15.11.2019

Wykończenie kuchni – ile kosztuje remont?

Raczej nikt nie zaprzeczy, że kuchnia jest ważnym pomieszczeniem w naszym domu. Bez niej nie mielibyśmy możliwości przygotowania posiłku ani dla siebie, ani tym bardziej dla całej rodziny. Dlatego warto sobie zadać pytanie o to, ile właściwie kosztuje wykończenie kuchni.

Wykończenie i wyposażenie kuchni wiąże się zazwyczaj z dużymi kosztami i raczej nikogo ta informacja nie dziwi. Zwłaszcza, jeżeli musimy kupić wszystkie sprzęty i meble, a nie jedynie zająć się ścianami i podłogami. Wówczas koszt takiego przedsięwzięcia liczymy w tysiącach, więc zdecydowanie warto poszukać w tej kwestii oszczędności. Nie zawsze jednak wiążą się ze złą jakością materiałów, czy sprzętem, który posłuży nam krótki czas.

Wyposażenie i wykończenie kuchni w stanie deweloperskim

wykończenie kuchniStan deweloperski to taka sytuacja, w której mamy odpowiednio wyrównane ściany i podłogi, zamontowane niezbędne punkty hydrauliczne, instalację elektryczną i gazową, ale nic poza tym. Nie trudno sobie wyobrazić, że jeszcze sporo zostało do zrobienia. Musimy wykończyć podłogi, ściany i zakupić meble i całe wyposażenie.

Jeżeli chodzi o ściany, to możemy się zdecydować albo na płytki, albo na odpowiednią farbę przeznaczoną do tego typu pomieszczeń. Glazura zdecydowanie wyniesie nas więcej – około 30zł/m2. Z kolei farba przeznaczona do kuchni kosztuje około 70 zł za pojemność 2,5l, która wystarczy na pokrycie 10m2. Warto jednak pamiętać, że ściany musimy najpierw przygotować do malowania, co również wiąże się z kosztami. Jeżeli natomiast chodzi o glazurę, to musimy liczyć się z kosztem od 30zł/m2. Uśredniając, za wykończenie kuchni o powierzchni ok 10m2 możemy zapłacić około 3 000 zł.

Ile kosztuje wyposażenie do kuchni?

Wykończenie kuchni pod względem wyposażenia to zdecydowanie droższa impreza. Zwłaszcza, jeżeli nie dysponujemy kompletnie żadnym sprzętem, a meble chcielibyśmy na wymiar. To może wygenerować koszty rzędu nawet około 10 000 złotych przy założeniu wykorzystania materiałów w średnim standardzie.

Taniej możemy wyposażyć kuchnię, jeżeli zdecydujemy się na zakup gotowych mebli kuchennych w sklepach meblarskich. Wybór jest naprawdę ogromny, a może to obniżyć koszty nawet o kilka tysięcy. Wszystko zależy od tego, czego konkretnie szukamy – niestety w  tym segmencie ciężko będzie znaleźć opcję zabudowy pod sam sufit, więc trzeba się z tym liczyć.

Ile kosztuje remont kuchni?

Wykończenie kuchni będzie zdecydowanie tańszą sprawą, jak łatwo się domyślić. Chyba, że decydujemy się na gruntowny remont – z wymianą wszystkich płytek i wyposażenia. Wówczas koszty mogą być zbliżone do wykończenia kuchni. Koszty, podobnie jak w przypadku wyposażenia, generuje również ekipa remontowa i powinniśmy się z tym liczyć. Ponadto, zbicie starych płytek również wiąże się z kosztami. Dlatego zdecydowanie nie warto przy wykańczaniu mieszkania kłaść płytek tylko na chwilę, bo takie rozwiązanie wygeneruje dodatkowy koszt. Bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest dołożenie gotówki do początkowego budżetu na remont.

Pożyczka na wykończenie kuchni

Jeżeli stoimy przed wyzwaniem wykończenia kuchni, a budżet na ten cel kurczy się nam szybciej, niż zaplanowaliśmy, to z pomocą może przyjść szybka pożyczka. Na stronie Pożyczka Plus możemy pożyczyć kwotę od 200 do 15 000 złotych, co z pewnością pomoże nam pokryć nieprzewidziane wydatki. Wówczas będziemy mogli od razu zdecydować się na takie rozwiązania w swojej kuchni, jakie chcielibyśmy wybrać – pomoże nam w tym dodatkowa gotówka. Pieniądze należy zwrócić przed terminem spłaty, a radość z nowej, wymarzonej kuchni będzie nie do opisania.

Podobne artykuły

2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Dzień Ojca – sprawdź najciekawsze pomysły na prezenty

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Głównym zamysłem tego święta jest wyrażenie szacunku i wdzięczności naszym tatom. To świetna okazja ku temu, by wręczyć rodzicowi upominek i podziękować mu za trud włożony w nasze wychowanie. Dzisiaj przedstawiamy propozycje na sprawdzone prezenty z okazji Dnia Ojca.

20.06.2022Pokaż więcej
Prezent na dzień mamy – co wybrać?

Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami, a wyboru prezentu na tą okazję nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Co kupić naszej kochanej mamie w dniu jej święta? Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent, które z pewnością sprawią wiele radości!

26.05.2022Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie konkursu Odkryj kobiecy PLUS!  

Zespół Pożyczka PLUS pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.   

23.05.2022Pokaż więcej
Nie lubisz gotować? Na Wielkanoc zamów catering! 

Wielkanoc to jedno z najradośniejszych świąt w roku. Nieodłącznie kojarzy się w wiosenną aurą, pisankami i smacznym jedzeniem, które większość z nas decyduje się przygotować samodzielnie. Nie każdy jednak lubi i potrafi gotować na tyle dobrze, aby podjąć wyzwanie zaopatrzenia wielkanocnego stołu. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak problem, gdyż możemy zdecydować się na […]

19.04.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły