06.12.2016

Prezentujemy się szlachetnie

foto_szlachetna-paczkaBlisko 90 proc. Polaków jest zdania, że działając wspólnie, można osiągnąć więcej niż samemu[1].  Dlatego już dziś zorganizuj w swojej pracy akcję charytatywną. Może to być „Szlachetna Paczka” albo inny szczytny cel. Z inicjatywą wyjść może sam szef albo pracownicy. Największą korzyścią będzie oczywiście pomoc potrzebującym, a w gratisie firma zyska skuteczny „team building”. 

Jest wiele sposobów na pomoc tym, którzy naprawdę tego potrzebują. Pomóc można indywidualnie lub jako firma. Można też połączyć jedno z drugim i zainicjować tzw. wolontariat pracowniczy. Sprawdzi się on zarówno w dużej, jak i mniejszej firmie. Wcale nie potrzeba tu dużych zasobów finansowych ani ludzkich.  – Nic tak nie integruje zespołu jak wspólny, społeczny cel. Tuż przed świętami takim celem dla naszej firmy jest projekt „Szlachetna Paczka”, w który zaangażowaliśmy wszystkich pracowników. Wspólnie przygotujemy paczki dla rodzin, które tej pomocy potrzebują – mówi Edwin Milewski, szef firmy Mała Pożyczka Sp. z o. o.

Pomóż i zyskaj lojalność pracowników

Według badań organizacji Business in the Community firma, która stwarza sprzyjające warunki dla wolontariatu zyskuje to, że pracownicy są z niej dumni oraz mają większą motywację do pracy. To również skuteczniejsza forma „team building” aniżeli imprezy integracyjne. Te same badania pokazują także, że aż o 2/3 wzrasta przywiązanie pracowników do firmy, która pomaga potrzebującym i realizuje liczne programy społeczne.

CSR w małej firmie

Czy społeczna odpowiedzialność biznesu to domena jedynie dużych korporacji? Nie. Mitem jest, że tylko duża firma, z ogromnym budżetem może pozwolić sobie na podejmowanie społecznych kampanii, w tym również wolontariatu pracowniczego. W CSR nie chodzi jedynie o pieniądze. Istotą jest dzielenie się również wartością intelektualną, wiedzą ekspertów czy innymi np. rzeczowymi zasobami. Spółka Mała Pożyczka – właściciel serwisu Pożyczka Plus – na co dzień oferuje szybkie pożyczki przez internet, a od święta zawsze stara się pomóc tym, którzy tej pomocy realnie potrzebują.

Co zyskujemy jako firma? 

Firmy angażują się w społeczną odpowiedzialność biznesu, aby poprawić swój wizerunek. Lepsze postrzeganie marki wpływa bowiem na większą lojalność klientów, pracowników i innych interesariuszy. Potwierdzają to najświeższe badania Barometr CSR 2016, przeprowadzone przez CSR Consulting i Maison & Partners. Pokazują, że aż 72 proc. konsumentów deklaruje, że społeczne działania wzbudzają ich pozytywne odczucia wobec firm. To o 10 pkt. proc. więcej niż dwa lata temu.

Akcja charytatywna last minute

Może „Szlachetna Paczka”? To akcja charytatywna, którą możesz w bardzo prosty sposób wdrożyć zarówno w większej, jak i niewielkiej firmie. Wystarczy tylko:

 1. Wybrać wspólnie z pracownikami rodzinę, której pomożecie, jako zespół
 2. Skompletować paczkę
 3. Dostarczyć paczkę rodzinie

[1] „Dzieląc się, pomagasz Raport o dobroczynności Polaków”, przygotowany na podstawie badania TNS Polska, przeprowadzonego na zlecenie marki Milka oraz stowarzyszenia Szlachetna Paczka, 14-19 listopad 2015  roku.

Podobne artykuły

Rozstrzygnięcie KONKURSU – PLUS NA MEDAL

Z przyjemnością informujemy, że konkurs organizowany przez portal Pożyczka Plus – PLUS NA MEDAL został rozstrzygnięty. Konkurs jak zawsze został zorganizowany na naszej podstronie – www.konkurspozyczka.pl. Za pośrednictwem której były przesyłane odpowiedzi konkursowe. 

18.10.2021Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie KONKURSU – MISTRZOWSKIE POWITANIE LATA

Zespół Pożyczka PLUS pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę. 

12.10.2021Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie KONKURSU – Wrzuć na PLUS!

Konkurs „Wrzuć na PLUS” organizowany na naszej stronie internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.

16.09.2021Pokaż więcej
Dzień Ojca 2021. Jaki prezent wybrać na tą okazję?

Dzień Ojca obchodzony jest 23 czerwca. Z tej okazji nie możemy zapomnieć o wyjątkowym prezencie. Jakie prezenty są popularne z okazji Dnia Ojca? Samych pomysłów jest bardzo dużo. Zobacz, jakie upominki są najczęściej kupowane na to święto.

23.06.2021Pokaż więcej
WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU REDUKCJI ZADŁUŻENIA „ULGA DLA DŁUGU” I DZIAŁALNOŚCI PROWADZONEJ PRZEZ KANCELARIĘ CERTO

W związku z napływającym niepokojącymi informacjami na temat działalności prowadzonej przez Kancelarie CERTO Janowicz-Stradomska i Wspólnicy Sp.k., Aventus Group Sp. z o.o. dokonał analizy oferty proponowanej przez w/w Kancelarię. Kancelaria CERTO aktywnie promuje kampanię skierowaną do osób posiadających zadłużenie finansowe.  Przedmiotem oferty jest tzw. Program   „Ulga od długu – Twój Program Oddłużeniowy”. Jest to usługa […]

28.05.2021Pokaż więcej
Szybka pożyczka gotówkowa a BIK

W życiu każdej osoby może nadejść moment, w którym niezbędne będzie ubieganie się o pożyczkę gotówkową. W najtrudniejszej sytuacji znajdują się niestety te osoby, które w przeszłości miały problemy związane ze spłatą swoich zobowiązań finansowych – w większości przypadków banki odmówią im bowiem wsparcia finansowego z uwagi na negatywną historię kredytową w BIK. Jedynym rozwiązaniem […]

25.03.2021Pokaż więcej
Pieniądze przez internet – bezpieczne pożyczanie

Pieniądze przez internet – ich pożyczanie wymaga sporej świadomości i odpowiedzialności, zawsze wiąże się także z pewnym ryzykiem. Aby je ograniczyć, należy bardzo starannie wybrać ofertę pożyczki, zapoznać się z zasadami jej udzielania oraz sprawdzić status firmy, która za nią stoi. W dzisiejszych czasach o dodatkową gotówkę możemy wnioskować nie tylko do banków, lecz także […]

25.03.2021Pokaż więcej
Kwota pożyczki
100015000
Termin spłaty
5 dni30 dni
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły