15.11.2019

Wykończenie kuchni – ile kosztuje remont?

Raczej nikt nie zaprzeczy, że kuchnia jest ważnym pomieszczeniem w naszym domu. Bez niej nie mielibyśmy możliwości przygotowania posiłku ani dla siebie, ani tym bardziej dla całej rodziny. Dlatego warto sobie zadać pytanie o to, ile właściwie kosztuje wykończenie kuchni.

Wykończenie i wyposażenie kuchni wiąże się zazwyczaj z dużymi kosztami i raczej nikogo ta informacja nie dziwi. Zwłaszcza, jeżeli musimy kupić wszystkie sprzęty i meble, a nie jedynie zająć się ścianami i podłogami. Wówczas koszt takiego przedsięwzięcia liczymy w tysiącach, więc zdecydowanie warto poszukać w tej kwestii oszczędności. Nie zawsze jednak wiążą się ze złą jakością materiałów, czy sprzętem, który posłuży nam krótki czas.

Wyposażenie i wykończenie kuchni w stanie deweloperskim

wykończenie kuchniStan deweloperski to taka sytuacja, w której mamy odpowiednio wyrównane ściany i podłogi, zamontowane niezbędne punkty hydrauliczne, instalację elektryczną i gazową, ale nic poza tym. Nie trudno sobie wyobrazić, że jeszcze sporo zostało do zrobienia. Musimy wykończyć podłogi, ściany i zakupić meble i całe wyposażenie.

Jeżeli chodzi o ściany, to możemy się zdecydować albo na płytki, albo na odpowiednią farbę przeznaczoną do tego typu pomieszczeń. Glazura zdecydowanie wyniesie nas więcej – około 30zł/m2. Z kolei farba przeznaczona do kuchni kosztuje około 70 zł za pojemność 2,5l, która wystarczy na pokrycie 10m2. Warto jednak pamiętać, że ściany musimy najpierw przygotować do malowania, co również wiąże się z kosztami. Jeżeli natomiast chodzi o glazurę, to musimy liczyć się z kosztem od 30zł/m2. Uśredniając, za wykończenie kuchni o powierzchni ok 10m2 możemy zapłacić około 3 000 zł.

Ile kosztuje wyposażenie do kuchni?

Wykończenie kuchni pod względem wyposażenia to zdecydowanie droższa impreza. Zwłaszcza, jeżeli nie dysponujemy kompletnie żadnym sprzętem, a meble chcielibyśmy na wymiar. To może wygenerować koszty rzędu nawet około 10 000 złotych przy założeniu wykorzystania materiałów w średnim standardzie.

Taniej możemy wyposażyć kuchnię, jeżeli zdecydujemy się na zakup gotowych mebli kuchennych w sklepach meblarskich. Wybór jest naprawdę ogromny, a może to obniżyć koszty nawet o kilka tysięcy. Wszystko zależy od tego, czego konkretnie szukamy – niestety w  tym segmencie ciężko będzie znaleźć opcję zabudowy pod sam sufit, więc trzeba się z tym liczyć.

Ile kosztuje remont kuchni?

Wykończenie kuchni będzie zdecydowanie tańszą sprawą, jak łatwo się domyślić. Chyba, że decydujemy się na gruntowny remont – z wymianą wszystkich płytek i wyposażenia. Wówczas koszty mogą być zbliżone do wykończenia kuchni. Koszty, podobnie jak w przypadku wyposażenia, generuje również ekipa remontowa i powinniśmy się z tym liczyć. Ponadto, zbicie starych płytek również wiąże się z kosztami. Dlatego zdecydowanie nie warto przy wykańczaniu mieszkania kłaść płytek tylko na chwilę, bo takie rozwiązanie wygeneruje dodatkowy koszt. Bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest dołożenie gotówki do początkowego budżetu na remont.

Pożyczka na wykończenie kuchni

Jeżeli stoimy przed wyzwaniem wykończenia kuchni, a budżet na ten cel kurczy się nam szybciej, niż zaplanowaliśmy, to z pomocą może przyjść szybka pożyczka. Na stronie Pożyczka Plus możemy pożyczyć kwotę od 200 do 10 000 złotych, co z pewnością pomoże nam pokryć nieprzewidziane wydatki. Wówczas będziemy mogli od razu zdecydować się na takie rozwiązania w swojej kuchni, jakie chcielibyśmy wybrać – pomoże nam w tym dodatkowa gotówka. Pieniądze należy zwrócić przed terminem spłaty, a radość z nowej, wymarzonej kuchni będzie nie do opisania.

Podobne artykuły

Plus do Twoich zakupów – zalety robienia zakupów online

Rok 2020 przyniósł prawdziwy rozwój w sektorze zakupów internetowych. Internetowe zakupy to prawdziwa rewolucja handlu naszych czasów. Coraz więcej osób decyduje się na nie ze względu na szereg udogodnień, w porównaniu do zakupów stacjonarnych.

28.10.2021Pokaż więcej
Dzień Matki 2021 – co kupić na prezent?

Od Dnia Matki dzieli nas już coraz mniej czasu, więc pora zacząć się zastanawiać nad zakupem prezentu. Nie warto z tym czekać do ostatniej chwili, bo pośpiech nie zawsze jest dobrym doradcą. Co kupić mamie w dniu jej święta, żeby prezent nie okazał się prawdziwym niewypałem? Podpowiadamy!

30.04.2021Pokaż więcej
Sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa – co wybrać?

W okresie zimowym i jesiennym nasza odporność spada, dlatego staramy się wzmacniać nasz organizm i zapobiegać przeziębieniom. Dlatego dobrym pomysłem jest spożywanie codziennej porcji witamin – a te z pewnością zapewnią świeżo wyciskane soki. Ale jaki sprzęt do tego wybrać? Lepiej sprawdzi się wyciskarka do soków, czy sokowirówka?

02.06.2020Pokaż więcej
Dzień Dziecka – Zobacz TOP 5 prezentów

Do Dnia Dziecka został niecały tydzień, a Ty nie masz pomysłu jaki prezent kupić swoim starszym dzieciom z tej okazji? Przychodząc z pomocą, wybraliśmy najlepsze propozycje prezentów dla chłopca i dziewczynki. Sprawdź nasz ranking TOP 5 prezentów i nie zastanawiaj się dłużej, co kupić dziecku w dniu jego święta!

28.05.2020Pokaż więcej
Szkodniki w ogrodzie – jak się ich pozbyć?

Występowanie szkodników w naszym ogrodzie nie jest niczym zaskakującym. Ich obecność jest oznaką równowagi ekosystemu i zdecydowanie pozytywnie wpływa na stan naszego ogródka. Problem pojawia się w sytuacji, w której jest ich zbyt dużo. Jak wyeliminować szkodniki z ogrodu?

15.05.2020Pokaż więcej
Zadbaj o zdrowie, bezpieczeństwo danych i finanse

Cały świat aktualnie zmaga się z pandemią wirusa SARS-CoV-2, który jest potocznie nazywany koronawirusem. Sytuacja ta jest dla nas nie tylko zagrożeniem zdrowia, ale dla wielu Polskich rodzin burzy również poczucie finansowego bezpieczeństwa. Z tego artykułu dowiesz się nie tylko, jak dbać o swoje zdrowie, ale również o bezpieczeństwo danych i finanse w obliczu tej […]

22.04.2020Pokaż więcej
Gry planszowe dla całej rodziny – co warto kupić?

Praktycznie do każdego domu w pewnym momencie przychodzi taka chwila, w której nie mamy pomysłu jak zająć swoje dzieci. A jest proste wyjście z takiej sytuacji – gry planszowe, które wcale nie wychodzą z mody. To doskonałe zajęcie nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.

30.03.2020Pokaż więcej
Kwota pożyczki
100015000
Termin spłaty
5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
    01.01.2021
    0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły