14.06.2019

Prezent na ślub – co kupić młodej parze?

Otrzymane zaproszenie na ślub wiąże się najczęściej z dwoma dylematami. Pierwszy z nich dotyczy kwestii „iść czy nie iść?”, natomiast drugi występuje pod tytułem „jaki prezent na ślub wybrać?”. My pomożemy rozwiązać ten ostatni!

Idealny prezent na ślub powinien nie tylko sprawić radość parze młodej, ale również być przydatny. Niestety, ustalenie tego, co właściwie przyda się nowożeńcom wcale nie jest łatwą sprawą. Przede wszystkim dlatego, że często jest to sprawa indywidualna. Z tego względu duża część z nas decyduje się na to, żeby w prezencie ślubnym wręczyć pieniądze. Ale ile właściwie? I czy zawsze jest to najlepsze możliwe wyjście z tej sytuacji?

Ile pieniędzy dać Parze Młodej w prezencie na ślub?

młoda paraNajbardziej właściwa odpowiedź na wyżej zadane pytanie brzmi „to zależy”. To zależy od naszej majętności, stopnia pokrewieństwa, czy tego ile osób z naszej rodziny zostało zaproszonych na ślub i wesele. Raczej nikogo nie dziwi fakt, że czteroosobowa rodzina z siostrą młodego na czele wręczy nowożeńcom więcej pieniędzy, niż koleżanka, która jest singielką.

To ile dać w kopercie parze młodej? Ne jest zaskakujący fakt, że najbliższa rodzina zazwyczaj wykosztowuje się najbardziej. Kwotę powyżej 500 złotych wręczają najczęściej dziadkowie, rodzice, rodzeństwo, czy rodzice chrzestni. Warto zaznaczyć, że kwota ta często jest wyższa i oscyluje w granicach 1000 złotych w przypadku dziadków i rodziców chrzestnych, ale wszystko zależy od stopnia zamożności obdarowujących.

Z kolei dalsza rodzina i znajomi do koperty najczęściej nie wkłada mniej, niż 100 złotych od osoby. Można nawet stwierdzić, że 100 złotych wydaje się minimalną kwotą, którą może wręczyć jedna osoba. Jeżeli nasza sytuacja finansowa nie pozwala na to, żeby wręczyć więcej pieniędzy, to para młoda z pewnością wykaże się zrozumieniem w tej kwestii. Jeżeli jednak nie chcemy wręczać takiej kwoty, bo czujemy się z tym niekomfortowo, to dobrym wyjściem z sytuacji jest pomysł, żeby się złożyć z innymi osobami na prezent dla pary młodej.

Co zamiast pieniędzy, czyli jaki prezent na ślub kupić nowożeńcom?

pieniądze na ślubNa samym początku warto wspomnieć o pewnej ciekawostce – według zasad savoir vivre tylko rodzice pary młodej powinni wręczyć pieniądze. Aktualnie jednak koperta z pieniędzmi wręczana nowożeńcom wcale nie jest negatywnie postrzegana. Dlatego jeśli tylko wolimy w prezencie młodym  dać gotówkę, to nic nie stoi na przeszkodzie. A co możemy podarować zamiast pieniędzy?

Ciekawym pomysłem jest podarowanie z okazji ślubu obrazu. Taka inwestycja w sztukę spowoduje, że wręczymy bliskim coś pięknego, jednocześnie pokazując, że mamy klasę. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego dzieła sztuki, warto się dowiedzieć czy wpasowuje się ono w gust obdarowywanej pary. W końcu zwykło się mówić, że każdy ma inną definicję piękna.

Innym pomysłem na prezent na ślub jest sprzęt AGD. Wybór jest ogromy – młodej parze możemy podarować zarówno robota kuchennego, ekspres do kawy, czy gofrownicę. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup takiego sprzętu z przeznaczeniem na prezent ślubny warto się upewnić, czy młoda para już nie posiada go w domu.

Pożyczka na prezent na ślub

Jeżeli dostaliśmy zaproszenie na ślub i wesele i chcielibyśmy uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu, ale nasza sytuacja finansowa uniemożliwia nam zakup prezentu, to nie musimy rezygnować. Wyjściem z tej sytuacji jest szybka pożyczka online. Wypełnienie wniosku zajmuje zaledwie kilka minut, a w przypadku pozytywnej weryfikacji pieniądze mogą się znaleźć na naszym koncie w ciągu kolejnych kilku minut. Pierwsza pożyczka do 3000 złotych jest całkowicie darmowa, więc zwracamy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Taka suma z pewnością pozwoli na sfinansowanie prezentu na ślub, więc nie będziemy musieli rezygnować z uczestnictwa w ceremonii.

Podobne artykuły

Plus do Twoich zakupów – zalety robienia zakupów online

Rok 2020 przyniósł prawdziwy rozwój w sektorze zakupów internetowych. Internetowe zakupy to prawdziwa rewolucja handlu naszych czasów. Coraz więcej osób decyduje się na nie ze względu na szereg udogodnień, w porównaniu do zakupów stacjonarnych.

28.10.2021Pokaż więcej
Dzień Matki 2021 – co kupić na prezent?

Od Dnia Matki dzieli nas już coraz mniej czasu, więc pora zacząć się zastanawiać nad zakupem prezentu. Nie warto z tym czekać do ostatniej chwili, bo pośpiech nie zawsze jest dobrym doradcą. Co kupić mamie w dniu jej święta, żeby prezent nie okazał się prawdziwym niewypałem? Podpowiadamy!

30.04.2021Pokaż więcej
Sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa – co wybrać?

W okresie zimowym i jesiennym nasza odporność spada, dlatego staramy się wzmacniać nasz organizm i zapobiegać przeziębieniom. Dlatego dobrym pomysłem jest spożywanie codziennej porcji witamin – a te z pewnością zapewnią świeżo wyciskane soki. Ale jaki sprzęt do tego wybrać? Lepiej sprawdzi się wyciskarka do soków, czy sokowirówka?

02.06.2020Pokaż więcej
Dzień Dziecka – Zobacz TOP 5 prezentów

Do Dnia Dziecka został niecały tydzień, a Ty nie masz pomysłu jaki prezent kupić swoim starszym dzieciom z tej okazji? Przychodząc z pomocą, wybraliśmy najlepsze propozycje prezentów dla chłopca i dziewczynki. Sprawdź nasz ranking TOP 5 prezentów i nie zastanawiaj się dłużej, co kupić dziecku w dniu jego święta!

28.05.2020Pokaż więcej
Szkodniki w ogrodzie – jak się ich pozbyć?

Występowanie szkodników w naszym ogrodzie nie jest niczym zaskakującym. Ich obecność jest oznaką równowagi ekosystemu i zdecydowanie pozytywnie wpływa na stan naszego ogródka. Problem pojawia się w sytuacji, w której jest ich zbyt dużo. Jak wyeliminować szkodniki z ogrodu?

15.05.2020Pokaż więcej
Zadbaj o zdrowie, bezpieczeństwo danych i finanse

Cały świat aktualnie zmaga się z pandemią wirusa SARS-CoV-2, który jest potocznie nazywany koronawirusem. Sytuacja ta jest dla nas nie tylko zagrożeniem zdrowia, ale dla wielu Polskich rodzin burzy również poczucie finansowego bezpieczeństwa. Z tego artykułu dowiesz się nie tylko, jak dbać o swoje zdrowie, ale również o bezpieczeństwo danych i finanse w obliczu tej […]

22.04.2020Pokaż więcej
Gry planszowe dla całej rodziny – co warto kupić?

Praktycznie do każdego domu w pewnym momencie przychodzi taka chwila, w której nie mamy pomysłu jak zająć swoje dzieci. A jest proste wyjście z takiej sytuacji – gry planszowe, które wcale nie wychodzą z mody. To doskonałe zajęcie nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.

30.03.2020Pokaż więcej
Kwota pożyczki
100015000
Termin spłaty
5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
    01.01.2021
    0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły