clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Pomysłowy prezent na dzień dziecka – co warto kupić?

Od dnia dziecka dzieli nas już zaledwie kilka dni, dlatego zdecydowanie warto się już zacząć zastanawiać nad kwestią prezentu. Warto kupić coś, co przyniesie dziecku prawdziwą radość, a jednocześnie szybko się mu nie znudzi. Jaki prezent na dzień dziecka wybrać?

Zdarza się tak, że nawet rodzic czasami nie ma pomysłu, co kupić w prezencie swojemu dziecku. I nie ma w tym nic dziwnego – w końcu jego bieżące potrzeby są cały czas spełnianie. Prezent z okazji dnia dziecka to raczej taki podarunek, który ma przede wszystkim ucieszyć, a niekoniecznie spełnić inne, dodatkowe funkcje. Co kupić dziecku w dniu jego święta?

Prezent na dzień dziecka dla małego dziecka

prezent na dzień dzieckaChociaż małe dzieci jeszcze nie do końca nam komunikują swoje potrzeby, to bez trudu możemy znaleźć taki prezent, który sprawi wiele radości. W przypadku takich maluchów najlepszym rozwiązaniem będzie zabawka edukacyjna. To będzie nie tylko mile spędzony czas na zabawie, ale również połączony z nauką, rozwojem umiejętności naszej pociechy.

Aktualnie w tej kwestii dużą popularnością cieszą się tzw. „tablice manipulacyjne”. Takie zabawki uczą kilku przydatnych umiejętności i działają zgodnie z podstawami pedagogiki Montessori. Zakłada ona, że dziecko najwięcej wiedzy i umiejętności przyswaja z otaczającego je środowiska. Właśnie dlatego dziecko chętniej bawi się przedmiotami codziennego użytku, a nie wymyślnymi zabawkami. Taka zabawka rozwija również umiejętności motoryczne – przesuwanie, przekręcanie i naciskanie guzików sprawia, że dziecko ćwiczy koordynację ręka – oko.

Jaki prezent na dzień dziecka wybrać dla przedszkolaka?

Dla dziecka w wieku przedszkolnym doskonale sprawdzi na przykład ciekawa gra planszowa. Równie dobrym pomysłem może się okazać zestaw LEGO, jeżeli mamy w domu małego wielbiciela klocków. Innym pomysłem, który sprawdzi się w przypadku większości dziewczynek będzie na przykład drewniany domek na lalek. Taka zabawka szybko się nie znudzi, a dziecko będzie się nią mogło bawić nie tylko w towarzystwie rodziców, czy koleżanek, ale również samodzielnie.

Jaki prezent dla starszego dziecka?

1 czerwca dzien dzieckaDla starszego dziecka najlepszym prezentem będzie taki, który będzie w nim rozwijał pasję. W tym celu dobrze obserwować swoje dziecko i wspierać go w robieniu tego, co lubi. I tak na przykład możemy rozwijać pasje małego sportowca – kupując mu na przykład rolki, czy małej baletnicy, wyposażając ją w odpowiedni strój do tańca.

Starsze dziecko z pewnością ucieszy się również z prezentu, który będzie związany z elektroniką. Mowa tu nie tylko na tablecie, który będzie mogło wykorzystać do wielu różnych rzeczy – na przykład oglądania ulubionej bajki, czy grania w prostą grę, ale również o odtwarzaczu muzyki, czy czytniku ebooków. Inne ciekawe pomysły na prezent dla starszaka przedstawialiśmy już w tym artykule.

Jak sfinansować prezent na dzień dziecka?

Jeżeli mamy dziurę w domowym budżecie i nie jesteśmy w stanie znaleźć wolnej gotówki na prezent na dzień dziecka, to warto się zainteresować ofertą pożyczki krótkoterminowej. Takim przykładem jest chociażby Pożyczka Plus. Na stronie możemy wnioskować o pierwszą darmową pożyczkę w kwocie do 3000 złotych na 30 dni. Maksymalna kwota kolejnych pożyczek to 10 000 złotych. Pożyczka nawet w kwocie 500 złotych umożliwi nam kupienie ciekawego prezentu dla dziecka, który wywoła uśmiech na jego twarzy. Zdecydowanie warto się zdecydować na takie rozwiązanie!

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: