15.05.2020

Szkodniki w ogrodzie – jak się ich pozbyć?

Występowanie szkodników w naszym ogrodzie nie jest niczym zaskakującym. Ich obecność jest oznaką równowagi ekosystemu i zdecydowanie pozytywnie wpływa na stan naszego ogródka. Problem pojawia się w sytuacji, w której jest ich zbyt dużo. Jak wyeliminować szkodniki z ogrodu?

Większości z nas zdarzyło się usłyszeć, że równowaga w systemie musi być zachowana. Oznaką niezachwiania owej równowagi są tzw. szkodniki w ogrodzie. Określanie ich szkodnikami jest nie do końca uzasadnione. Bowiem nie tylko szkodzą, ale z ich działalności płynie również szereg pozytywnych konsekwencji. Rośliny zaatakowane przez mszyce, nornice, lub krecie kopczyki na trawniku potrafią zepsuć nastrój niejednemu ogrodnikowi. Jeżeli szukasz innych domowych porad, związanych z remontem mieszkania, czy pracą architekta wnętrz, to sprawdź nasze wcześniejsze artykuły.

Mszyce – jak się ich pozbyć?

szkodniki w ogrodzieMszyce żywią się sokiem roślin, osłabiają ich wzrost i zniekształcają liście. Już niewielka ich ilość powinna wzbudzić nasz niepokój, ponieważ bardzo szybko się rozmnażają. Wcale nie powinien nas dziwić fakt, że po krótkim czasie, będziemy mieli do czynienia z ich prawdziwą plagą. Jak wyeliminować te szkodniku z naszego ogrodu?

Bronią odpowiednią do walki z mszycami są opryski. W doborze odpowiednich oprysków na szkodniki pomoże nam pracownik sklepu ogrodniczego, który podpowie nam, jak powinniśmy postępować z danym preparatem. Opryski robimy późnym wieczorem lub ewentualnie wczesnym rankiem. Należy unikać deszczowej pogody, bo w takiej sytuacji deszcz zmyje cały nałożony przez nas preparat i opryski zupełnie nic nam nie dadzą. Aby nasze działanie cechowała wysoka skuteczność, opryski na tego typu szkodniki należy powtórzyć kilkukrotnie, co około 10 dni. Wtedy możemy mieć pewność, że wojnę z mszycami wygraliśmy. Jeżeli pilnie potrzebujemy się zająć problemem szkodników w ogrodzie, a nie mamy wolnej gotówki na ten cel, to dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po pożyczkę online. W ten sposób możemy doładować nasze konto kwotą od 200 do 3000 złotych, jeżeli jest to nasza pierwsza pożyczka. Taka suma z pewnością pomoże nam wygrać walkę z ogrodowymi szkodnikami.

Ratunek na ślimaki w ogrodzie – jak wyeliminować te szkodniki?

ślimaki w ogordzieŚlimaki w nadmiarze również szkodzą naszym starannie wypielęgnowanym roślinom. Szczególnie te, które nie mają „domków” na grzbiecie. Jeżeli zauważymy ich nadmiar, to należy przystąpić do działania. Najprostszym sposobem na to, żeby wyeliminować te szkodniki z naszego ogrodu jest ich wyniesienie. Dobrą metodą jest zwabienie ich do wykopanej dziury, w której umieściliśmy listek sałaty. Następnie wystarczy je zebrać do pojemnika i wynieść na przykład do lasu.

Dobrze jest również regularnie usuwać chwasty i pokrzywy – to właśnie one najczęściej są miejscem zamieszkania ślimaków. Innym sposobem jest posadzenie w ogrodzie szałwii lekarskiej, czosnku lub tymianku. Zapach tych roślin skutecznie odstraszy ślimaki. Jeżeli wolimy sięgnąć po specjalne preparaty stworzone do zwalczania problemów z tymi szkodnikami, to szczególnie warto zainteresować się specjalnymi granulkami, którymi posypuje się rośliny. Odstraszają one ślimaki do momentu, w którym nie zmyje ich wiatr.

Krety – nieproszony gość w naszym ogrodzie

Już na samym początku warto jest zaznaczyć, że pozbycie się kretów z naszego ogrodu to nie lada wyzwanie. A każdy, kto spotkał się z tym problemem wie, że kret w zaledwie jedną noc potrafi nasz pięknym równy trawnik zmienić w prawdziwą katastrofę z czarnymi kopcami. Ciężko jest się ich pozbyć, jeżeli już na etapie projektowania ogrodu nie uwzględniliśmy siatki rozłożonej w ziemi jeszcze przed założeniem trawnika. To zniechęca krety do budowy kopców, więc jeżeli zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, to z nie będziemy musieli walczyć z tymi szkodnikami. Zapach psa lub kota odstrasza krety, dlatego możemy postawić naszego pupila na straży naszego trawnika.

Podobne artykuły

Nie lubisz gotować? Na Wielkanoc zamów catering! 

Wielkanoc to jedno z najradośniejszych świąt w roku. Nieodłącznie kojarzy się w wiosenną aurą, pisankami i smacznym jedzeniem, które większość z nas decyduje się przygotować samodzielnie. Nie każdy jednak lubi i potrafi gotować na tyle dobrze, aby podjąć wyzwanie zaopatrzenia wielkanocnego stołu. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak problem, gdyż możemy zdecydować się na […]

19.04.2022Pokaż więcej
Pierwszy dzień wiosny w domu? Sprawdzone sposoby na nudę!

Pierwszy dzień wiosny obchodzimy 21 marca. Wielu z nas wyczekuje jego nadejścia, widząc w tej dacie symboliczny koniec zimy i początek wiosennej aury, która sprzyja aktywności, rozrywkom na świeżym powietrzu oraz wyjazdom. Pierwszy dzień wiosny zdecydowanie warto więc uczcić, nawet jeśli nie planujemy na ten dzień niczego wielkiego. Świętowanie końca zimy równie dobrze może się […]

18.03.2022Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie konkursu LISTY DO PLUS! 

Zespół Pożyczka PLUS pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.  

15.03.2022Pokaż więcej
ODKRYJ KOBIECY PLUS W MARCU – weź udział w konkursie!

Dziś rozpoczął się marzec, a wraz z nim nasz konkurs z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet! Ten dzień zbliża się wielkimi krokami, dlatego musisz się spieszyć, aby odkryć kobiecy PLUS!  Zastanawiasz się co musisz zrobić, aby wygrać? To proste!  

01.03.2022Pokaż więcej
Biżuteria na walentynki – Jak wybrać idealny prezent? 

Walentynki to święto, na które z utęsknieniem czekają wszyscy zakochani. Mimo tego, że wzajemną miłość i przywiązanie warto wyrażać przez cały rok, Dzień Świętego Walentego to doskonała okazja, aby oprócz słów „kocham cię” wręczyć ukochanej osobie także piękny, pamiątkowy podarunek. Na tę okazję zdecydowanie największą popularnością cieszy się biżuteria, której zakup może jednak przysparzać pewnych […]

14.02.2022Pokaż więcej
„KOCHA, LUBI, PLUSUJE”! Spraw prezent swojej drugiej połówce!

Dziś rozpoczął się luty, a wraz z nim startujemy nasze Walentynkowe odliczanie!  Sprawmy by ta pierwsza część lutego stała się świętowaniem miłości do naszych drugich połówek i do samych siebie!  W związku z tym postanowiliśmy ogłosić na portalu Pożyczka Plus konkurs pod nazwą „Kocha, Lubi, PLUSuje!” 

01.02.2022Pokaż więcej
2021 dla naszych Klientów był na PLUS!

Pożyczka PLUS to oferta pozyskania dodatkowego finansowania, ale również, z myślą o naszych Klientach, zyskania „WIĘCEJ” dzięki możliwości wzięcia udziału w licznych konkursach organizowanych przez Pożyczka PLUS. W 2021 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów!  

28.01.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Termin spłaty
Termin pierwszej pożyczki to maksymalnie 30 dni. Dłuższy termin dostępny przy kolejnej pożyczce
5 dni30 dni
 • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły