15.05.2020

Szkodniki w ogrodzie – jak się ich pozbyć?

Występowanie szkodników w naszym ogrodzie nie jest niczym zaskakującym. Ich obecność jest oznaką równowagi ekosystemu i zdecydowanie pozytywnie wpływa na stan naszego ogródka. Problem pojawia się w sytuacji, w której jest ich zbyt dużo. Jak wyeliminować szkodniki z ogrodu?

Większości z nas zdarzyło się usłyszeć, że równowaga w systemie musi być zachowana. Oznaką niezachwiania owej równowagi są tzw. szkodniki w ogrodzie. Określanie ich szkodnikami jest nie do końca uzasadnione. Bowiem nie tylko szkodzą, ale z ich działalności płynie również szereg pozytywnych konsekwencji. Rośliny zaatakowane przez mszyce, nornice, lub krecie kopczyki na trawniku potrafią zepsuć nastrój niejednemu ogrodnikowi. Jeżeli szukasz innych domowych porad, związanych z remontem mieszkania, czy pracą architekta wnętrz, to sprawdź nasze wcześniejsze artykuły.

Mszyce – jak się ich pozbyć?

szkodniki w ogrodzieMszyce żywią się sokiem roślin, osłabiają ich wzrost i zniekształcają liście. Już niewielka ich ilość powinna wzbudzić nasz niepokój, ponieważ bardzo szybko się rozmnażają. Wcale nie powinien nas dziwić fakt, że po krótkim czasie, będziemy mieli do czynienia z ich prawdziwą plagą. Jak wyeliminować te szkodniku z naszego ogrodu?

Bronią odpowiednią do walki z mszycami są opryski. W doborze odpowiednich oprysków na szkodniki pomoże nam pracownik sklepu ogrodniczego, który podpowie nam, jak powinniśmy postępować z danym preparatem. Opryski robimy późnym wieczorem lub ewentualnie wczesnym rankiem. Należy unikać deszczowej pogody, bo w takiej sytuacji deszcz zmyje cały nałożony przez nas preparat i opryski zupełnie nic nam nie dadzą. Aby nasze działanie cechowała wysoka skuteczność, opryski na tego typu szkodniki należy powtórzyć kilkukrotnie, co około 10 dni. Wtedy możemy mieć pewność, że wojnę z mszycami wygraliśmy. Jeżeli pilnie potrzebujemy się zająć problemem szkodników w ogrodzie, a nie mamy wolnej gotówki na ten cel, to dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po pożyczkę online. W ten sposób możemy doładować nasze konto kwotą od 200 do 3000 złotych, jeżeli jest to nasza pierwsza pożyczka. Taka suma z pewnością pomoże nam wygrać walkę z ogrodowymi szkodnikami.

Ratunek na ślimaki w ogrodzie – jak wyeliminować te szkodniki?

ślimaki w ogordzieŚlimaki w nadmiarze również szkodzą naszym starannie wypielęgnowanym roślinom. Szczególnie te, które nie mają „domków” na grzbiecie. Jeżeli zauważymy ich nadmiar, to należy przystąpić do działania. Najprostszym sposobem na to, żeby wyeliminować te szkodniki z naszego ogrodu jest ich wyniesienie. Dobrą metodą jest zwabienie ich do wykopanej dziury, w której umieściliśmy listek sałaty. Następnie wystarczy je zebrać do pojemnika i wynieść na przykład do lasu.

Dobrze jest również regularnie usuwać chwasty i pokrzywy – to właśnie one najczęściej są miejscem zamieszkania ślimaków. Innym sposobem jest posadzenie w ogrodzie szałwii lekarskiej, czosnku lub tymianku. Zapach tych roślin skutecznie odstraszy ślimaki. Jeżeli wolimy sięgnąć po specjalne preparaty stworzone do zwalczania problemów z tymi szkodnikami, to szczególnie warto zainteresować się specjalnymi granulkami, którymi posypuje się rośliny. Odstraszają one ślimaki do momentu, w którym nie zmyje ich wiatr.

Krety – nieproszony gość w naszym ogrodzie

Już na samym początku warto jest zaznaczyć, że pozbycie się kretów z naszego ogrodu to nie lada wyzwanie. A każdy, kto spotkał się z tym problemem wie, że kret w zaledwie jedną noc potrafi nasz pięknym równy trawnik zmienić w prawdziwą katastrofę z czarnymi kopcami. Ciężko jest się ich pozbyć, jeżeli już na etapie projektowania ogrodu nie uwzględniliśmy siatki rozłożonej w ziemi jeszcze przed założeniem trawnika. To zniechęca krety do budowy kopców, więc jeżeli zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, to z nie będziemy musieli walczyć z tymi szkodnikami. Zapach psa lub kota odstrasza krety, dlatego możemy postawić naszego pupila na straży naszego trawnika.

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie “Pożyczka na 6 z PLUSEM!”

Czy pamiętasz swoje szkolne lata? Te magiczne chwile, kiedy siedziałeś w ławce, twarzą zwróconą ku tablicy, serdecznie śmiejąc się z przyjaciółmi i nieświadomie pochłaniając życiowe lekcje, które zapamiętasz na lata? Teraz nadeszła chwila, by wrócić do tych wyjątkowych czasów i podzielić się z nami swoimi najpiękniejszym wspomnieniem sprzed lat. Co więcej, takie dzielenie się historią […]

14.08.2023Pokaż więcej
Konkurs na 11 urodziny Plusa rozstrzygnięty! 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Wasze odpowiedzi były nie tylko pełne serdecznych życzeń, ale również będą stanowiły niezwykłe źródło inspiracji dla naszej firmy w kolejnych latach! Po długich i trudnych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę, który otrzymuje wspaniałą nagrodę – iPad 10.2. Zwycięzcą naszego konkursu jest… Michał Z.! Michał stworzył piękny […]

28.07.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Prezent na dzień mamy – co wybrać?

Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami, a wyboru prezentu na tą okazję nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Co kupić naszej kochanej mamie w dniu jej święta? Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent, które z pewnością sprawią wiele radości!

26.05.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły