03.11.2016

Pisze o nas magazyn FORBES

636137001751300669“Jedno spotkanie z litewskim inwestorem wystarczyło, aby z przytupem wejść na polski rynek pożyczek online” – czytamy w artykule w magazynie FORBES.  Jaki potencjał skrywa spółka Mała Pożyczka Sp. z o. o., właściciel serwisu Pożyczka Plus? Dowiecie się z artykułu poniżej.

 

Był rok 2012. Pożyczanie w sieci dopiero się rodziło. Kto wtedy zainwestował, wygrywał. Tak było również w przypadku firmy Mała Pożyczka. Kapitał litewskiej Grupy Aventus Capital dał solidny budulec do stworzenia jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm pożyczających w sieci. Dziś Aventus Capital, poza Polską, prowadzi działalność w Czechach, Gruzji, na Łotwie, a za chwilę również w Kazachstanie.

Chwilowy trend czy rzeczywista potrzeba rynku?

O mikropożyczkach, które spotkamy w sieci, nie można mówić w kategoriach trendu czy mody. Najwięksi, tacy jak Goldman Sachs, inwestują w tego typu rozwiązania. Nawet Google  ma w tym zakresie swoje plany. Wracając jednak na nasze podwórko. Rynek pożyczek internetowych w Polsce jest jednym z największych i najbardziej rozwiniętych w Europie. Dynamikę rozwoju tego sektora potwierdzają liczne analizy Narodowego Banku Polskiego czy Związku Firm Pożyczkowych. Według nich, już blisko 3 mln Polaków korzysta z usług firm pożyczkowych, a sam rynek wycenia się na 6 mld zł. Co istotne, eksperci zgodnie przyznają, że w kolejnych latach wynik będzie dwucyfrowy. Najszybszy wzrost dotyczy branży, w której działa Mała Pożyczka, czyli pożyczek udzielanych przez Internet. A wszystko to kosztem graczy offlinowych, którzy udzielają kredytów w oddziałach czy podczas domowych wizyt. Przyszłość consumer finance bez wątpienia jest w sieci.

 

636137001751300670

 

Fintech to za mało!

– Banki i firmy pożyczające offline patrzą na nas tak, jak tradycyjni taksówkarze patrzą na Ubera. Z jednej strony nam zazdroszczą, a z drugiej – traktują jak realne zagrożenie. My, tak jak i twórcy Ubera wiemy, że technologie zmieniają każdą sferę naszego życia. Dlatego nieustannie inwestujemy w fintechowe rozwiązania. Blisko współpracujemy też ze Związkiem Firm Pożyczkowych w tworzeniu wysokich standardów dla branży mikropożyczek online. Stawiając na rozwój technologii, nie zapominamy jednak o kliencie i jego indywidualnych potrzebach. To stanowi naszą przewagę konkurencyjną – tłumaczy Edwin Milewski, CEO firmy Mała Pożyczka. Klasyczna już zasada Pareto mówi, że 20 proc. klientów generuje 80 proc. zysku. Osiągnąć to mogą tylko Ci, którzy zdają sobie sprawę z wagi procesu customer service. – Nie sztuką jest pożyczyć raz. Prawdziwym wyzwaniem jest przekonać klienta do nawiązania długoterminowej relacji. Zbudowanie odpowiedniego związku z klientem oraz zyskanie jego zaufania daje nadzwyczajne efekty sprzedażowe – mówi Edwin Milewski podkreślając, że nie bez przyczyny to Mała Pożyczka została wyróżniona tytułem Instytucja Pożyczkowa 2016 roku. W samym tylko 2015 r. dwa serwisy firmy, www.smartpozyczka.pl oraz  www.pozyczkaplus.pl, zanotowały w sumie aż dwukrotny wzrost całkowitej liczby udzielonych pożyczek, a portfel tych nowo udzielonych zwiększył się aż o 207 proc.  Takiej dynamiki próżno szukać u konkurencji.

636137001751300671

 

Oferta dla inwestorów

Mimo braku wysokobudżetowych kampanii telewizyjnych spółce Mała Pożyczka udało się zbudować liczną bazę klientów i udzielić blisko 15 mln pożyczek. Dziś firma posiada już ponad milionową bazę klientów, która stale rośnie. To plasuje ją jako efektywną i pewną platformę generowania wysokich zysków dla potencjalnych inwestorów. – Oferujemy różne opcje lokowania kapitału, które zapewnią wysoką stopę zwrotu z inwestycji. W planach jest też pierwsza emisja obligacji naszej spółki. Pozyskany kapitał wesprze rozwój naszego portfela kredytowego w 2017 roku oraz wdrożenie kolejnych fintechowych rozwiązań – tłumaczy Edwin Milewski.

636137001751300672

 

Ekspansja i rozwój

Popyt na pożyczki w Polsce stale rośnie. Stąd potrzeba ciągłej ekspansji i rozwoju, a to wymaga dodatkowego źródła finansowania i pozyskania inwestorów. W tej branży inwestorzy, jak i klienci mogą dużo zyskać. Nic nie wskazuje na to, aby zainteresowanie klientów wygodnymi, bezpiecznymi i tanimi pożyczkami spadło. – Nasza oferta jest prosta: pożyczkobiorcy zwracają pieniądze, a inwestor dostaje to, na czym zależy mu najbardziej, czyli szybki i wysoki zwrot z inwestycji. Obecnie trudno o szybszą, prostszą i bardziej zyskowną ofertę na rynku – podsumowuje Edwin Milewski.

 

636137001751300673

 

 

 

 

 

Podobne artykuły

Rozstrzygnięcie KONKURSU – PLUS NA MEDAL

Z przyjemnością informujemy, że konkurs organizowany przez portal Pożyczka Plus – PLUS NA MEDAL został rozstrzygnięty. Konkurs jak zawsze został zorganizowany na naszej podstronie – www.konkurspozyczka.pl. Za pośrednictwem której były przesyłane odpowiedzi konkursowe. 

18.10.2021Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie KONKURSU – MISTRZOWSKIE POWITANIE LATA

Zespół Pożyczka PLUS pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę. 

12.10.2021Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie KONKURSU – Wrzuć na PLUS!

Konkurs „Wrzuć na PLUS” organizowany na naszej stronie internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.

16.09.2021Pokaż więcej
Dzień Ojca 2021. Jaki prezent wybrać na tą okazję?

Dzień Ojca obchodzony jest 23 czerwca. Z tej okazji nie możemy zapomnieć o wyjątkowym prezencie. Jakie prezenty są popularne z okazji Dnia Ojca? Samych pomysłów jest bardzo dużo. Zobacz, jakie upominki są najczęściej kupowane na to święto.

23.06.2021Pokaż więcej
WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU REDUKCJI ZADŁUŻENIA „ULGA DLA DŁUGU” I DZIAŁALNOŚCI PROWADZONEJ PRZEZ KANCELARIĘ CERTO

W związku z napływającym niepokojącymi informacjami na temat działalności prowadzonej przez Kancelarie CERTO Janowicz-Stradomska i Wspólnicy Sp.k., Aventus Group Sp. z o.o. dokonał analizy oferty proponowanej przez w/w Kancelarię. Kancelaria CERTO aktywnie promuje kampanię skierowaną do osób posiadających zadłużenie finansowe.  Przedmiotem oferty jest tzw. Program   „Ulga od długu – Twój Program Oddłużeniowy”. Jest to usługa […]

28.05.2021Pokaż więcej
Szybka pożyczka gotówkowa a BIK

W życiu każdej osoby może nadejść moment, w którym niezbędne będzie ubieganie się o pożyczkę gotówkową. W najtrudniejszej sytuacji znajdują się niestety te osoby, które w przeszłości miały problemy związane ze spłatą swoich zobowiązań finansowych – w większości przypadków banki odmówią im bowiem wsparcia finansowego z uwagi na negatywną historię kredytową w BIK. Jedynym rozwiązaniem […]

25.03.2021Pokaż więcej
Pieniądze przez internet – bezpieczne pożyczanie

Pieniądze przez internet – ich pożyczanie wymaga sporej świadomości i odpowiedzialności, zawsze wiąże się także z pewnym ryzykiem. Aby je ograniczyć, należy bardzo starannie wybrać ofertę pożyczki, zapoznać się z zasadami jej udzielania oraz sprawdzić status firmy, która za nią stoi. W dzisiejszych czasach o dodatkową gotówkę możemy wnioskować nie tylko do banków, lecz także […]

25.03.2021Pokaż więcej
Kwota pożyczki
100015000
Termin spłaty
5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
    01.01.2021
    0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły