06.12.2016

Prezentujemy się szlachetnie

foto_szlachetna-paczkaBlisko 90 proc. Polaków jest zdania, że działając wspólnie, można osiągnąć więcej niż samemu[1].  Dlatego już dziś zorganizuj w swojej pracy akcję charytatywną. Może to być „Szlachetna Paczka” albo inny szczytny cel. Z inicjatywą wyjść może sam szef albo pracownicy. Największą korzyścią będzie oczywiście pomoc potrzebującym, a w gratisie firma zyska skuteczny „team building”. 

Jest wiele sposobów na pomoc tym, którzy naprawdę tego potrzebują. Pomóc można indywidualnie lub jako firma. Można też połączyć jedno z drugim i zainicjować tzw. wolontariat pracowniczy. Sprawdzi się on zarówno w dużej, jak i mniejszej firmie. Wcale nie potrzeba tu dużych zasobów finansowych ani ludzkich.  – Nic tak nie integruje zespołu jak wspólny, społeczny cel. Tuż przed świętami takim celem dla naszej firmy jest projekt „Szlachetna Paczka”, w który zaangażowaliśmy wszystkich pracowników. Wspólnie przygotujemy paczki dla rodzin, które tej pomocy potrzebują – mówi Edwin Milewski, szef firmy Mała Pożyczka Sp. z o. o.

Pomóż i zyskaj lojalność pracowników

Według badań organizacji Business in the Community firma, która stwarza sprzyjające warunki dla wolontariatu zyskuje to, że pracownicy są z niej dumni oraz mają większą motywację do pracy. To również skuteczniejsza forma „team building” aniżeli imprezy integracyjne. Te same badania pokazują także, że aż o 2/3 wzrasta przywiązanie pracowników do firmy, która pomaga potrzebującym i realizuje liczne programy społeczne.

CSR w małej firmie

Czy społeczna odpowiedzialność biznesu to domena jedynie dużych korporacji? Nie. Mitem jest, że tylko duża firma, z ogromnym budżetem może pozwolić sobie na podejmowanie społecznych kampanii, w tym również wolontariatu pracowniczego. W CSR nie chodzi jedynie o pieniądze. Istotą jest dzielenie się również wartością intelektualną, wiedzą ekspertów czy innymi np. rzeczowymi zasobami. Spółka Mała Pożyczka – właściciel serwisu Pożyczka Plus – na co dzień oferuje szybkie pożyczki przez internet, a od święta zawsze stara się pomóc tym, którzy tej pomocy realnie potrzebują.

Co zyskujemy jako firma? 

Firmy angażują się w społeczną odpowiedzialność biznesu, aby poprawić swój wizerunek. Lepsze postrzeganie marki wpływa bowiem na większą lojalność klientów, pracowników i innych interesariuszy. Potwierdzają to najświeższe badania Barometr CSR 2016, przeprowadzone przez CSR Consulting i Maison & Partners. Pokazują, że aż 72 proc. konsumentów deklaruje, że społeczne działania wzbudzają ich pozytywne odczucia wobec firm. To o 10 pkt. proc. więcej niż dwa lata temu.

Akcja charytatywna last minute

Może „Szlachetna Paczka”? To akcja charytatywna, którą możesz w bardzo prosty sposób wdrożyć zarówno w większej, jak i niewielkiej firmie. Wystarczy tylko:

 1. Wybrać wspólnie z pracownikami rodzinę, której pomożecie, jako zespół
 2. Skompletować paczkę
 3. Dostarczyć paczkę rodzinie

[1] „Dzieląc się, pomagasz Raport o dobroczynności Polaków”, przygotowany na podstawie badania TNS Polska, przeprowadzonego na zlecenie marki Milka oraz stowarzyszenia Szlachetna Paczka, 14-19 listopad 2015  roku.

Podobne artykuły

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki? 8 praktycznych porad + Ranking

Mnogość ofert pożyczek pozabankowych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Od lat ta forma pożyczania pieniędzy cieszy się sporą popularnością, warto jednak wiedzieć, że ważny jest nie tylko wybór najtańszej oferty. Na co więc warto zwrócić uwag? Produkt finansowy powinien zaspokoić Twoje potrzeby, ale również zostać dopasowany do Twoich możliwości budżetowych. Z poniższego artykułu […]

12.11.2021Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie KONKURSU – PLUS NA MEDAL

Z przyjemnością informujemy, że konkurs organizowany przez portal Pożyczka Plus – PLUS NA MEDAL został rozstrzygnięty. Konkurs jak zawsze został zorganizowany na naszej podstronie – www.konkurspozyczka.pl. Za pośrednictwem której były przesyłane odpowiedzi konkursowe. 

18.10.2021Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie KONKURSU – MISTRZOWSKIE POWITANIE LATA

Zespół Pożyczka PLUS pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę. 

12.10.2021Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie KONKURSU – Wrzuć na PLUS!

Konkurs „Wrzuć na PLUS” organizowany na naszej stronie internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.

16.09.2021Pokaż więcej
Dzień Ojca 2021. Jaki prezent wybrać na tą okazję?

Dzień Ojca obchodzony jest 23 czerwca. Z tej okazji nie możemy zapomnieć o wyjątkowym prezencie. Jakie prezenty są popularne z okazji Dnia Ojca? Samych pomysłów jest bardzo dużo. Zobacz, jakie upominki są najczęściej kupowane na to święto.

23.06.2021Pokaż więcej
WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU REDUKCJI ZADŁUŻENIA „ULGA DLA DŁUGU” I DZIAŁALNOŚCI PROWADZONEJ PRZEZ KANCELARIĘ CERTO

W związku z napływającym niepokojącymi informacjami na temat działalności prowadzonej przez Kancelarie CERTO Janowicz-Stradomska i Wspólnicy Sp.k., Aventus Group Sp. z o.o. dokonał analizy oferty proponowanej przez w/w Kancelarię. Kancelaria CERTO aktywnie promuje kampanię skierowaną do osób posiadających zadłużenie finansowe.  Przedmiotem oferty jest tzw. Program   „Ulga od długu – Twój Program Oddłużeniowy”. Jest to usługa […]

28.05.2021Pokaż więcej
Szybka pożyczka gotówkowa a BIK

W życiu każdej osoby może nadejść moment, w którym niezbędne będzie ubieganie się o pożyczkę gotówkową. W najtrudniejszej sytuacji znajdują się niestety te osoby, które w przeszłości miały problemy związane ze spłatą swoich zobowiązań finansowych – w większości przypadków banki odmówią im bowiem wsparcia finansowego z uwagi na negatywną historię kredytową w BIK. Jedynym rozwiązaniem […]

25.03.2021Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Termin spłaty
Termin pierwszej pożyczki to maksymalnie 30 dni. Dłuższy termin dostępny przy kolejnej pożyczce
5 dni30 dni
 • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły