clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Gry planszowe dla całej rodziny – co warto kupić?

Praktycznie do każdego domu w pewnym momencie przychodzi taka chwila, w której nie mamy pomysłu jak zająć swoje dzieci. A jest proste wyjście z takiej sytuacji – gry planszowe, które wcale nie wychodzą z mody. To doskonałe zajęcie nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.

Są takie gry planszowe, które się podobają niezależnie od wieku gracza. I właśnie takie są najlepszym wyborem na długie popołudnia, kiedy nie mamy pomysłu na inne wspólne zajęcie, albo z różnych powodów nie możemy wyjść z domu. W takich sytuacjach wspólne oglądanie telewizji wcale nie jest jedynym wyjściem. Często nawet lepszym wyborem okaże się sięgnięcie po planszówkę, która zaangażuje każdego gracza, niezależenie od wieku.

Gry planszowe dla całej rodziny – co warto wybrać?

Gry planszowe, które przypadną do gustu całej rodzinie – można wymienić ich naprawdę wiele. I są tytuły, które wcale nie są takie oczywiste. Jedną z takich gier jest na przykład planszówka pt. „Pędzące Żółwie”. Gra jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 5 lat, nie oznacza to jednak, że nie spodoba się dorosłym. Ba, rodzice mogą ją polubić równie mocno, co ich dzieci! Jest to gra strategiczna, w której mamy za zadanie doprowadzić swojego żółwia do mety tak szybko, jak to tylko możliwe. A przy tym nie powinniśmy się zdradzić, jakiego koloru jest nasz pędzący przyjaciel. Rozgrywka gwarantuje ciekawą zabawę!

Inną grą planszową wartą uwagi jest „Potwory do szafy”. To propozycja, którą pokocha każdy wielbiciel „Potworów i Spółki”. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia, ale spodoba się niezależnie od wieku. Zabawa polega na tym, żeby przegonić wszystkie potwory do szafy. Dodatkowym atutem tej gry planszowej jest to, że ćwiczy pamięć. Inne pomysły na ciekawe gry planszowe znajdziesz też w artykule o prezentach na Dzień Dziecka lub o prezentach mikołajkowych.

Edukacyjne gry, które wciągają

Gry planszowe dla całej rodzinyKlasyką gier edukacyjnych i wciągających zarazem jest memory. Reguł tej gry z pewnością nie trzeba nikomu tłumaczyć. Zabawa nie tylko pomoże dziecku ćwiczyć zapamiętywanie, ale rozrusza również pamięć każdego dorosłego. Wniosek jest prosty – ta rozgrywka przyniesie wiele dobrego dla dużego i małego członka rodziny.

Inną ciekawą propozycją, która ma za zadanie edukować, ale bawi jednocześnie jest „Scottie Go”. Grę można opisać w czterech prostych słowach – nauka programowania dla najmłodszych. Świetnie poradzą sobie z nią dzieci od 6 roku życia. Rozgrywka rozwinie ich umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Celem rozgrywki jest wydostanie kosmity Scottiego z planety Ziemia, na której utknął z powodu awarii pojazdu kosmicznego.

Pakiet rodzinnych gier planszowych to plus!

Zdecydowanie warto zainwestować w rodzinne gry planszowe. To doskonałe zajęcie zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Dobrym pomysłem może się okazać zakup kilku pozycji jednocześnie – dzięki temu popołudnia z grami będą urozmaicone. Zakup kilku gier może się okazać dużym obciążeniem dla domowego budżetu, dlatego PożyczkaPlus przychodzi z pomocą. Pierwszą pożyczkę oferujemy całkowicie za darmo, a kwota nawet do 2000 złotych z pewnością pozwoli pokryć wszelkie wydatki związane z organizacją rodzinnego wieczoru gier.

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: