clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Prezent na Mikołajki – sprawdzone pomysły

Mikołajki to okazja, która co roku wypada tego samego dnia – 6 grudnia. W Polsce wiąże się ze wręczaniem i otrzymywaniem prezentów. W związku z tym wszyscy już przywykliśmy, że musimy się wyposażyć w odpowiednią ilość upominków. A to wcale nie jest taka prosta sprawa. Jaki prezent na Mikołajki wybrać, żeby obdarowana osoba była z niego zadowolona?

Skąd właściwie wziął się zwyczaj wręczania prezentów na Mikołajki? 6 grudnia to dzień imienin Mikołaja – poświęcony jest wspomnieniu św. Mikołaja, biskupa Miry. Wywodził się on z dość zamożnej rodziny, położonej na terenach obecnej Turcji. Zgodnie z zapisami historycznymi rodzice pozostawili Mikołajowi fortunę, którą ten rozdał ubogim. Właśnie stąd się wziął zwyczaj wręczania prezentów w Mikołajki, obchodzony w dniu śmierci św. Mikołaja z Miry. Na cześć postawy wspominanego w tym dniu biskupa, który całą swoją fortunę rozdał potrzebującym. Warto pamiętać, że zwyczaj ten wiąże się właśnie z wręczaniem prezentów, a ich otrzymywanie jest przyjemnym skutkiem ubocznym.

Sprawdzone pomysły na prezent na Mikołajki

Oryginalny prezent na MikołajkiSkoro już wiemy skąd się wziął zwyczaj wręczania prezentów, to warto sobie odpowiedzieć na pytanie o to, na jakie podarunki postawić. A to wcale nie jest łatwy orzech do zgryzienia. Niestety często cierpimy na całkowity brak pomysłu na prezent. Dlatego przychodzimy z pomocą i przedstawiamy  pomysły na prezent, który powinien ucieszyć każdego – dużego i małego!

Są takie sytuacje, w których klasyka jest najlepszym rozwiązaniem. Często ma to również zastosowanie w przypadku wręczania mikołajkowych podarków. I chociaż prezentem z kategorii „klasyka” raczej nikogo nie zaskoczymy, to mamy pewność, że taki upominek rzeczywiście się przyda. W końcu raczej nikt nie chce, żeby wręczony przez niego prezent wylądował w koszu.

Prezent na Mikołajki dla kobiety i mężczyzny

W kategorię „klasyczne prezenty” bez wątpienia wpisują się wszelkiego rodzaju perfumy, różnego rodzaju bony do spa czy w inne miejsce, jak również portfele. Jeżeli jednak klasyka zupełnie nas nie kręci i chcielibyśmy wręczyć drugiej osobie coś bardziej pomysłowego, to też będzie dobre rozwiązanie. Ciekawym pomysłem na prezent dla kobiety będzie na przykład box kwiatowy – to nowoczesna wersja tradycyjnego prezentu. Żywe kwiaty w takim ozdobnym pudełeczku zostały przygotowane tak, że będą cieszyły oko obdarowanej osoby nawet przez rok.

Z kolei nieoczywistym pomysłem na prezent dla mężczyzny będzie voucher. Nie mamy tu jednak na myśli standardowych voucherów, czyli oferujących darmową kolację, lub wizytę w kinie. Chodzi o coś, co dostarcza zdecydowanie więcej wrażeń. Jak chociażby przejażdżka luksusowym, sportowym samochodem. Tego typu usługi możemy znaleźć w praktycznie w każdym większym mieście, więc to może się okazać naprawdę ciekawym rozwiązaniem.

Prezent na Mikołaja dla dziecka

Prezent na Mikołajki dla dzieckaWiemy już jakie prezenty mogą ucieszyć dorosłego. A co z prezentem dla dziecka? Chociaż wybór zabawek jest naprawdę ogromny, to w rzeczywistości większość z nich dziecka w ogóle nie ciekawi, albo robi to zaledwie na krótszą chwilę. Zatem na jaką zabawkę dla malucha postawić, żeby nie okazała się pieniędzmi wyrzuconymi w błoto? Dobrym pomysłem może być tak zwana tablica manipulacyjna. To idealna zabawka zarówno dla małych dzieci (oczywiście pod nadzorem rodzica), jak i dla starszaków. Na takiej tablicy manipulacyjnej dziecko ma możliwość wykonywać naprawdę wiele rzeczy, a przy tym uczyć się otaczającej go rzeczywistości. Tablice manipulacyjne zawierają w sobie rzepy, zasuwki, zamki, przyciski i wiele innych przedmiotów, które dziecko może poprzesuwać, czy poprzyciskać.

Skąd wziąć pieniądze na mikołajkowe prezenty?

Zgodnie z mikołajkowym zwyczajem 6 grudnia prezenty wręczamy naszym najbliższym. Nie chodzi tutaj więc o zakup jednego prezentu, ale bardzo często jest ich kilka. Jak więc pozwolić sobie na taki wydatek? Fundusze na Mikołajkowe prezenty możemy pozyskać na przykład wnioskując o szybką pożyczkę internetową, na stronie Pożyczki Plus. Dzięki temu możemy zyskać nawet 10 000 dodatkowej gotówki na okres 45 dni, a taka kwota zdecydowanie może się okazać pomocna w obliczu skompletowania prezentów na Mikołajki i zbliżających się świąt.

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: