07.11.2019

Prezent na Mikołajki – sprawdzone pomysły

Mikołajki to okazja, która co roku wypada tego samego dnia – 6 grudnia. W Polsce wiąże się ze wręczaniem i otrzymywaniem prezentów. W związku z tym wszyscy już przywykliśmy, że musimy się wyposażyć w odpowiednią ilość upominków. A to wcale nie jest taka prosta sprawa. Jaki prezent na Mikołajki wybrać, żeby obdarowana osoba była z niego zadowolona?

Skąd właściwie wziął się zwyczaj wręczania prezentów na Mikołajki? 6 grudnia to dzień imienin Mikołaja – poświęcony jest wspomnieniu św. Mikołaja, biskupa Miry. Wywodził się on z dość zamożnej rodziny, położonej na terenach obecnej Turcji. Zgodnie z zapisami historycznymi rodzice pozostawili Mikołajowi fortunę, którą ten rozdał ubogim. Właśnie stąd się wziął zwyczaj wręczania prezentów w Mikołajki, obchodzony w dniu śmierci św. Mikołaja z Miry. Na cześć postawy wspominanego w tym dniu biskupa, który całą swoją fortunę rozdał potrzebującym. Warto pamiętać, że zwyczaj ten wiąże się właśnie z wręczaniem prezentów, a ich otrzymywanie jest przyjemnym skutkiem ubocznym.

Sprawdzone pomysły na prezent na Mikołajki

Oryginalny prezent na MikołajkiSkoro już wiemy skąd się wziął zwyczaj wręczania prezentów, to warto sobie odpowiedzieć na pytanie o to, na jakie podarunki postawić. A to wcale nie jest łatwy orzech do zgryzienia. Niestety często cierpimy na całkowity brak pomysłu na prezent. Dlatego przychodzimy z pomocą i przedstawiamy  pomysły na prezent, który powinien ucieszyć każdego – dużego i małego!

Są takie sytuacje, w których klasyka jest najlepszym rozwiązaniem. Często ma to również zastosowanie w przypadku wręczania mikołajkowych podarków. I chociaż prezentem z kategorii „klasyka” raczej nikogo nie zaskoczymy, to mamy pewność, że taki upominek rzeczywiście się przyda. W końcu raczej nikt nie chce, żeby wręczony przez niego prezent wylądował w koszu.

Prezent na Mikołajki dla kobiety i mężczyzny

W kategorię „klasyczne prezenty” bez wątpienia wpisują się wszelkiego rodzaju perfumy, różnego rodzaju bony do spa czy w inne miejsce, jak również portfele. Jeżeli jednak klasyka zupełnie nas nie kręci i chcielibyśmy wręczyć drugiej osobie coś bardziej pomysłowego, to też będzie dobre rozwiązanie. Ciekawym pomysłem na prezent dla kobiety będzie na przykład box kwiatowy – to nowoczesna wersja tradycyjnego prezentu. Żywe kwiaty w takim ozdobnym pudełeczku zostały przygotowane tak, że będą cieszyły oko obdarowanej osoby nawet przez rok.

Z kolei nieoczywistym pomysłem na prezent dla mężczyzny będzie voucher. Nie mamy tu jednak na myśli standardowych voucherów, czyli oferujących darmową kolację, lub wizytę w kinie. Chodzi o coś, co dostarcza zdecydowanie więcej wrażeń. Jak chociażby przejażdżka luksusowym, sportowym samochodem. Tego typu usługi możemy znaleźć w praktycznie w każdym większym mieście, więc to może się okazać naprawdę ciekawym rozwiązaniem.

Prezent na Mikołaja dla dziecka

Prezent na Mikołajki dla dzieckaWiemy już jakie prezenty mogą ucieszyć dorosłego. A co z prezentem dla dziecka? Chociaż wybór zabawek jest naprawdę ogromny, to w rzeczywistości większość z nich dziecka w ogóle nie ciekawi, albo robi to zaledwie na krótszą chwilę. Zatem na jaką zabawkę dla malucha postawić, żeby nie okazała się pieniędzmi wyrzuconymi w błoto? Dobrym pomysłem może być tak zwana tablica manipulacyjna. To idealna zabawka zarówno dla małych dzieci (oczywiście pod nadzorem rodzica), jak i dla starszaków. Na takiej tablicy manipulacyjnej dziecko ma możliwość wykonywać naprawdę wiele rzeczy, a przy tym uczyć się otaczającej go rzeczywistości. Tablice manipulacyjne zawierają w sobie rzepy, zasuwki, zamki, przyciski i wiele innych przedmiotów, które dziecko może poprzesuwać, czy poprzyciskać.

Skąd wziąć pieniądze na mikołajkowe prezenty?

Zgodnie z mikołajkowym zwyczajem 6 grudnia prezenty wręczamy naszym najbliższym. Nie chodzi tutaj więc o zakup jednego prezentu, ale bardzo często jest ich kilka. Jak więc pozwolić sobie na taki wydatek? Fundusze na Mikołajkowe prezenty możemy pozyskać na przykład wnioskując o szybką pożyczkę internetową, na stronie Pożyczki Plus.

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie “Pożyczka na 6 z PLUSEM!”

Czy pamiętasz swoje szkolne lata? Te magiczne chwile, kiedy siedziałeś w ławce, twarzą zwróconą ku tablicy, serdecznie śmiejąc się z przyjaciółmi i nieświadomie pochłaniając życiowe lekcje, które zapamiętasz na lata? Teraz nadeszła chwila, by wrócić do tych wyjątkowych czasów i podzielić się z nami swoimi najpiękniejszym wspomnieniem sprzed lat. Co więcej, takie dzielenie się historią […]

14.08.2023Pokaż więcej
Konkurs na 11 urodziny Plusa rozstrzygnięty! 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Wasze odpowiedzi były nie tylko pełne serdecznych życzeń, ale również będą stanowiły niezwykłe źródło inspiracji dla naszej firmy w kolejnych latach! Po długich i trudnych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę, który otrzymuje wspaniałą nagrodę – iPad 10.2. Zwycięzcą naszego konkursu jest… Michał Z.! Michał stworzył piękny […]

28.07.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Prezent na dzień mamy – co wybrać?

Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami, a wyboru prezentu na tą okazję nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Co kupić naszej kochanej mamie w dniu jej święta? Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent, które z pewnością sprawią wiele radości!

26.05.2022Pokaż więcej