17.04.2020

Szybkie płatności – jak nie dać się oszukać?

Szybkie płatności są coraz bardziej popularne. Z tego, że w sieci jesteśmy narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa zdaje sobie sprawę zdecydowana większość z nas. Jednak sama wiedza często nie jest wystarczającym powodem do tego, żeby być ostrożnym. A nasza nieostrożność sprawia, że jesteśmy łatwym celem. Jak nie dać się oszukać w sieci?

Ze względu na obecną sytuację zdecydowanie więcej zakupów robimy za pośrednictwem Internetu, starając się ograniczyć do minimum wychodzenie z domu. A pojęcie szybkie płatności kojarzy każda osoba, która chociaż raz robiła zakupy w Internecie. Chodzi tutaj o tego rodzaju płatności, które nie wymagają od nas wykonywania tradycyjnego przelewu internetowego. Wystarczy, że za pośrednictwem innej strony zalogujemy się do naszego banku, a będziemy mogli wykonać przelew natychmiastowy. Nie tylko wszystkie dane do przelewu zostaną wypełnione automatyczne, ale również pieniądze na koncie odbiorcy przelewu znajdą się natychmiastowo. Zanim jednak wyślemy taki przelew, musimy mieć pewność, że nie padniemy ofiarą oszustwa. Jak nie paść ofiarą fałszywych szybkich płatności?

Szybkie płatności – jak nie paść ich ofiarą?

Chociaż mogłoby się wydawać, że unikanie zagrożeń w sieci wcale nie jest trudnym zadaniem, to nic bardziej mylnego. Internetowe niebezpieczeństwa wcale nie będą nam straszne, jeżeli tylko będziemy przestrzegać kilku prostych zasad. Na co trzeba uważać?

Po pierwsze, zawsze powinniśmy sprawdzać adres na pasku URL. Jeżeli znajdziemy tam jakąkolwiek literówkę, która budzi nasze wątpliwości – dobrym pomysłem będzie zaprzestanie wykonywania takiej płatności. Bowiem literówki w adresach URL mogą świadczyć o tym, że nie znaleźliśmy się na stronie, na której chcielibyśmy się znaleźć. Takie sygnały świadczą o tym, że ktoś właśnie zastawia na nas pułapkę. A przecież nie chcielibyśmy w nią wpaść.

Innym sygnałem, który powinien sprawić, że w naszej głowie pojawi się czerwona lampka jest konieczność dopłaty drobnych kwot do rachunków, które już dawno uregulowaliśmy. Jeżeli dostaniemy taką wiadomość, to przed dopłatą wspomnianej w niej sumy warto się skontaktować z nadawcą. Ale nie pod tym numerem, który widnieje w wiadomości, tylko takim, który bez problemu znajdziemy na umowie zawartej z danym dostawcą. Pamiętaj, żeby bezpieczeństwo zachować również przy dokonywaniu płatności kartą przez Internet, nieważne czy jest to karta debetowa, czy kredytowa.

Strony udające pośredników szybkich płatności – jak je rozpoznać?

Strony udające pośredników szybkich płatności można rozpoznać nie tylko i wyłącznie po literówkach na pasku URL. Niepokojącym sygnałem jest również to, że strona niby będąca takim pośrednikiem nie posiada certyfikatu SSL – czyli zielonej kłódeczki przed adresem URL. Oznacza to, że jest niezabezpieczona i pod żadnym pozorem nie powinniśmy umieszczać na niej naszych danych.

Dokonując płatności w Internecie zawsze warto zachować ostrożność, bo wówczas mamy pewność, że nie padniemy ofiarą oszustwa. Jeżeli tylko będziemy zwracać uwagę na kwestie poruszone w artykule, to żadne zagrożenia nie będą nam straszne, a nasze finanse pozostaną bezpieczne. Kwestia bezpieczeństwa w sieci to również bezpieczne pożyczanie przez Internet, o czym więcej możesz przeczytać w innych naszych artykułach.

Podobne artykuły

Najczęstsze powody odrzucenia wniosku o pożyczkę

Starasz się o chwilówkę, ale okazało się, że wniosek został odrzucony? Zastanawiasz się, dlaczego tak się stało? Przedstawiamy poniżej kilka możliwych przyczyn.

13.05.2022Pokaż więcej
Podatek od pożyczki – kto i kiedy musi go zapłacić?

Pożyczanie pieniędzy nie jest dziś tematem tabu. Coraz więcej osób korzysta ze wsparcia finansowego zarówno w rodzinie i wśród przyjaciół, jak i w instytucjach specjalizujących się w pożyczkach gotówkowych. Warto jednak wiedzieć, że to, od kogo pożyczymy pieniądze, determinuje obowiązek uiszczenia dodatkowej opłaty – jest nią podatek od pożyczki. Sprawdźmy, kto płaci podatek od pożyczki, […]

06.05.2022Pokaż więcej
Domowy budżet – jak oszczędzać pieniądze? 

Pieniądze są podstawą naszego codziennego funkcjonowania. To m. in. dzięki nim możemy wieść godne i satysfakcjonujące życie. Kluczem do sukcesu nie jest jednak zarabianie jak najwyższych kwot, lecz rozsądne i mądre planowanie codziennych wydatków. Właściwie zorganizowany budżet domowy pozwala mieć środki zarówno na bieżące opłaty i przyjemności, jak i nieprzewidziane wydatki, które mogą pojawić się […]

08.04.2022Pokaż więcej
Co to jest RRSO?

Skrót RRSO jest bardzo dobrze znany wszystkim pożyczkobiorcom. Osoby, które wcześniej nie korzystały ze wsparcia finansowego banków i firm pożyczkowych, często jednak nie wiedzą, co to jest RRSO i jak wpływa na wysokość ich zobowiązania. W tym artykule wyjaśnimy szczegółowo, co to RRSO i powiemy wszystko, co każda osoba planująca wkrótce ubieganie się o pożyczkę […]

25.03.2022Pokaż więcej
Najlepsze polskie blogi finansowe – dlaczego warto je czytać?

Finanse osobiste to niezwykle ważny temat. Niestety, wiele osób tajniki właściwego zarządzania pieniędzmi odkrywa dopiero w dorosłym życiu. Nigdy nie jest jednak za późno, aby nauczyć się oszczędzania i właściwego zarządzania finansami osobistymi. Niezwykle pomocne są w tym zakresie porady innych, bardziej doświadczonych ludzi, którym udało się wypracować skuteczne sposoby na zarządzanie pieniędzmi i chętnie […]

11.03.2022Pokaż więcej
Czy można wziąć pożyczkę na pesel? 

Kredyty i pożyczki to jedne z najpopularniejszych produktów finansowych oferowanych przez banki i firmy pożyczkowe. W ostatnich latach dostęp do nich staje się coraz łatwiejszy i mniej wymagający pod względem formalnym – pożyczki możemy zaciągać online, a instytucje wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, ograniczają formalności. Szczególnie korzystne są warunki udzielania chwilówek, które można uzyskać bez zaświadczeń […]

18.02.2022Pokaż więcej
Pożyczka dla obywateli Ukrainy  – Nowa oferta od Pożyczka PLUS

Pożyczka PLUS przedstawia kolejną PLUS ofertę. Miło nam jest poinformować, że za pośrednictwem Pożyczka Plus będzie dostępna także oferta Pożyczki dla obywateli Ukrainy.

11.02.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Termin spłaty
Termin pierwszej pożyczki to maksymalnie 30 dni. Dłuższy termin dostępny przy kolejnej pożyczce
5 dni30 dni
 • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły