clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Spirala zadłużenia, jak wyjść z długów?

pożyczka

Jak wynika z raportu ERIF Biura Informacji Gospodarczej, prawie 2 mln Polaków posiada 3 mln niespłaconych długów, a ich łączna suma wynosi aż 25 mld złotych. Co ciekawe w zadłużeniach przodują mężczyźni, jednak to kobiety mają większy problem aby z nich wyjść. Głównym powodem zadłużenia Polek jest zaciąganie nieuczciwych pożyczek oraz podpisywanie umów telekomunikacyjnych. Panowie natomiast największy problem mają ze spłatą alimentów.

Oto kilka naszych propozycji jak poradzić sobie z długami:

Planuj wydatki i nie zadłużaj się bardziej

Najprostszym krokiem jaki możesz wykonać, to nie zaciąganie kolejnych długów i kupowanie wyłącznie rzeczy, na które Cię stać. Zaplanuj wydatki, tak aby zaoszczędzić pieniądze i nie kupować zbędnych produktów. Przede wszystkim przestań też używać karty kredytowej, gdyż jest to najkrótsza droga do niekontrolowanych zakupów. Zaplanować swój własny budżet z pewnością pomoże Ci brak możliwości używania debetu na koncie. Kolejne niespłacone zadłużenia, to kolejne zobowiązania i odsetki, które mogą utrudnić Ci wyjście na tzw. „prostą”.

Zacznij oszczędzać

Planowanie wydatków, nie jest jedynym sposobem w jaki możesz oszczędzić pieniądze. Jedną z metod jest stworzenie tzw. małego funduszu bezpieczeństwa. Jest ona bardzo prosta i polega na odkładaniu co miesiąc określonych środków, ustalonych indywidualnie, co pomoże na uzbieranie sumy, która pozwoli na spłatę zobowiązań. W razie nieoczekiwanych wydatków będzie stanowić także zabezpieczenie, dzięki któremu nie wpadniesz w większe długi.

Wywiąż się z zaciągniętych długów

Istnieją firmy, które specjalizują się w profesjonalnym oddłużaniu klientów. Po zapoznaniu się z Twoją sytuacją na pewno znajdą rozwiązanie Twoich problemów. Dotyczy to już jednak spraw oraz kwot bardzo poważnych, a pomoc takich firm jest odpłatna. Inną metodą jaką możesz wykorzystać, jest metoda kuli śnieżnej. Polega na wybraniu określonej kwoty i podzieleniu jej tak, aby największa część była przeznaczona na najmniejszy dług, a najmniejsza na największy. Pozwoli to szybszą spłatę przynajmniej części zobowiązań i przede wszystkim pozwoli odzyskać wiarę, że można sobie z nimi poradzić, a także zmotywuje do dalszego działania.

Zadbaj o swoje finanse, wybieraj tylko pewne i bezpieczne sposoby finansowania, a wyjdziesz na PLUS!

 

Źródła:

https://jakwyjsczdlugow.pl

www.kf-finanse.pl

http://www.spokojnefinanse.pl

https://businessinsider.com.pl

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: