clock-icon
Godziny pracy: Pon - Pt. 08:00 - 20:00 Sob. 08:00 - 18:00 Ndz. 09:00 - 17:00

Wyłudzenie pożyczki na dowód – co teraz?

Kradzież tożsamości nosi wiele różnych twarzy. Od kart kredytowych po kredyty studenckie, złodzieje mogą otwierać różne formy kredytów w Twoim imieniu i w ten sposób niszczyć Twoją historię kredytową i sytuację finansową. Jeśli tak się stanie, naprawa sytuacji może być trudna i czasochłonna, ale można to naprawić. Jeśli ktoś zaciągnął pożyczkę w Twoim imieniu, ważne jest, aby podjąć natychmiastowe działania w celu uniknięcia dalszych szkód.

Zawiadom policję

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest zgłoszenie kradzieży w najbliższym oddziale policji.  W wielu przypadkach będziesz musiał złożyć raport policyjny dokumentujący ją, aby pożyczkodawcy mogli usunąć fałszywe pożyczki z Twojego konta.

Skontaktuj się z bankiem lub pożyczkodawcą

Jeśli ktoś zaciągnął pożyczkę lub wziął kredyt w Twoim imieniu, skontaktuj się bezpośrednio z kredytodawcą lub pożyczkodawcą, aby powiadomić ich o oszustwie na koncie i usunąć je z Twojego raportu kredytowego. Problem ten można zazwyczaj szybko rozwiązać.
W przypadku kredytów studenckich kradzież tożsamości może mieć ogromne konsekwencje dla ofiary. Niespłacenie kredytu studenckiego może w przyszłości skutkować poważnymi problemami. Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej uzyskać zwolnienie z kredytów. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz musiał skontaktować się z pożyczkodawcą, który wystawił pożyczkę studencką i dostarczyć im raport policyjny. Pożyczkodawca poprosi Cię również o wypełnienie zgłoszenia kradzieży tożsamości. Podczas rozpatrywania wniosku o zwolnienie z obowiązku uiszczenia opłaty, nie ponosisz odpowiedzialności za płatności.

Działaj szybko

Ważne jest aby po ujawnieniu kradzieży i wyłudzeniu pożyczki szybko podjąć kroki naprawiające. Istnieje możliwość wszczynania postępowania przez komornika, co znacznie wydłuży proces rozwiązania całej sytuacji. W takim przypadku będziesz zmuszony do pisania odwołań zarówno bezpośrednio do instytucji komorniczej jak i finansowej. Jeśli te działania nie poskutkują niezbędne będzie zwrócenie się z zażaleniem do sądu rejonowego.

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: