03.11.2016

Pisze o nas magazyn FORBES

636137001751300669„Jedno spotkanie z litewskim inwestorem wystarczyło, aby z przytupem wejść na polski rynek pożyczek online” – czytamy w artykule w magazynie FORBES.  Jaki potencjał skrywa spółka Mała Pożyczka Sp. z o. o., właściciel serwisu Pożyczka Plus? Dowiecie się z artykułu poniżej.

 

Był rok 2012. Pożyczanie w sieci dopiero się rodziło. Kto wtedy zainwestował, wygrywał. Tak było również w przypadku firmy Mała Pożyczka. Kapitał litewskiej Grupy Aventus Capital dał solidny budulec do stworzenia jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm pożyczających w sieci. Dziś Aventus Capital, poza Polską, prowadzi działalność w Czechach, Gruzji, na Łotwie, a za chwilę również w Kazachstanie.

Chwilowy trend czy rzeczywista potrzeba rynku?

O mikropożyczkach, które spotkamy w sieci, nie można mówić w kategoriach trendu czy mody. Najwięksi, tacy jak Goldman Sachs, inwestują w tego typu rozwiązania. Nawet Google  ma w tym zakresie swoje plany. Wracając jednak na nasze podwórko. Rynek pożyczek internetowych w Polsce jest jednym z największych i najbardziej rozwiniętych w Europie. Dynamikę rozwoju tego sektora potwierdzają liczne analizy Narodowego Banku Polskiego czy Związku Firm Pożyczkowych. Według nich, już blisko 3 mln Polaków korzysta z usług firm pożyczkowych, a sam rynek wycenia się na 6 mld zł. Co istotne, eksperci zgodnie przyznają, że w kolejnych latach wynik będzie dwucyfrowy. Najszybszy wzrost dotyczy branży, w której działa Mała Pożyczka, czyli pożyczek udzielanych przez Internet. A wszystko to kosztem graczy offlinowych, którzy udzielają kredytów w oddziałach czy podczas domowych wizyt. Przyszłość consumer finance bez wątpienia jest w sieci.

 

636137001751300670

 

Fintech to za mało!

– Banki i firmy pożyczające offline patrzą na nas tak, jak tradycyjni taksówkarze patrzą na Ubera. Z jednej strony nam zazdroszczą, a z drugiej – traktują jak realne zagrożenie. My, tak jak i twórcy Ubera wiemy, że technologie zmieniają każdą sferę naszego życia. Dlatego nieustannie inwestujemy w fintechowe rozwiązania. Blisko współpracujemy też ze Związkiem Firm Pożyczkowych w tworzeniu wysokich standardów dla branży mikropożyczek online. Stawiając na rozwój technologii, nie zapominamy jednak o kliencie i jego indywidualnych potrzebach. To stanowi naszą przewagę konkurencyjną – tłumaczy Edwin Milewski, CEO firmy Mała Pożyczka. Klasyczna już zasada Pareto mówi, że 20 proc. klientów generuje 80 proc. zysku. Osiągnąć to mogą tylko Ci, którzy zdają sobie sprawę z wagi procesu customer service. – Nie sztuką jest pożyczyć raz. Prawdziwym wyzwaniem jest przekonać klienta do nawiązania długoterminowej relacji. Zbudowanie odpowiedniego związku z klientem oraz zyskanie jego zaufania daje nadzwyczajne efekty sprzedażowe – mówi Edwin Milewski podkreślając, że nie bez przyczyny to Mała Pożyczka została wyróżniona tytułem Instytucja Pożyczkowa 2016 roku. W samym tylko 2015 r. dwa serwisy firmy, www.smartpozyczka.pl oraz  www.pozyczkaplus.pl, zanotowały w sumie aż dwukrotny wzrost całkowitej liczby udzielonych pożyczek, a portfel tych nowo udzielonych zwiększył się aż o 207 proc.  Takiej dynamiki próżno szukać u konkurencji.

636137001751300671

 

Oferta dla inwestorów

Mimo braku wysokobudżetowych kampanii telewizyjnych spółce Mała Pożyczka udało się zbudować liczną bazę klientów i udzielić blisko 15 mln pożyczek. Dziś firma posiada już ponad milionową bazę klientów, która stale rośnie. To plasuje ją jako efektywną i pewną platformę generowania wysokich zysków dla potencjalnych inwestorów. – Oferujemy różne opcje lokowania kapitału, które zapewnią wysoką stopę zwrotu z inwestycji. W planach jest też pierwsza emisja obligacji naszej spółki. Pozyskany kapitał wesprze rozwój naszego portfela kredytowego w 2017 roku oraz wdrożenie kolejnych fintechowych rozwiązań – tłumaczy Edwin Milewski.

636137001751300672

 

Ekspansja i rozwój

Popyt na pożyczki w Polsce stale rośnie. Stąd potrzeba ciągłej ekspansji i rozwoju, a to wymaga dodatkowego źródła finansowania i pozyskania inwestorów. W tej branży inwestorzy, jak i klienci mogą dużo zyskać. Nic nie wskazuje na to, aby zainteresowanie klientów wygodnymi, bezpiecznymi i tanimi pożyczkami spadło. – Nasza oferta jest prosta: pożyczkobiorcy zwracają pieniądze, a inwestor dostaje to, na czym zależy mu najbardziej, czyli szybki i wysoki zwrot z inwestycji. Obecnie trudno o szybszą, prostszą i bardziej zyskowną ofertę na rynku – podsumowuje Edwin Milewski.

 

636137001751300673

 

 

 

 

 

Podobne artykuły

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki? 8 praktycznych porad + Ranking

Mnogość ofert pożyczek pozabankowych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Od lat ta forma pożyczania pieniędzy cieszy się sporą popularnością, warto jednak wiedzieć, że ważny jest nie tylko wybór najtańszej oferty. Na co więc warto zwrócić uwag? Produkt finansowy powinien zaspokoić Twoje potrzeby, ale również zostać dopasowany do Twoich możliwości budżetowych. Z poniższego artykułu […]

12.11.2021Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie KONKURSU – PLUS NA MEDAL

Z przyjemnością informujemy, że konkurs organizowany przez portal Pożyczka Plus – PLUS NA MEDAL został rozstrzygnięty. Konkurs jak zawsze został zorganizowany na naszej podstronie – www.konkurspozyczka.pl. Za pośrednictwem której były przesyłane odpowiedzi konkursowe. 

18.10.2021Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie KONKURSU – MISTRZOWSKIE POWITANIE LATA

Zespół Pożyczka PLUS pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę. 

12.10.2021Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie KONKURSU – Wrzuć na PLUS!

Konkurs „Wrzuć na PLUS” organizowany na naszej stronie internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.

16.09.2021Pokaż więcej
Dzień Ojca 2021. Jaki prezent wybrać na tą okazję?

Dzień Ojca obchodzony jest 23 czerwca. Z tej okazji nie możemy zapomnieć o wyjątkowym prezencie. Jakie prezenty są popularne z okazji Dnia Ojca? Samych pomysłów jest bardzo dużo. Zobacz, jakie upominki są najczęściej kupowane na to święto.

23.06.2021Pokaż więcej
WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU REDUKCJI ZADŁUŻENIA „ULGA DLA DŁUGU” I DZIAŁALNOŚCI PROWADZONEJ PRZEZ KANCELARIĘ CERTO

W związku z napływającym niepokojącymi informacjami na temat działalności prowadzonej przez Kancelarie CERTO Janowicz-Stradomska i Wspólnicy Sp.k., Aventus Group Sp. z o.o. dokonał analizy oferty proponowanej przez w/w Kancelarię. Kancelaria CERTO aktywnie promuje kampanię skierowaną do osób posiadających zadłużenie finansowe.  Przedmiotem oferty jest tzw. Program   „Ulga od długu – Twój Program Oddłużeniowy”. Jest to usługa […]

28.05.2021Pokaż więcej
Szybka pożyczka gotówkowa a BIK

W życiu każdej osoby może nadejść moment, w którym niezbędne będzie ubieganie się o pożyczkę gotówkową. W najtrudniejszej sytuacji znajdują się niestety te osoby, które w przeszłości miały problemy związane ze spłatą swoich zobowiązań finansowych – w większości przypadków banki odmówią im bowiem wsparcia finansowego z uwagi na negatywną historię kredytową w BIK. Jedynym rozwiązaniem […]

25.03.2021Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Termin spłaty
Termin pierwszej pożyczki to maksymalnie 30 dni. Dłuższy termin dostępny przy kolejnej pożyczce
5 dni30 dni
 • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły