23.07.2019

Walizka idealna – jaką wybrać?

Nieodłącznym elementem każdej podróży jest pakowanie się. A żeby to zrobić, musimy mieć w co się spakować. W tym celu najczęściej przychodzi nam do głowy walizka. Ale jaką wybrać w zależności od środka transportu? Czy taki sam model równie dobrze sprawdzi się w samolocie, co w samochodzie?

Walizka jest nieodłączną towarzyszką każdej podróży. Dlatego warto poświęcić chwilę uwagi na to, by wybrać taką, która będzie odpowiedzią na wszystkie nasze potrzeby. Te są najczęściej związane ze środkiem lokomocji, na który się zdecydujemy. Z tego względu to, czy zdecydujemy się na walizkę miękką, czy może jednak twardą nie pozostaje bez znaczenia. Bowiem czasami bagaże pasażerów napotykają na swojej drodze różne perypetie, a my powinniśmy być spokojni, że każdej bez problemu stawią czoła.

Walizka idealna do samochodu

twarda walizkaJeżeli chodzi o podróże autem, to w takiej sytuacja nasza walizka jest narażona na takie przygody, jakie sami jej zapewnimy. Podczas podroży samochodem miejsce walizki jest najczęściej w bagażniku. A jak już większość z nas zdążyła się przekonać na własnej skórze – miejsce w nim jest ograniczone i w pewnym momencie po prostu nie jesteśmy w stanie zmieścić więcej. Z tego względu najlepiej sprawdzą się walizki miękkie, które są wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i przetarcia. Są one również elastyczne, a więc zdecydowanie łatwiej będzie je wpasować w wolną przestrzeń.

Walizki miękkie są dostępne w różnych wariantach – możemy wybrać różną wielkość, w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Dostępne są również modele na dwóch, lub czterech kółkach. Jednak w przypadku podróży autem nie ma to większego znaczenia. Bowiem najczęstszą trasą, jaką pokonują tego typu walizki jest odległość od samochodu do miejsca naszego noclegu. A ta zazwyczaj jest niewielka.

Walizka, która sprawdzi się w samolocie

Z kolei w samolocie najlepiej sprawdzi się walizka twarda. Przede wszystkim dlatego, że w tym środku transportu nasz bagaż jest narażony na upadki, uderzenia, czy nawet przerzucanie – dlatego musi się cechować wysoką wytrzymałością. A to cecha właściwa dla walizek twardych. Dobrym wyborem w tym przypadku z pewnością okaże się walizka z poliwęglanu. Jest ona jednocześnie wytrzymała i elastyczna, dlatego nie musimy się obawiać, że w czasie naszej podroży ulegnie zniszczeniu.

miękka walizkaWarto mieć jednak na uwadze, że walizki wykonane z poliwęglanu nie należą do najtańszych. Jeżeli jednak chcemy zainwestować w najwyższą jakość i to na niej najbardziej nam zależy, to z pewnością nie będziemy żałować tej decyzji. Jeśli potrzebujemy większej ilości środków, niż widnieje na naszym koncie, to pomocną dłoń wyciąga do nas szybka pożyczka online. Korzystając z usług PożyczkiPlus możemy pożyczyć kwotę od 200 do nawet 10 000 złotych. To z pewnością pozwoli nam na zakup walizki, która posłuży długie lata.

Jeśli jednak jesteśmy w stanie zgodzić się na nieco gorszą jakość, to powinna nas zadowolić walizka z polipropylenu. Musimy się jednak liczyć z tym, że silniejsze uderzenia mogą ją uszkodzić. Jeżeli chodzi o podróże samolotem, to dobrą taktyką jest wybieranie modeli z jak najmniejszą ilością wystających elementów, które mogłyby ulec uszkodzeniu. Dlatego pod tym względem lepiej może się sprawdzić model na dwóch kółkach. Dobrze też postawić na oryginalny kolor walizki – wówczas zdecydowanie łatwiej będzie ją zauważyć na taśmie.

Jaką walizkę wybrać do autokaru lub pociągu?

W przypadku podróży autokarem lub pociągiem nasz bagaż nie będzie tak narażony na uszkodzenia. Dlatego walizka wykonana z ABS lub miękka w zupełności powinna nam wystarczyć. ABS jest materiałem twardym, który nie jest elastyczny. Dlatego w teorii może ulec pęknięciom, jednakże w praktyce rzadko się to zdarza – ryzyko pęknięcia na półce w pociągu, lub autokarowym bagażniku jest raczej niewielkie.

W przypadku podróży autokarem lub pociągiem dobrym wyborem może się okazać walizka na czterech kółkach. Bowiem będzie nam ona towarzyszyła aż do momentu, w którym wsiądziemy do pociągu. Nieważne, czy pójdziemy do kiosku, czy będziemy potrzebowali skorzystać z toalety – walizka będzie naszym nieodłącznym towarzyszem. Wybór maksymalnie zwrotnego modelu zaowocuje nam w wygodę, a właśnie tym charakteryzują się walizki na czterech kółkach. Dlatego zdecydowanie warto dopłacić trochę do czterokołowego modelu, bo nie będziemy żałowali tej decyzji ani przez chwilę.

Podobne artykuły

Nie lubisz gotować? Na Wielkanoc zamów catering! 

Wielkanoc to jedno z najradośniejszych świąt w roku. Nieodłącznie kojarzy się w wiosenną aurą, pisankami i smacznym jedzeniem, które większość z nas decyduje się przygotować samodzielnie. Nie każdy jednak lubi i potrafi gotować na tyle dobrze, aby podjąć wyzwanie zaopatrzenia wielkanocnego stołu. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak problem, gdyż możemy zdecydować się na […]

19.04.2022Pokaż więcej
Pierwszy dzień wiosny w domu? Sprawdzone sposoby na nudę!

Pierwszy dzień wiosny obchodzimy 21 marca. Wielu z nas wyczekuje jego nadejścia, widząc w tej dacie symboliczny koniec zimy i początek wiosennej aury, która sprzyja aktywności, rozrywkom na świeżym powietrzu oraz wyjazdom. Pierwszy dzień wiosny zdecydowanie warto więc uczcić, nawet jeśli nie planujemy na ten dzień niczego wielkiego. Świętowanie końca zimy równie dobrze może się […]

18.03.2022Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie konkursu LISTY DO PLUS! 

Zespół Pożyczka PLUS pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.  

15.03.2022Pokaż więcej
ODKRYJ KOBIECY PLUS W MARCU – weź udział w konkursie!

Dziś rozpoczął się marzec, a wraz z nim nasz konkurs z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet! Ten dzień zbliża się wielkimi krokami, dlatego musisz się spieszyć, aby odkryć kobiecy PLUS!  Zastanawiasz się co musisz zrobić, aby wygrać? To proste!  

01.03.2022Pokaż więcej
Biżuteria na walentynki – Jak wybrać idealny prezent? 

Walentynki to święto, na które z utęsknieniem czekają wszyscy zakochani. Mimo tego, że wzajemną miłość i przywiązanie warto wyrażać przez cały rok, Dzień Świętego Walentego to doskonała okazja, aby oprócz słów „kocham cię” wręczyć ukochanej osobie także piękny, pamiątkowy podarunek. Na tę okazję zdecydowanie największą popularnością cieszy się biżuteria, której zakup może jednak przysparzać pewnych […]

14.02.2022Pokaż więcej
„KOCHA, LUBI, PLUSUJE”! Spraw prezent swojej drugiej połówce!

Dziś rozpoczął się luty, a wraz z nim startujemy nasze Walentynkowe odliczanie!  Sprawmy by ta pierwsza część lutego stała się świętowaniem miłości do naszych drugich połówek i do samych siebie!  W związku z tym postanowiliśmy ogłosić na portalu Pożyczka Plus konkurs pod nazwą „Kocha, Lubi, PLUSuje!” 

01.02.2022Pokaż więcej
2021 dla naszych Klientów był na PLUS!

Pożyczka PLUS to oferta pozyskania dodatkowego finansowania, ale również, z myślą o naszych Klientach, zyskania „WIĘCEJ” dzięki możliwości wzięcia udziału w licznych konkursach organizowanych przez Pożyczka PLUS. W 2021 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów!  

28.01.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Termin spłaty
Termin pierwszej pożyczki to maksymalnie 30 dni. Dłuższy termin dostępny przy kolejnej pożyczce
5 dni30 dni
 • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły