internetową czy funpage na facebooku. Warto też sprawdzić opinię innych klientów, zamieszczone w sieci. Kolejną opcją, z której możesz skorzystać jest bezpośredni kontakt z konsultantem w placówce. Rozmowa z nim z pewnością będzie najbardziej rzetelnym źródłem informacji.

Bądź uważny, nie zapomnij o drobnym druku

Jesteś gotów na pożyczkę? Poznałeś dokładnie firmę? Nie zapomnij o przeczytaniu umowy. Zanim ją podpiszesz sprawdź wszystko kilka razy. Część rzeczy mogło zostać niedopowiedzianych lub po prostu pominiętych. Liczy się każda rubryka, i każdy tekst, nawet ten najmniejszy. W razie niejasności, nie bój się pytać. Konsultant ma obowiązek udzielić ci każdej informacji.

Nie uciekaj od zobowiązań

Byłeś pewny, że decyzja o pożyczce była przemyślana w 100%, jednak nieprzewidziane okoliczności sprawiły, że nie możesz na czas wywiązać się z zobowiązań? Większość firm oferuje przedłużenie czasu spłaty lub rozłożenie zadłużenia na raty, dopasowane do twoich możliwości. Pożyczkodawcy również zależy na zadowoleniu klientów, dlatego z pewnością wspólnie znajdziecie rozwiązanie z każdej sytuacji.

Wiesz już jak rozsądnie pożyczać pieniądze. Sprawdź naszą najnowszą ofertę i ciesz się tym, co dzięki niej możesz sfinansować. Wejdź na naszą stronę lub skonsultuj się z naszymi doradcami. Chętnie pomożemy.

Źródła:
https://gotowka.org.pl
http://szydlowiecki.eu
https://chwilowo.pl

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: