22.04.2020

Zadbaj o zdrowie, bezpieczeństwo danych i finanse

Cały świat aktualnie zmaga się z pandemią wirusa SARS-CoV-2, który jest potocznie nazywany koronawirusem. Sytuacja ta jest dla nas nie tylko zagrożeniem zdrowia, ale dla wielu Polskich rodzin burzy również poczucie finansowego bezpieczeństwa. Z tego artykułu dowiesz się nie tylko, jak dbać o swoje zdrowie, ale również o bezpieczeństwo danych i finanse w obliczu tej trudniej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy.

Z epidemią koronawirusa w Polsce zmagamy się od początku marca, więc każdy z nas powoli przyzwyczaja się do nowej rzeczywistości. Zmieniamy swoje codzienne nawyki, większą uwagę przykładamy do kwestii higieny. Z domu wychodzimy uzbrojeni w maseczki i rękawiczki. A wszystko po to, żeby nie zachorować. Jak jeszcze możemy ochronić siebie i swoich bliskich przed zakażeniem koronawirusem?

Jak się chronić przed koronawirusem?

Noszenie maseczek w miejscach publicznych i robienie zakupów w rękawiczkach to nie wszystko, co możemy zrobić, aby chronić się przed COVID-19. Można nawet powiedzieć, że to są dopiero wtórne środki zabezpieczające. W pierwszej kolejności musimy zadbać o higienę, przede wszystkim rąk, często dotykanych powierzchni i urządzeń. Dzięki temu utrudnimy wirusowi, który może się znajdować na naszych rękach, przedostanie się do dróg oddechowych. Ważne jest też ograniczenie do minimum kontaktów z innymi ludźmi. Dopiero takie kompleksowe działanie rzeczywiście może ochronić przed chorobą.

Dlaczego tak istotne jest ograniczenie kontaktów międzyludzkich, czyli przyłączenie się do akcji #zostanwdomu? Dzięki temu możesz chronić nie tylko siebie, ale również innych. Właśnie w taki sposób każdy z nas ma realny wpływ na to, ile osób zachoruje na COVID-19 i jak szybko nasz kraj upora się z epidemią. Bowiem część zarażonych może przechodzić wirusa całkowicie bezobjawowo – a nie wiedząc, że jesteśmy chorzy nie podchodzimy tak restrykcyjnie do przestrzegania wprowadzonych zasad. A to sprawia, że możemy kogoś zarazić. Zarażona przez nas osoba może zarazić kolejne osoby, a te jeszcze kolejne. Ten łańcuch nie miałby końca, gdyby nie akcja #zostańwdomu. Dzięki temu nie zarazimy innych, ani sami nie zostaniemy zarażeni. Czasami jednak musimy wyjść z domu. Chociażby po to, by zrobić zakupy.

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas zakupów?

Bezpieczne robienie zakupów to temat, który każdy z nas powinien zgłębić. Jeżeli dołożysz wszelkich starań, to wizyta w sklepie wcale nie musi skutkować zarażeniem. Jak bezpiecznie robić zakupy? O swoje bezpieczeństwo powinieneś zadbać już na etapie sporządzania listy zakupów. Powinna być jak najdokładniejsza, by niepotrzebnie nie spędzać czasu przechadzając się między półkami. Jeżeli tylko możesz, to decyduj się na zakupy online. Zwróć szczególną uwagę, na bezpieczeństwo danych w serwisach sprzedażowych. Sprawdź w naszym artykule jak bezpiecznie płacić przez internet.

Nie bez znaczenia jest również sposób, w jaki dostaniesz się do sklepu. Zdecydowanie najbezpieczniejszą opcją będzie spacer, lub podróż własnym samochodem. Jak już będziesz na miejscu pamiętaj o dezynfekcji rąk i włożeniu rękawiczek. O tym, że pieniądze mogą być nośnikiem koronawirusa z pewnością już słyszałeś. Nie jest to plotka, tylko fakt. Z tego względu większość sklepów zachęca do płatności bezgotówkowych, czyli na przykład kartą. Po wyjściu ze sklepu zdejmij rękawiczki i dokładnie zdezynfekuj ręce. Staraj się jak najrzadziej wychodzić z domu, planując listę zakupów na dłuższy czas.

Pożyczka a koronawirus – gdzie zadbać o bezpieczeństwo danych podczas pożyczki online?

pożyczka bez wychodzenia z domuKoronawirus sprawił, że duża część z nas ma problem z utrzymaniem płynności finansowej. Może być to spowodowane utratą pracy, czy większymi nieplanowanymi wydatkami, na które nie było miejsca w dokładnie zaplanowanym domowym budżetem. W końcu nikt z nas nie spodziewał się, że do codziennego funkcjonowania będzie potrzebował maseczek i rękawiczek. A wszyscy się już przekonaliśmy, że ich ceny drastycznie skoczyły w górę. Jeżeli zmagasz się z chwilowymi problemami finansowymi rozwiązaniem może się okazać zaciągnięcie szybkiej pożyczki przez internet. W taki sposób pozyskasz dodatkowe środki bez wychodzenia z domu, a pieniądze trafią prosto na Twoje konto. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretnego pożyczkodawcę sprawdź zasady bezpiecznego pożyczania przez internet.

Pożyczka bez wychodzenia z domu z niskim kosztem – bądź na PLUS!

Szybko i bezpiecznie możesz zawnioskować o pożyczkę na naszej stronie internetowej. Zapewniamy bezpieczeństwo danych, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych zaświadczeń, nie musisz też załatwiać jakichkolwiek formalności, które zmusiłyby Cię do wyjścia z domu. Cały proces odbywa się w 100% online. Jeżeli to będzie Twoja pierwsza pożyczka, to możesz zawnioskować nawet o 3000 złotych dodatkowej gotówki (RRSO 0%). Takie pieniądze z pewnością będą pomocne w trudnej sytuacji finansowej. Na zwrot pożyczki masz 30 dni. Koszt pożyczki jest bardzo niski, więc jej zwrot znacząco nie obciąży Twojego budżetu. Pamiętaj, że w przypadku problemu z terminową spłatą będziesz mógł skorzystać z pożyczki refinansującej. Wpłacając niewielką sumę zyskasz kolejne 30 dni na spłatę całości zobowiązania. To dodatkowy czas na zgromadzenie potrzebnych Ci środków, o który możesz zawnioskować przed upływem terminu spłaty.

#zostańwdomu i zadbaj o bezpieczeństwo danych i finansów z Pożyczką Plus!

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie “Pożyczka na 6 z PLUSEM!”

Czy pamiętasz swoje szkolne lata? Te magiczne chwile, kiedy siedziałeś w ławce, twarzą zwróconą ku tablicy, serdecznie śmiejąc się z przyjaciółmi i nieświadomie pochłaniając życiowe lekcje, które zapamiętasz na lata? Teraz nadeszła chwila, by wrócić do tych wyjątkowych czasów i podzielić się z nami swoimi najpiękniejszym wspomnieniem sprzed lat. Co więcej, takie dzielenie się historią […]

14.08.2023Pokaż więcej
Konkurs na 11 urodziny Plusa rozstrzygnięty! 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Wasze odpowiedzi były nie tylko pełne serdecznych życzeń, ale również będą stanowiły niezwykłe źródło inspiracji dla naszej firmy w kolejnych latach! Po długich i trudnych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę, który otrzymuje wspaniałą nagrodę – iPad 10.2. Zwycięzcą naszego konkursu jest… Michał Z.! Michał stworzył piękny […]

28.07.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Prezent na dzień mamy – co wybrać?

Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami, a wyboru prezentu na tą okazję nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Co kupić naszej kochanej mamie w dniu jej święta? Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent, które z pewnością sprawią wiele radości!

26.05.2022Pokaż więcej