18.04.2019

Komunia Święta – ile kosztuje jej organizacja?

Maj to miesiąc, który upływa pod znakiem nie tylko majówki. Wiąże się również z sezonem komunijnym. I chociaż Komunia Święta jest darmowa, to za całą otoczkę – uroczysty obiad, przyozdobienie Kościoła, czy ubranie dziecka – możemy zapłacić całkiem sporo.

Dla dziecka przygotowanie do przyjęcia Sakramentu to czas beztroski i radosnego oczekiwania na to, co ma nastąpić. I o ile rodzice również głęboko przeżywają tak ważne wydarzenie w życiu ich dziecka, to ten ważny dzień nie zawsze wiąże się tylko z radością. Nie da się ukryć, że niesie ze sobą również koszty. Bo o ile za sam Sakrament rzeczywiście nic nie zapłacimy, to świąteczna otoczka tego dnia wymusza na nas pewne wydatki. Jakie?

Komunia Święta– ile kosztuje ubranie dziecka?

W większości Polskich miast jest tak, że strój, w jakim dziecko ma przyjąć Sakrament jest uzależniony od ustaleń rodziców z Proboszczem. To znaczy, że wszystkie dzieci przyjmujące Sakrament w tym samym Kościele powinny wyglądać podobnie. Nie mamy w tej kwestii całkowicie wolnej ręki.

Niewątpliwie najtańszą opcją ubioru będzie zwykła biała alba – używaną można kupić już nawet za około 80 złotych. Z kolei nowy strój może się okazać kosztem rzędu 200 złotych. Z pewnością droższym wyborem jest sukienka, lub garnitur. Ta pierwsza może kosztować od 150 złotych, a górna granicę ciężko jest określić. Z kolei garnitur chłopięcy możemy dostać już za 140 złotych.

Należy jednak pamiętać, żeby do ceny doliczyć również dodatki do stroju naszego dziecka. Pod tym względem zdecydowanie drożej może nam wyjść ubranie dziewczynki. Sweterki, wianuszki i rękawiczki to dodatkowe 150 złotych więcej. Nie możemy zapomnieć również o butach. Te kosztują w granicach od 50 do 150 złotych, zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Uroczysty obiad z okazji Komunii Świętej – jakie to są koszty?

Przyjęcie komunijne niewątpliwie wiąże się z największymi kosztami. Tym bardziej, że aktualnie już odchodzi się od opcji zorganizowania obiadu w domu. Jeżeli chcemy zaoszczędzić na tym wydarzeniu, to niewątpliwie będzie to dobry sposób. W takim przypadku średni koszt zaproszenia jednego gościa to około 50 złotych, ale taka opcja jest zdecydowanie najbardziej czasochłonna.

Przyjęcie w lokalu jest zdecydowanie droższe i może kosztować nawet 100 złotych od osoby. Wszystko w zależności od regionu i wybranej restauracji. Do tego może dojść również koszt ciasta, jeżeli lokal nie ma go w swojej ofercie. Jeżeli zależy nam na oszczędnej organizacji przyjęcia z okazji Komunii, to podpowiadamy jak to zrobić w artykule pt. „Kosztowna komunia?”. Można tam znaleźć wiele ciekawych pomysłów na to, jak zaoszczędzić.

Obowiązkowe akcesoria i przyozdobienie Kościoła – Komunia Święta

Musimy pamiętać również, że do związanych z Komunia Święta należy doliczyć również przyozdobienie Kościoła i sakramentalia dla dziecka. Akcesoria dla dziecka, takie jak łańcuszek, różaniec, czy książeczka dla dziecka to również dodatkowe koszty. Mogą one wynieść nawet około 100 złotych.

Z kolei dekoracja Kościoła to kolejne 100 złotych, ale niewykluczone, że wyniesie nas mniej lub więcej, w zależności od tego jak owa dekoracja ma wyglądać i kto będzie odpowiedzialny za przyozdobienie kościoła – czy rodzice, czy może firma zewnętrzna.

Pożyczka krótkoterminowa na organizację Komunii Świętej dziecka

Biorąc pod uwagę fakt, że organizacja uroczystego obiadu z okazji przyjęcia przez dziecko Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej wiąże się z tak dużymi kosztami nie ma nic dziwnego w tym, że mogą się nie zmieścić w naszym domowym budżecie. Nie zmienia to jednak faktu, że takie przyjęcie powinniśmy zorganizować. Ale skąd wziąć na to pieniądze? Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem może się okazać zaciągnięcie na ten cel pożyczki krótkoterminowej. Tym bardziej, jeżeli będzie to nasza pierwsza pożyczka – wówczas możemy ją otrzymać całkowicie za darmo.

To dobre rozwiązanie, bo będziemy mieli pieniądze na organizację przyjęcia, a jednocześnie oddamy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Pozwoli nam to na radość z okazji ważnego wydarzenia w życiu dziecka, która nie będzie występowała równolegle z obawą o naszą kondycję finansową.

Podobne artykuły

Plus do Twoich zakupów – zalety robienia zakupów online

Rok 2020 przyniósł prawdziwy rozwój w sektorze zakupów internetowych. Internetowe zakupy to prawdziwa rewolucja handlu naszych czasów. Coraz więcej osób decyduje się na nie ze względu na szereg udogodnień, w porównaniu do zakupów stacjonarnych.

28.10.2021Pokaż więcej
Dzień Matki 2021 – co kupić na prezent?

Od Dnia Matki dzieli nas już coraz mniej czasu, więc pora zacząć się zastanawiać nad zakupem prezentu. Nie warto z tym czekać do ostatniej chwili, bo pośpiech nie zawsze jest dobrym doradcą. Co kupić mamie w dniu jej święta, żeby prezent nie okazał się prawdziwym niewypałem? Podpowiadamy!

30.04.2021Pokaż więcej
Sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa – co wybrać?

W okresie zimowym i jesiennym nasza odporność spada, dlatego staramy się wzmacniać nasz organizm i zapobiegać przeziębieniom. Dlatego dobrym pomysłem jest spożywanie codziennej porcji witamin – a te z pewnością zapewnią świeżo wyciskane soki. Ale jaki sprzęt do tego wybrać? Lepiej sprawdzi się wyciskarka do soków, czy sokowirówka?

02.06.2020Pokaż więcej
Dzień Dziecka – Zobacz TOP 5 prezentów

Do Dnia Dziecka został niecały tydzień, a Ty nie masz pomysłu jaki prezent kupić swoim starszym dzieciom z tej okazji? Przychodząc z pomocą, wybraliśmy najlepsze propozycje prezentów dla chłopca i dziewczynki. Sprawdź nasz ranking TOP 5 prezentów i nie zastanawiaj się dłużej, co kupić dziecku w dniu jego święta!

28.05.2020Pokaż więcej
Szkodniki w ogrodzie – jak się ich pozbyć?

Występowanie szkodników w naszym ogrodzie nie jest niczym zaskakującym. Ich obecność jest oznaką równowagi ekosystemu i zdecydowanie pozytywnie wpływa na stan naszego ogródka. Problem pojawia się w sytuacji, w której jest ich zbyt dużo. Jak wyeliminować szkodniki z ogrodu?

15.05.2020Pokaż więcej
Zadbaj o zdrowie, bezpieczeństwo danych i finanse

Cały świat aktualnie zmaga się z pandemią wirusa SARS-CoV-2, który jest potocznie nazywany koronawirusem. Sytuacja ta jest dla nas nie tylko zagrożeniem zdrowia, ale dla wielu Polskich rodzin burzy również poczucie finansowego bezpieczeństwa. Z tego artykułu dowiesz się nie tylko, jak dbać o swoje zdrowie, ale również o bezpieczeństwo danych i finanse w obliczu tej […]

22.04.2020Pokaż więcej
Gry planszowe dla całej rodziny – co warto kupić?

Praktycznie do każdego domu w pewnym momencie przychodzi taka chwila, w której nie mamy pomysłu jak zająć swoje dzieci. A jest proste wyjście z takiej sytuacji – gry planszowe, które wcale nie wychodzą z mody. To doskonałe zajęcie nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.

30.03.2020Pokaż więcej
Kwota pożyczki
100015000
Termin spłaty
5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
    01.01.2021
    0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły