14.06.2019

Prezent na ślub – co kupić młodej parze?

Otrzymane zaproszenie na ślub wiąże się najczęściej z dwoma dylematami. Pierwszy z nich dotyczy kwestii „iść czy nie iść?”, natomiast drugi występuje pod tytułem „jaki prezent na ślub wybrać?”. My pomożemy rozwiązać ten ostatni!

Idealny prezent na ślub powinien nie tylko sprawić radość parze młodej, ale również być przydatny. Niestety, ustalenie tego, co właściwie przyda się nowożeńcom wcale nie jest łatwą sprawą. Przede wszystkim dlatego, że często jest to sprawa indywidualna. Z tego względu duża część z nas decyduje się na to, żeby w prezencie ślubnym wręczyć pieniądze. Ale ile właściwie? I czy zawsze jest to najlepsze możliwe wyjście z tej sytuacji?

Ile pieniędzy dać Parze Młodej w prezencie na ślub?

młoda paraNajbardziej właściwa odpowiedź na wyżej zadane pytanie brzmi „to zależy”. To zależy od naszej majętności, stopnia pokrewieństwa, czy tego ile osób z naszej rodziny zostało zaproszonych na ślub i wesele. Raczej nikogo nie dziwi fakt, że czteroosobowa rodzina z siostrą młodego na czele wręczy nowożeńcom więcej pieniędzy, niż koleżanka, która jest singielką.

To ile dać w kopercie parze młodej? Ne jest zaskakujący fakt, że najbliższa rodzina zazwyczaj wykosztowuje się najbardziej. Kwotę powyżej 500 złotych wręczają najczęściej dziadkowie, rodzice, rodzeństwo, czy rodzice chrzestni. Warto zaznaczyć, że kwota ta często jest wyższa i oscyluje w granicach 1000 złotych w przypadku dziadków i rodziców chrzestnych, ale wszystko zależy od stopnia zamożności obdarowujących.

Z kolei dalsza rodzina i znajomi do koperty najczęściej nie wkłada mniej, niż 100 złotych od osoby. Można nawet stwierdzić, że 100 złotych wydaje się minimalną kwotą, którą może wręczyć jedna osoba. Jeżeli nasza sytuacja finansowa nie pozwala na to, żeby wręczyć więcej pieniędzy, to para młoda z pewnością wykaże się zrozumieniem w tej kwestii. Jeżeli jednak nie chcemy wręczać takiej kwoty, bo czujemy się z tym niekomfortowo, to dobrym wyjściem z sytuacji jest pomysł, żeby się złożyć z innymi osobami na prezent dla pary młodej.

Co zamiast pieniędzy, czyli jaki prezent na ślub kupić nowożeńcom?

pieniądze na ślubNa samym początku warto wspomnieć o pewnej ciekawostce – według zasad savoir vivre tylko rodzice pary młodej powinni wręczyć pieniądze. Aktualnie jednak koperta z pieniędzmi wręczana nowożeńcom wcale nie jest negatywnie postrzegana. Dlatego jeśli tylko wolimy w prezencie młodym  dać gotówkę, to nic nie stoi na przeszkodzie. A co możemy podarować zamiast pieniędzy?

Ciekawym pomysłem jest podarowanie z okazji ślubu obrazu. Taka inwestycja w sztukę spowoduje, że wręczymy bliskim coś pięknego, jednocześnie pokazując, że mamy klasę. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego dzieła sztuki, warto się dowiedzieć czy wpasowuje się ono w gust obdarowywanej pary. W końcu zwykło się mówić, że każdy ma inną definicję piękna.

Innym pomysłem na prezent na ślub jest sprzęt AGD. Wybór jest ogromy – młodej parze możemy podarować zarówno robota kuchennego, ekspres do kawy, czy gofrownicę. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup takiego sprzętu z przeznaczeniem na prezent ślubny warto się upewnić, czy młoda para już nie posiada go w domu.

Pożyczka na prezent na ślub

Jeżeli dostaliśmy zaproszenie na ślub i wesele i chcielibyśmy uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu, ale nasza sytuacja finansowa uniemożliwia nam zakup prezentu, to nie musimy rezygnować. Wyjściem z tej sytuacji jest szybka pożyczka online. Wypełnienie wniosku zajmuje zaledwie kilka minut, a w przypadku pozytywnej weryfikacji pieniądze mogą się znaleźć na naszym koncie w ciągu kolejnych kilku minut. Pierwsza pożyczka do 3000 złotych jest całkowicie darmowa, więc zwracamy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Taka suma z pewnością pozwoli na sfinansowanie prezentu na ślub, więc nie będziemy musieli rezygnować z uczestnictwa w ceremonii.

Podobne artykuły

2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Dzień Ojca – sprawdź najciekawsze pomysły na prezenty

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Głównym zamysłem tego święta jest wyrażenie szacunku i wdzięczności naszym tatom. To świetna okazja ku temu, by wręczyć rodzicowi upominek i podziękować mu za trud włożony w nasze wychowanie. Dzisiaj przedstawiamy propozycje na sprawdzone prezenty z okazji Dnia Ojca.

20.06.2022Pokaż więcej
Prezent na dzień mamy – co wybrać?

Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami, a wyboru prezentu na tą okazję nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Co kupić naszej kochanej mamie w dniu jej święta? Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent, które z pewnością sprawią wiele radości!

26.05.2022Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie konkursu Odkryj kobiecy PLUS!  

Zespół Pożyczka PLUS pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.   

23.05.2022Pokaż więcej
Nie lubisz gotować? Na Wielkanoc zamów catering! 

Wielkanoc to jedno z najradośniejszych świąt w roku. Nieodłącznie kojarzy się w wiosenną aurą, pisankami i smacznym jedzeniem, które większość z nas decyduje się przygotować samodzielnie. Nie każdy jednak lubi i potrafi gotować na tyle dobrze, aby podjąć wyzwanie zaopatrzenia wielkanocnego stołu. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak problem, gdyż możemy zdecydować się na […]

19.04.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły