clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Suszarka bębnowa – warto ją kupić?

Suszarka bębnowa to nadal dosyć niepopularne urządzenie w Polskich domach, jednak zainteresowanie nią stale rośnie. O ile nie ulega wątpliwości fakt, że pralkę każdy z nas ma w swoim domu, to już sprawa z suszarką bębnową nie jest taka oczywista. Czy rzeczywiście warto wyposażyć się w taki sprzęt?

To, że suszarka bębnowa potrafi ułatwić życie nie jest tajemnicą. Jednak mimo tego nie każdy z nas decyduje się na jej zakup. Nic w tym dziwnego – w końcu już jesteśmy przyzwyczajeni, że pranie równie skutecznie możemy wysuszyć chociażby rozwieszając je na balkonie. Dlatego warto sobie zadać pytanie o to, czy rzeczywiście warto kupić suszarkę bębnową?

Co warto wiedzieć o suszarce bębnowej?

suszarka do ubrańJak sama nazwa mówi, suszarka bębnowa służy do suszenia ubrań po ich wypraniu. Dzięki temu możemy się pożegnać z praniem wiecznie stojącym w salonie – taki widok raczej nikomu nie sprawia przyjemności. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego urządzenia. Nie tylko pozwala cieszyć się czystymi ubraniami zaledwie chwilę po ich wypraniu, ale również oszczędza nam czas.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje suszarek do ubrań – kondensacyjne i wywiewowe. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się pierwszy rodzaj, bo są bardziej efektywne. Ich działanie polega na tym, że podczas suszenia w urządzeniu powstaje para, która następnie podlega kondensacji i skrapla się w wodę, która jest gromadzona w pojemniku.

Suszarka bębnowa – warto, czy za drogo?

Bez trudu możemy znaleźć grono wielbicieli i przeciwników tego urządzenia. Najczęściej do zakupu suszarki bębnowej zniechęca nas jej cena. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zakup sprzętu, ale również o zużycie prądu. Warto wiedzieć, że suszarka bębnowa wcale nie zużywa go mało. Decydując się na taki sprzęt musimy również znaleźć dla niego miejsce. W przeciwieństwie do zwykłej suszarki, nie możemy jej postawić na środku salonu.

Z kolei zwolennicy suszarek bębnowych najczęściej wskazują na to, że nie tylko w końcu uwolnili się od tradycyjnej suszarki, ale również mogą się szybciej cieszyć wypraną odzieżą. Warto też wiedzieć, że suszenie ubrań w suszarce bębnowej znacznie ogranicza ilość ubrań do prasowania. To zdecydowanie może przemawiać na jej plus.

Komu przyda się suszarka bębnowa?

suszarka bębnowaZanim zdecydujemy się na zakup suszarki bębnowej warto się dokładnie zastanowić, czy rzeczywiście przyda się nam takie urządzenie. Komu taki sprzęt może się przydać najbardziej? Przede wszystkim osobom, które w swoim mieszkania nie mają odpowiednio ciepłego i suchego miejsca na rozłożenie suszarki stojącej, ale bez problemu znajdą miejsce dla tej bębnowej (na przykład w łazience, czy pomieszczeniu gospodarczym).

Zakup tego urządzenia może się również okazać dobrym pomysłem dla osób, które wybitnie irytuje widok suszarki stojącej. Jeżeli zawsze brakuje nam czasu na domowe obowiązki, to suszarka bębnowa również przyjdzie nam z pomocą – wysuszone pranie będziemy musieli tylko złożyć. To również nie lada gratka dla wielbicieli miękkich ręczników – suszenie w suszarce taki właśnie daje efekt.

Pożyczka krótkoterminowa na suszarkę bębnową

Jeżeli chcielibyśmy zdecydować się na zakup suszarki bębnowej, ale nie mamy miejsca na taki wydatek w domowym budżecie, to z pomocą może nam przyjść szybka pożyczka przez Internet, PożyczkaPlus. W ten sposób możemy pożyczyć nawet do 8000 złotych na 45 dni, co w zupełności wystarczy na zakup takiego urządzenia do naszego domu. Na ten cel wystarczy nawet niższa kwota, bo cena suszarek bębnowych zaczyna się już od 1000 złotych. Naprawdę warto się zainteresować takim urządzeniem!

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: